Firmy neodpovedajú

Anonymní
16.10.19 10:05

Firmy neodpovedajú

Krásny deň dievčatá, mám taký dotaz.
Som slovenka, žijúca v Česku (mám priateľa z Čiech). Prišla som sem za priateľom, som tu od minulého roku, konkrétne v Ostrave. Problém je, že si nemôžem nájsť prácu. Posielam žiadosti kade-tade, každý deň pošlem aspoň 3-5 životopis.
Na 90% žiadostí mi neodpovedajú. Hľadám skutočne všade, skúšala som niekoľkokrát poslať žiadosť na pozíciu poštová doručovateľka - tam majú takmer stále, že hľadajú, ale neodpovedajú mi, neozvú sa. Takisto som poslala žiadosti do rôznych obchodov (parfumérie, obchody s oblečením, supermarkety… z Kauflandu mi prišiel mail, že ďakujú, ale nevyhovujem im.
Keď už sa mi ozvali, tak to boli vždy agentúry s ponukou práce vo fabrike na 3 smeny. Som už naozaj zúfalá.
Mám len strednú školu s maturitou. Prácu si už takto aktívne hľadám 6 mesiacov. Peniaze našetrené mám, preto sa tak neponáhľam do práce, ale začínam si myslieť, že budem musieť vziať aj tu prácu vo fabrike.
Dala som si aj „inzerát“ na facebooku do skupiny, ozvali sa mi znova z fabriky, poslala som tam teda životopis, lebo tam stále berú, jedná sa o sklad s knihami, stále vidím na nete, že potrebujú ľudí a vôbec sa mi neozvali..
Nemôžem byť problémom to, že som slovenka? Prečo firmy neodpovedajú?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Pvln34
16.10.19 10:19

Aké pracovné skúsenosti uvádzaš v životopise?
A na aké pozície sa hlásiš?
Ja keď som ešte na strednej hľadala prácu, tak som do obchodov nosila vytisknute CVčko osobne, predsa len, je to pre budúce kolegyne jednoduchšie - hneď si ta zaradia či majú záujem sa ti ozvať alebo nie. My sme trebárs do kvetinárstva neprimali ľudí, ktorí nevedeli komunikovať (ako predavačka musíš vedieť pozdraviť atď), boli celkovo nesikovny (taka holka kvety do peknej kytky neuviaže) atď. Ten prvý dojem je dôležitý, ja by som byť tebou do obchodov i na tu postu zašla osobne :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.10.19 10:25

@Pvln34 Ahoj :mavam: V životopise mám uvedené posledné 4 práce a všetko to boli práce vo výrobe, teda ako operátorka, práca v sklade a ešte tam mám prácu v pizzerii. Žiadosti posielam hlavne do obchodov ako predavačka, aj keď tam je asi problém, že som tu prácu nikdy nerobila a s pokladňou pracovať neviem, reagovala som tiež na ponuku v administratíve, ale tam asi hneď môj životopis hodia do koša, keď sa im hlási niekto ako ja - teda niekto, kto má v cv len práce vo výrobe. To isté pošta… Neviem kde je chyba, väčšinou sa vždy snažím nájsť ju u seba.. možno mám zlý životopis.. ale keď som pracovala len vo výrobe, nemôžem predsa klamať a uviesť, že som napr. pracovala ako administratívna pracovníčka, lebo je to lož. A lož má krátke nohy…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.10.19 10:37

V mojom prípade je aj ďalším problémom moja povaha. Som strašne citlivá. Keď som pracovala v tej pizzerke, mala som taký menší konflikt s kolegyňou, ona na mňa skríkla a ja som utekala do šatne, obliekla som sa a s plačom som odišla domov. To isté sa mi stalo, keď som pracovala u zubára ako jeho asistentka, tiež mi niečo vytkol a ja som znovu utekala do šatne a plakala som. Na druhý deň už som do práce neprišla.
Som introvert, neviem ani o čom sa baviť s kolegyňami, neviem zapadnúť do kolektívu, som neistá, neverím si. Bojím sa ľudí, vyhýbam sa ľuďom a najradšej som sama.

• Citovat
  • Nahlásit
19434
16.10.19 10:39

Radím ti, to samé co @Pvln34 na poštu a do obchodů zajdi osobně
a teď už se dávno neodpovídá na nabídky práce, to by ve firmách nedělali nic jiného
a jak čtu tvůj další příspěvek, s takovým neadekvátním chováním neuspěješ nikde, asi bys měla vstoupit do psychoterapie, utéct může z domu, ale ne z práce a naučit se nebrečet kvůli každé blbosti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6300
16.10.19 10:46
@Anonymní píše:
V mojom prípade je aj ďalším problémom moja povaha. Som strašne citlivá. Keď som pracovala v tej pizzerke, mala som taký menší konflikt s kolegyňou, ona na mňa skríkla a ja som utekala do šatne, obliekla som sa a s plačom som odišla domov. To isté sa mi stalo, keď som pracovala u zubára ako jeho asistentka, tiež mi niečo vytkol a ja som znovu utekala do šatne a plakala som. Na druhý deň už som do práce neprišla.
Som introvert, neviem ani o čom sa baviť s kolegyňami, neviem zapadnúť do kolektívu, som neistá, neverím si. Bojím sa ľudí, vyhýbam sa ľuďom a najradšej som sama.

Podívej se na to ale s rozumem. Jak chceš pracovat v obchodě, když jsi tak extrémně citlivá? :nevim: Je to práce s lidmi a ne každý zákazník se na tebe bude usmívat a bude vždy příjemný. To taky hned poběžíš s pláčem do šatny a další den už nepřijdeš? 8o To stejné na poště :think: Popravdě je to dost hrozný přístup :think: Něco se svým sebevědomím dělej. Bojíš se lidí, ale chceš s nimi úzce pracovat? To nedává smysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1281
16.10.19 10:55

Musíte se nejprve trochu obrnit, jinak v životě moc neuspejete.chce to trochu nadhled a nevynervovat se kvůli každé malickosti, trochu prubojnosti neuškodí. Blíží se vánoce tak zkuste nějakou brigádu jako prodavacka v obchodním centru, třeba se jim zalibite a nabídnou vám hlavní pracovní poměr. Chce to přijít ale osobně se životopisem, hezky se obléknout, být komunikativní, usměvavá a příjemná. preji hodne štěstí :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
701
16.10.19 10:55

Do zivotopisu uvadzaj to, co sa na danu poziciu hodi. Nemusia to byt 4 posledne, ale kludne aj nieco predtym ked to viac odpoveda popisu prace. A zivotopis napis po cesky (pre istotu) :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.10.19 11:49

@bartsch Ja by som najradšej pracovala sama, ale to nie je možné. Všade, v každej práci sú ľudia a budem nútená s nimi pracovať. Áno, viem, je to hrozná povaha, neviem prečo som taká citlivá.. veľmi mi to znepríjemňuje život. Ale pracovať musím.

• Citovat
  • Nahlásit
6036
16.10.19 11:59
@stinga píše:
Radím ti, to samé co @Pvln34 na poštu a do obchodů zajdi osobně
a teď už se dávno neodpovídá na nabídky práce, to by ve firmách nedělali nic jiného
a jak čtu tvůj další příspěvek, s takovým neadekvátním chováním neuspěješ nikde, asi bys měla vstoupit do psychoterapie, utéct může z domu, ale ne z práce a naučit se nebrečet kvůli každé blbosti

Že se neodpovídá na nabídky práce? To je divné, ne? Pokud firma vypíše konkurz a uvede kontakt, kam se mají posílat životopisy, tak předpokládám, že počítají s tím, že jim někdo životopis pošle. A je slušné napsat, byť jen jednou větou, že nevyhovuji požadavkům.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
16.10.19 12:04
@Anonymní píše:
@bartsch Ja by som najradšej pracovala sama, ale to nie je možné. Všade, v každej práci sú ľudia a budem nútená s nimi pracovať. Áno, viem, je to hrozná povaha, neviem prečo som taká citlivá.. veľmi mi to znepríjemňuje život. Ale pracovať musím.

Napadá mě pozice jako skladnice? Sice i tam budou lidi, ale rozhodně ne tolik, jako v obchodě, parfumerii atd… Případne úklid? Tam budeš buď sama, nebo si hledět svého. Nicméně co popisujes zní jako docela vážná sociální fóbie a řešila bych to, bude se ti žít líp

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.10.19 12:08

@Lalelale Poslala som si životopis do skladu s knihami, ale neozvali sa. Pritom stále hľadajú. Nerozumiem tomu. Sociálna fóbia aj depresia. Je toho veľa, myslím, že mám probém hlavne v hlave a ovplyvňuje to veľmi negatívne celý môj život. Bohužiaľ, neviem s tým bojovať. Trápi ma to už od detstva.

• Citovat
  • Nahlásit
6036
16.10.19 12:13
@Anonymní píše:
@Lalelale Poslala som si životopis do skladu s knihami, ale neozvali sa. Pritom stále hľadajú. Nerozumiem tomu. Sociálna fóbia aj depresia. Je toho veľa, myslím, že mám probém hlavne v hlave a ovplyvňuje to veľmi negatívne celý môj život. Bohužiaľ, neviem s tým bojovať. Trápi ma to už od detstva.

Tak tam zavolej a zeptej se. To bych udělala já.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8509
16.10.19 12:41
@Anonymní píše:
Nemôžem byť problémom to, že som slovenka?

To když z nich dostaneš, tak si vyděláš i bez práce:
https://www.irozhlas.cz/…804060625_pj
https://hradec.rozhlas.cz/…lobu-6166049
https://machpetrmach.blog.idnes.cz/blog.aspx?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.10.19 14:21

Možno je hlavným problémom moja psychika. Bola som v bankomate, mám to kúsok od domu, išla som okolo parku a tam sedela skupinka ľudí. Pre mňa nadľudská úloha okolo nich prejsť, prežívala som panický strach, úzkosť, mala som pocit, že na mňa zízajú a ohovárajú ma a smejú sa mi. No a keď som išla domov, tá skupinka tam sedela stále a ja len preto, aby som nemusela prejsť okolo nich, radšej som išla inou cestou domov, aj keď bola dlhšia.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat