Jaké povolání by vás bavilo?

7188
15.10.19 20:19

Jaké povolání by vás bavilo?

Představte si situaci, že můžete pracovat jen pro radost, nejste zavislí na finanční odměně. Jaká práce by Vás lákala a proč?
Mé představy:
Poštovní doručovatel. Chodit pěšky, být na vzduchu, prožívat každé roční období. Pozorovat, jak je na stejných místech každý den jiný. Poznávat lidi.
Psychoterapeut. Pomáhat lidem s jejich starostmi, naučit je vnímat to dobré v našich životech.
Pracovník úřadu práce. Poznávání lidí, hledání jejich skrytých talentů, pomoc s hledáním uplatnění.
Redaktor. Rozhovory s lidmi, přesněji s lidmi, které společnost považuje za nezajímavé. protože každý život je silný příběh, radost, drama a mě strašně baví to v lidech nacházet. A mnohé by to mohlo inspirovat, nebo alespoň potěšit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
930
15.10.19 20:22

Tak ja bych delala bud kvetinarku nebo v knihovne :D. Uplne se vidim :D :D
A zapomnela jsem dodat proc. Prala bych si po letech prace s lidmi mit trochu klidu a takovou na mozek nenarocnou praci.

Příspěvek upraven 15.10.19 v 20:25

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32739
15.10.19 20:24

Uhlobaron!

Ve skutečnosti spisovatelka, baví mě psát a strašně by mě bavilo, kdyby to čtenáře bavilo :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7188

@Anna85 Ta knihovnice, hmmm. To mi také zní dobře. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3961

:mrgreen: :potlesk: máš krásné představy..
mezi redaktory a úřednicemi ÚP mám spoustu kámošek/kamarádů, většina chodí do práce z musu a jejich historky jsou děsné… o poště se snad bavit nebudeme, jsou to chudáci na minimálce…

má práce snů? chtěla jsem vždy učit.. částečně se mi to podařilo
a taky to není med
27let už mám fajn práci… ale kdo si vyšetřovatele idealizuje, tak je to taky špatně…
job of dreams by asi byl rentiér…
teoreticky bych si to proložila brigádou v pečovateláku se seniory /šíleně náročné/ ale to zajiskření v očích, když vůbec na opuštěného důchodce vlídně promluvíte, je k nezaplacení..
nebo k té rentě si umím představit i práci v psím útulku :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45554
15.10.19 20:26

Tvé představy jsou srandovní, naštěstí dělám, co mě baví

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7439

Veterinarka…zvirata me provazeji odmala…byt chlap chci byt kovar…to me fascinuje odjakziva a vubec nevim proc :mrgreen:…teda nevedela jsem. Ve zralem veku jsem se dozvedela, ze tata je z kovarskyho rodu. Je to legracni, nejaka geneticka pamet nebo co.

Příspěvek upraven 15.10.19 v 20:28

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20583

Jo knihovnice by mi taky bavila. Mít přehled o všech nových knihách. Nebo spisovatelka. Ale co by mi bavilo asi nejvíc by bylo navrhování interiérů :) prostě tvořit lidem krásné domovy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1529

Hospodyně ve velkém domě!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4353
15.10.19 20:27

Zdravotní sestra v kojeneckém ústavu nebo učitelka MŠ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32739

Ještě jsem zapomněla na svůj dávný sen - chtěla jsem hrát na klavír a zpívat v baru. Tehdá mi řekli naši, že se domluvíme tak, že vystuduju VŠ dle vlastního výběru a oni mi pak už nikdy nebudou pindat do života a výběru povolání…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

@Premek_Orac tak ten pracovník UP to máte trošku vyidelizovany :lol: na UP je to dost často akorát tak samý netahlo a příslušník menšiny, normální lidi si chodí max vyřídit papíry a práci jsou schopni si najít sami :nevim: já nějak nevím. Po 7letech jako sociální pracovník si představuji ideální práci jako žena v domácnosti, hlavně ne nic s lidma :lol: ještě tak učitelka ve školce, asistent pedagoga…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
ontar
15.10.19 20:29
@Lucy75 píše: :mrgreen: :potlesk: máš krásné představy..
mezi redaktory a úřednicemi ÚP mám spoustu kámošek/kamarádů, většina chodí do práce z musu a jejich historky jsou děsné… o poště se snad bavit nebudeme, jsou to chudáci na minimálce…má práce snů? chtěla jsem vždy učit.. částečně se mi to podařilo
a taky to není med
27let už mám fajn práci… ale kdo si vyšetřovatele idealizuje, tak je to taky špatně…
job of dreams by asi byl rentiér…
teoreticky bych si to proložila brigádou v pečovateláku se seniory /šíleně náročné/ ale to zajiskření v očích, když vůbec na opuštěného důchodce vlídně promluvíte, je k nezaplacení..
nebo k té rentě si umím představit i práci v psím útulku :srdce:

Důchodci jsou závistivý a zlý a chtějí, aby se vrátil komunismus…

• Citovat
  • Nahlásit
6008
15.10.19 20:31

Ja jako mala/mlada chtela byt archeolozkou. Jenze proste nemam trpelivost neco pomalu delat, ocistovat a hledat :lol:
Ale historie me bavi, takze klidne historik, nekde v muzeu…
V mladi jsem delala v baru, takovej ten co zije. To me strasne bavilo, ale na to jsem uz stara.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8033
15.10.19 20:32

Na nějaký čas asi cestovatelka, jezdit po světě, fotit, semtam zhodnotit nějaký hotel nebo restauraci :)
A pak pečovatelka v zoo u pand :)
a dělat dobrovolně nějakou charitu, smysluplnou, žádný sluníčkaření :-)

jo a poštovní doručovatelku jsme dělala jako studentka brigádu u nás v horách, to bylo super,. staré babičky v chaloupkách, co kolikrát muvily německy a nosila jsme jim německé noviny, povídala jsem si se starýma lidma, co jsem jim nosila důchody, chodila jsem po hezkých místech, to bylo fajn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat