Práce u Vězeňské služby

10
15.10.19 21:14

Práce u VSČR

Ahoj, není tady někdo kdo pracoval/pracuje ve Vězeňské službě? Měla bych par otázek. Děkuji moc ☺️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1503
15.10.19 21:23

Klidně se ptej, třeba do SZ

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63
15.10.19 21:29

Odpovím i veřejně 😆 😁

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
15.10.19 21:33

@nixynka super :-D. Chtěla bych se zkusit přihlásit na služební poměr. Takže jestli by jsi mi řekla co to obnáší. Co musím splňovat jsem si tak nějak přečetla - psychotesty a fyzicky? A spis by mě zajímalo, co poté, nějaký školení? A pak samotná práce? Bohužel neznám nikoho kdo tam pracuje a okolí mě od toho dost odrazuje, že je to náročný, ale ráda bych “slyšela” i názor od lidi co tam dělali. Taky bych rada věděla směny jsi měla 8 hodin nebo 12h? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63
15.10.19 21:46
@Majafru píše:
@nixynka super :-D. Chtěla bych se zkusit přihlásit na služební poměr. Takže jestli by jsi mi řekla co to obnáší. Co musím splňovat jsem si tak nějak přečetla - psychotesty a fyzicky? A spis by mě zajímalo, co poté, nějaký školení? A pak samotná práce? Bohužel neznám nikoho kdo tam pracuje a okolí mě od toho dost odrazuje, že je to náročný, ale ráda bych “slyšela” i názor od lidi co tam dělali. Taky bych rada věděla směny jsi měla 8 hodin nebo 12h? :)

Nějaký čas strávíš ve věznici krátkým zaškolením, uvidíš co a jak by tě čekalo za práci a pokud tě to neodradí pošlou tě na cca 3 měsíce do Stráže pod Ralskem kde je školící středisko. Tam tě budou učit a trénovat dozvíš se základy s budeš prezkusovana něco jako na střední škole. Nakonec tě čeká zkouška podobná lehké maturitě. Tomu všemu předchází psychotesty a fyzické testy jak si psala. Můžeš sloužit 8 i 12 hodin ale 12 je vždy lepší, záleží na zařazení a domluvě. Práce je to tvrdá a výrazně se liší od konkrétní věznice, postupy jsou všude rozdílné… Taky záleží na stupni zabezpečení, konkrétním oddílu atd… Je toho moc…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
15.10.19 21:53

@nixynka tak to školení jsem čekala náročnější, vím, ze u PČR je to snad okolo 9-10mesicu. Ještě se té zeptám, jsou ty fyzicky testy náročné? Na ty konečný testy, co jsou podobné lehké maturitě je víc pokusu? Já bych posílala životopis do ženské věznice ve Světle nad Sázavou.
Taky mě zajímá, co je pravdy na tom, ze při službě nemůžeš mít přístup k mobilu? Ne, ze by mě to kvůli tomu nějak odrazovalo, to jsou už jen takové maličkosti. Já už jsem rozhodnuta, ze to zkusím. Spis chci vědět víc informaci, abych pak nebyla třeba překvapena :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63
15.10.19 22:03
@Majafru píše:
@nixynka tak to školení jsem čekala náročnější, vím, ze u PČR je to snad okolo 9-10mesicu. Ještě se té zeptám, jsou ty fyzicky testy náročné? Na ty konečný testy, co jsou podobné lehké maturitě je víc pokusu? Já bych posílala životopis do ženské věznice ve Světle nad Sázavou.
Taky mě zajímá, co je pravdy na tom, ze při službě nemůžeš mít přístup k mobilu? Ne, ze by mě to kvůli tomu nějak odrazovalo, to jsou už jen takové maličkosti. Já už jsem rozhodnuta, ze to zkusím. Spis chci vědět víc informaci, abych pak nebyla třeba překvapena :)

Ve vězeňské službě nejsou lidi, nikdo to nechce dělat… Vše se dá celkem snadno absolvovat při troše vůle a rozumu. Neuspět ve Stráži je ostuda napříč celou VSČR, ale zkoušky lze opakovat. Fyzické testy jsou zvládnutelné zcela určitě :wink:mobil samozřejmě mít nemůžeš pro mladší lidi je to v dnešní době natolik limitující že nenastoupí. Prostě 12 hodin bez mobilu je pro ně moc :wink: ale vždy se dá půjčit mobil od odsouzených :D :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
15.10.19 22:10

@nixynka k tomu mobilu, já jsem si aspoň říkala, ze mě to nebude omezovat a zdržovat v práci 😅. Měla jsem brigádu v Kiku a tam mobil mít taky nemůžeš. Takže tohle mi nějak nevadí.
Tak jestli je to ostuda, tak v tom případě, to beru tak, ze je to teda lehký a uklidnila si mě. Já to řeším tam, ze jsem před měsícem nastoupila do práce a predtim jsem byla na VS, bohužel mi zaměstnavatel nedá teď před Vánoci tolik volna na absolvování všech těch testu. Takže bych musela podat výpověď v práci a mít něco v záloze, což trosku mám, protoze samozřejmě nikdo nemůže vědět, jestli udělám psychotesty nebo ne 😅.
Mužů se tě ještě zeptat na osobní otázku kolik je cca nástupní plat? Já jsem sice teď zvykla na minimální mzdu, ale rada bych si třeba časem polepšila. Taky bych rada dělala ty 12cky abych měla víc volna. Protože teď sice dělám za minimalku, ale jsem v práci defakto pořad a plus mám neplaceny přesčasy a soboty 😅.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63
15.10.19 22:18
@Majafru píše:
@nixynka k tomu mobilu, já jsem si aspoň říkala, ze mě to nebude omezovat a zdržovat v práci 😅. Měla jsem brigádu v Kiku a tam mobil mít taky nemůžeš. Takže tohle mi nějak nevadí.
Tak jestli je to ostuda, tak v tom případě, to beru tak, ze je to teda lehký a uklidnila si mě. Já to řeším tam, ze jsem před měsícem nastoupila do práce a predtim jsem byla na VS, bohužel mi zaměstnavatel nedá teď před Vánoci tolik volna na absolvování všech těch testu. Takže bych musela podat výpověď v práci a mít něco v záloze, což trosku mám, protoze samozřejmě nikdo nemůže vědět, jestli udělám psychotesty nebo ne 😅.
Mužů se tě ještě zeptat na osobní otázku kolik je cca nástupní plat? Já jsem sice teď zvykla na minimální mzdu, ale rada bych si třeba časem polepšila. Taky bych rada dělala ty 12cky abych měla víc volna. Protože teď sice dělám za minimalku, ale jsem v práci defakto pořad a plus mám neplaceny přesčasy a soboty 😅.

Nástupní plat teď z hlavy nedám jsou na to tabulky můžeš si to vygooglit ale pokud máš minimální mzdu budeš spokojená. Ve Stráži máš míň protože si bez rizikáče ale zase ti platí jídlo a ubytování…kvalitu neřeším nechci strašit 😁 psychotesty děláš ještě před nástupem! Takže bez nich tě nevezmou. Je to cca na 6 hodin jeden pracovní den…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
16.10.19 08:08

@nixynka a jde pracovat bud ve stráži nebo jako? Já pravé přemýšlím o ty stráži. Já se asi ptám jako blbec, promiň :-D. Jasný, přítel je pravé u PČR a ty měli školení v Brně a říkal, ze ubytování a jídlo bylo strašný, takže necekam nic extra :-D, ale to bych měla jen 3 měsíce, to se dá přežít. Já hlavně hledám něco stalejsiho, protože jak jsem tady psala, teď dělám každý den 9 hodin plus minus každý den 30 minut neplaceny přes čas, jsem v obchodu, takže to naběhne. A par hodiny v sobotu, to mi taky nikdo za to nic nedá. Takže jsem vsemi deseti pro 12cky abych měla víc volna. Já chtěla už po škole bud k PČR nebo VSČR, ale vyhrála Vysoká škola.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1503
16.10.19 22:03

Ukázku testu zdatnosti máš třeba tady: https://www.vscr.cz/…st%C5%AF.pdf - nemyslím si, že by se to nějak lišilo ve Světlý

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63
18.10.19 17:51
@Majafru píše:
@nixynka a jde pracovat bud ve stráži nebo jako? Já pravé přemýšlím o ty stráži. Já se asi ptám jako blbec, promiň :-D. Jasný, přítel je pravé u PČR a ty měli školení v Brně a říkal, ze ubytování a jídlo bylo strašný, takže necekam nic extra :-D, ale to bych měla jen 3 měsíce, to se dá přežít. Já hlavně hledám něco stalejsiho, protože jak jsem tady psala, teď dělám každý den 9 hodin plus minus každý den 30 minut neplaceny přes čas, jsem v obchodu, takže to naběhne. A par hodiny v sobotu, to mi taky nikdo za to nic nedá. Takže jsem vsemi deseti pro 12cky abych měla víc volna. Já chtěla už po škole bud k PČR nebo VSČR, ale vyhrála Vysoká škola.

Ve VSČR je obecně málo lidí, ve Světlé je dobrá věznice, takže třeba chvilku vydržíš. Každopádně málo koho vyhodí od vězeňské, samozřejmě pokud se do něčeho nezapleteš. Pokušení je na každém rohu, ale to pak změníš stranu mříží co by dup :)
Je třeba to zkusit, je to náročná práce a není pro každého.
Ve Stráži je mužská věznice. Záleží na tobě. Ve Stráži je to jiná liga jelikož tam není téměř jiný zaměstnavatel mají kvalitnější zaměstnance a podle toho to taky vypadá, jestli mají místo nevím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1503
21.10.19 22:29

Ve Stráži probíhá pouze nástupní kurz, každý pracuje ve věznici, do které nastoupí a asi po měsíci jede na tříměsíční kurz do Stráže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat