Firemní večírek jít/nejít??Váš názor?

Ou
10741
4.12.19 18:53

Jdi a ber to jako tréning sociálních dovedností.

Hele tady je příručka na small talk - což jsou ty nicneříkající výměny slov na podobných akcích, co se tam dějou a vlastně pak pomáhají fungovat v té firmě.

https://is.muni.cz/…ozhovoru.pdf

zároveň je dost užitečná tahle knížka - a vlastně to docela funguje.

https://uloz.to/…-na-lidi-zip

tady je to jako audiokniha, takže se to dá poslouchat třeba v autě či mhd

https://uloz.to/…diokniha-mp3

Projdi to a zkus si naplánovat, že během večírku zkusíš mluvit s 3 lidma, které znáš - tedy že si vyměníte alepsoň 4 věty každý a jednoho člověka co neznáš, ale bude ti nějak sympatický. Machrujícímu kreténovi se normálně vyhýbej a neřeš ho. Bude vás tam dostatek na to, aby ses s ním jinak kontaktovat nemusel.

Předem si za to naplánuj nějakou odměnu, když se ti to povede - cílem není prožít skvělý večírek plný báječné zábavy - od toho firemní večírky fakt nejsou. Ale překonat svoje obavy a trošku trénovat fungování mezi lidma.

Když tam půjdeš a zjistíš, že to je trošku trapný a nijak moc extra zábavný, což prostě je podstata vánočních večírků pro všechny zaměstnance, tak ti to docela usnadní jiné události, kde potřebuješ navázat nějaký kontakt s lidmi, kteří ti nejsou blízcí.

Když tam nepůjdeš, bude to v tvé hlavě jako něco docela děsivého a případný kontakt s lidmi co ti nejsou blízcí to bude spíš zatěžovat.

Příspěvek upraven 04.12.19 v 18:57

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

4.12.19 18:55

Ja bych v tomhle pripade sla, alespon se poznate i jinak 8) ja osobne na firemni vecirky nechodim, ackoli jsem u firmy 4 rokem. Delam z domova a krom dvou mych nadrizenych a ucetni nikoho jinyho osobne neznam :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.12.19 18:56

Firemní večírek jít/nejít??Váš názor?

Ahoj holky, využiji účtu zde přítelkyně a jdu si k Vám pro radu. V červenci jsem nastoupil do firmy, která má +-200 zaměstnanců. Je mi 20 let. Pracuji jako operátor výroby a na naši směně na našem oddělení obrobny pracuje 20 lidí(většina lidí +35let).Za tu dobu co tam pracuji tak jsem do kolektivu moc nezapadl. :? Z celé směny se bavím se 4 lidmi, se zbytkem se jen pozdravím a někdo ani na pozdrav neodpoví(všem tykám).Vidím, že jeden mechanik-seřizovač z naší směny mě moc nemusí(neodpoví ani na pozdrav a prostě to poznám).Jsem nekuřák takže nechodím ani na kuřárnu a to je možná i důvod proč jsem moc nezapadl a dalším důvodem je, že nevím co si se staršími lidmi povídat. A právě teď v pátek máme firemní večírek a vůbec nevím jestli jít jít nebo ne..?Rodiče říkají ať na to prdím když je to takové jaké je a přítelkyně říká ať jdu. Když se s nima, ale nebavím ani v práci a někdo ani neodpoví na pozdrav tak mám pocit, že tam budu sedět někde stranou a nikdo se semnou nebude bavit(jen občas semnou někdo něco prohodí aby se neřeklo)a bude to trapas. Jaký na to máte názor Vy?

• Nahlásit
  • Citovat
940
4.12.19 18:57

Být tebou, tak jdu. Pokud půjdeš, v nejhorším se nebudeš s lidma nějak moc bavit, budeš pro ně jen podobně uzavřený, jako tě znají z práce. To není žádná zlá vlastnost, prostě někdo není tak otevřený a komunikativní, aby vymyslel téma a navázal hovor s kýmkoliv. Když nepůjdeš vůbec, budou mít za to, že se pracovnímu kolektivu vyhýbáš. Je to tedy také hodně o tom, jak moc ti na tom záleží, pokud je ti to úplně jedno, jak tě vnímají v práci, chodit tam nemusíš. Já bych šla. Ale je fakt, že mě nedělá problém mluvit s lidma různýho věku, postavení, inteligence atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.12.19 18:59

@TeSudička Jenže já se s nima vůbec nebavím a myslím si, že ani tahle akce tomu nepomůže abych zapadl :(

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
4.12.19 19:03

@Mutlice Půlka lidí tam jde a půlka nejde. Já řekl, že jdu :think: ale teď nějak váhám. Myslíš, že kdybych nešel tak bych byl ještě víc neoblíbený nebo můžou vzniknout i pomluvy?

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
10741
4.12.19 19:03
@Anonymní píše:
@TeSudička Jenže já se s nima vůbec nebavím a myslím si, že ani tahle akce tomu nepomůže abych zapadl :(

Hele - to je na tobě. Buď se rozhodneš, že se prostě s lidma bavit neumíš a nebudeš se s nima bavit, nebo zjistíš, že komunikace s lidma je něco, co se člověk může učit a rozvíjet se v tom. Z nejistého introverta nebude lev salónu a král večírků.

Ale obav z toho, že něco při komunikaci pokazíš a ostatní se na tebe budou dívat divně, nebo tě začnou šikanovat se zbavíš jedině tím, že se budeš učit fungovat mezi lidma a trénovat komunikančí dovednosti a budeš dělat i chyby a boty a z nich se nezhroutíě, ale poučíš.

Tak jako se dají a mají trénovat svaly, je potřeba trénovat i jemnější dovednosti - třeba komunikaci s lidma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6401
4.12.19 19:06

Ale tak budou tam i lidi z jiných oddělení ne? Mi neříkej, že si z 200 lidí nikdo s tebou nesedne. Já být tebou, tak jdu. Aspoň na chvíli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.12.19 19:11

Jednoznačně jít, tam se člověk líp seznámí než v práci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.12.19 19:21

Určitě běž, třeba konečně povolí ledy, po pár sklenkách alkoholu se to tam bude kamarádit jedna dvě. A kdyby se s tebou fakt nikdo nebavil, dám ti tip - běž se seznámit někde do hloučku za ženskýma 30+, jakmile mezi ně zapluje mladý galantní fešák, tak si tě vezmou rády do parády a uvidíš, jaká bude legrace. Takže se pěkně obleč, navoň a nech se překvapit, jak se večer vyvine. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
940
4.12.19 19:23
@Anonymní píše:
@Mutlice Půlka lidí tam jde a půlka nejde. Já řekl, že jdu :think: ale teď nějak váhám. Myslíš, že kdybych nešel tak bych byl ještě víc neoblíbený nebo můžou vzniknout i pomluvy?

To samozrejme netusim, jak to budou presne vnimat. Nebo jestli maji sklony drbat a pomlouvat. To je v kazdem kolektivu ruzne. Jen si myslim, ze kdyz nepujdes, udelas dalsi krok smerem od nich. Ale pokud z toho mas nejaky brouky v hlave, tak nechod. Vecirek asi neni to nejdulezitejsi. To je fakt na tobe. Vyhybanim nezapadnes nikdy. Ale jak jsi nebo nejsi neoblibeny, to neumime tady posoudit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.12.19 19:28

Domů můžeš jít vždycky, ale když budeš doma, tak ti možná uteče skvělý večírek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.12.19 19:42

Psal jsi, bude se návod s pěti lidma že směny, tak se na večírku drž u nich. A uvidíš, třeba právě padnou zábrany a zjistíte, že si rozumíte :wink: já na každoroční mejdan taky jdu se třemi dobrými kolegyněmi no a najednou se člověk vybavuje i s šedesátiletým chlápkem a ani neví kde k tomu přišel :yum: dej tomu šanci. V nejhorším půjdeš domu po třech hodinách a příště už nepůjdeš. Ale zkusila bych to. Ono na téhle večírcích se právě utužují vztahy a pak i v pondělí v práci budeš koukat, jak se vztahy zlepší :wink: jen rozumné s alkoholem, ať tam nestropis něco, za co by ses pak styděl…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1221
4.12.19 20:00

Chápu tě, ale určitě bych šla. Užij si to

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3466
4.12.19 23:03
@Anonymní píše:
Ahoj holky, využiji účtu zde přítelkyně a jdu si k Vám pro radu. V červenci jsem nastoupil do firmy, která má +-200 zaměstnanců. Je mi 20 let. Pracuji jako operátor výroby a na naši směně na našem oddělení obrobny pracuje 20 lidí(většina lidí +35let).Za tu dobu co tam pracuji tak jsem do kolektivu moc nezapadl. :? Z celé směny se bavím se 4 lidmi, se zbytkem se jen pozdravím a někdo ani na pozdrav neodpoví(všem tykám).Vidím, že jeden mechanik-seřizovač z naší směny mě moc nemusí(neodpoví ani na pozdrav a prostě to poznám).Jsem nekuřák takže nechodím ani na kuřárnu a to je možná i důvod proč jsem moc nezapadl a dalším důvodem je, že nevím co si se staršími lidmi povídat. A právě teď v pátek máme firemní večírek a vůbec nevím jestli jít jít nebo ne..?Rodiče říkají ať na to prdím když je to takové jaké je a přítelkyně říká ať jdu. Když se s nima, ale nebavím ani v práci a někdo ani neodpoví na pozdrav tak mám pocit, že tam budu sedět někde stranou a nikdo se semnou nebude bavit(jen občas semnou někdo něco prohodí aby se neřeklo)a bude to trapas. Jaký na to máte názor Vy?

Je chlast erarni?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama