fluor na zoubky

470
13.11.08 10:10

fluor na zoubky

Ahoj holky,
je dobré dávat dítěti fluor pro lepší zoubky, vím že někdo je pro a někdo proti. Co je tedy lepší?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7366
13.11.08 10:15

Mě paní zubařka řekla, že fluor je vpodstatě jed (asi kdyžý ho je víc, už přesně nevím), že je to paradox - dětem se nečistí zuby zubní pastou, aby trochu toho fluoru nesnědly, protože to neumí vyplivnout, a pak se jim fluor dává v tabletkách. Takže ona radí určitě nedávat.

Koupila jsem sůl, ve které je kromě jodu i fluor, a je na ní napsáno (pro dospěké), že když se s ní solí, nesmí se užívat žádný další přidaný fluor - což mi dokazuje, že na tom něco bude.

Na druhou stranu my všichni jsme fluor v dětství sotávali, a nemyslím, že by nám to ublížilo…

Ale prý to dělá nějaké fleky na zubech, nebo co.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
330
13.11.08 11:42

tak to me celkem zaskocilo v uteery jsme byli na kontrole a doktorka malymu predepsala zymafluor.vubec me nenapadlo ze by to mohl byt skodlive.spis resim problem jak to rozpustit nejak se mi to nedari pisou ze se to ma dat do piti ale me se to nerozpusti. :( dneska jsem se to snazila rozdrtit ale moc to neslo a myslim ze jsem tam nasipala tak pulku. ted teda nevim jestli se snazit dal prijit na zpusob jak to rozpustit nebo to nedavat vubec.ale zase si rikam ze by snad doktorka nepredepsala nic spatnyho. :?:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19268
13.11.08 11:53

Ahoj
Tak naše doktorka fluor nepředepisuje.
Ale v červnu jsme byli na preventivce u zubařky a ta jej dětem předepsala (dá se i koupit).Oba měli maličký kaz ze předu na zoubku.Tak jim to jen vyčistila a nalakovala a předepsala Zymafluor.Manžel má dost kazící se zuby.
Ale děti jsou už velké,tak po večerním vyčištění zubů cucají. Jka bych ho dala nejmladšímu nevím.Ale on to ještě nemá brát. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4425
13.11.08 12:19

Nám doktorka tablety nikdy nepředepsala a i zubařka se tváří, že fluoru co nejmíň. Já tedy dávám trochu dětské zubní pasty, samozřejmě ji Lucka spolyká. Prý nadbytek fluoru dělá ošklivé skvrny na zubech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
294
13.11.08 13:22

Abych pravdu řekla, jsem z toho taky zmatená. Syn dostával tabletky automaticky, při Elišce se už trvrdilo, že fluor škodí, tak jsme ho nedávali a teď mi moje hygienistka tvrdí, že bych ho té nejmenší měla dávat. Co člověk to názor a teď babo raď :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
470
13.11.08 13:37

Tak zase nevím co je lepší :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
330
13.11.08 13:43

ted jsem z toho vazne zmatena nevim jestli mu to mam davat nebo ne.nechci mu uskodit a nevim co mu uskodi vic. :?:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2111
13.11.08 13:47

Ahojky já mám 2 holčiny...........první Klárkce je 10let a když byla malá, tak jsme brali povinně flouridové tabletky od prvních zoubků. Když se druhé dcerce Terezce (14měsíců) vyklubal první zoubek, tak jsem se začala pídit po floridových tabletkách...........no a paní doktroka mi řekla, že zjistili, vedlejší účinky u techto tabletek. Prý se zbarvuje sklovina a zuby vypadají jako u silného kuřáka.
Klárka si drhne zuby několikrát denně a má je žlutý 8O, zubař jí doporučil bělící pastu s tím že později může vše řešit i jinak.
Takže po mé zkušenosti flórid určitě né :twisted:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3496
13.11.08 13:48

Tak taky jsem slyšela že nadávat. Nám ho doktor předepsal něco po půl roku a že dávat 1tabletu denně. Občas jí ji dám, ale ještě jsme nespotřebovali ani to první balení, i když už jsme skoro na dně. Zoubky čistíme dětskou pastou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
847
13.11.08 16:24

Ve vetsine zemi EU se fluor nedava a to kvuli vedlejsim ucinkum, ma to udajne spatny vliv na nervovy system a muze to v dospelosti zpusobit napr. Altzeihmera. My jsme fluor dostaly ale nedavaly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11359
14.11.08 09:09

Ahojky, tak to teda čumim 8O
Starší syn taky dostával fluor a u mladšího už se Dr. nezmínila a já furt nevěděla proč. Navíc u starších dětiček co mají ještě ty větší očkováky je dokonce napsaná fluoridace ano-ne a v těch malých už o fluoridaci neni ani zmínka.

No teď si řikám, že ještě, že jsem lajdák a moc často jsem si na tabletku nevzpomněla. :oops: :lol:

Jinak jsem jí dávala na lžičku s masozeleninovim příkrmem a většinou jí spolkunl společně s nim, někdy jítam našel a vyplivnul, ale většinou to prošlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
14.11.08 10:45

Nevim, ale ve Francii a v Italii fluor detem predepisuji, ja osobne dala 1 baleni a dal uz ne. Nemyslim si, ze by to melo negativni, ale ani pozitivni ucinky. Proste nevidim v tom nic: jako dite jsme ho ve skole povinne poziraly kazde rano, zuby mam dobre, to je fakt, ale nevim, zda jeho zasluhou. Sestrenice ho taky bastila a ma je spatne po vsech strankach. Takovych pro a proti pripadu mam ve svem okoli spoustu. My myjeme detskou zubni pastou a hotovo. Emma

• Nahlásit
  • Citovat
1455
14.11.08 22:16

Zrovna nedávno jsme se o tom se zubní dr. bavily. Chtěla jsem poradit, zda ńa zoubky malinko zasažené zubním kazem dávat elmex gel. Dr. názor byl, že fluoru je dostatek v jídle a pití /např. Dobrá voda, což by mě nenapadlo/, sůl, atd. V podstatě doporučila jen kvalitní zubní pastu pro děti a vyplachování úst vodou po jídle. To by na mléčné zoubky mělo stačit.
Et

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2588
15.11.08 20:29

Ahoj mě na tohle téma hrozně pobavila moje mamka.Já když jsem byla malá tak mi mamka dávala fluor poctivě jak jí řikali no a já mám zkažený téměř všechny zuby.MOjí sestře nedala ani jeden a ve svých 25 letech nemá zkažený ani jeden a nikdy jí u zubaře nic nedělali.Já si myslím že vše je hlavně o geneticky daný mamka taky nemá žádný zkažený zub a babička taky má v osmdesáti všechy zuby.Já mám zuby po tatkovi kterej v padesáti měl umělý.Proto svým dětem žádný fluor nedávám a snažíme se co nejpoctivějc čistit.
AHOJ ZUZAN

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama