Fluoridové tabletky

1128
12.4.05 12:09

Fluoridové tabletky

Ahoj holky,
vím že tu už jedna diskuse na toto téma proběhla ale přesto se chci zeptat na dávkování těchto tabletek? Mě doktorka řekla 1/2 tabletky denně ale už jsem slyšela že kamarádka dává celou. Taky v té minulé diskuzi někdo psal že pokud se dávají tabletky i se čistí zoubky s pastou, která obsahuje fluor tak se může předávkovat. Tak tomu fakt nějak nerozumím, jak užíváte tabletky vy? A nevíte do kdy se berou?
Díky moc za odpovědi, Lenka a 13 m rarášek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6545
12.4.05 13:18

Ahoj,
také jsme od doktora dostaly fluoridové tabletky. Od 6měsíce máme brát jednu denně. O čištění zoubků neříkal nic. Drtím je do čaje.
Zubařky jsem se na zoubky ptala, ta zas neříkala nic o tabletkách, čistit zoubky máme, i když čištění vyloženě to není. Máme kartáček pro děti od 4-24měs a do těch 2let máme čistit pouze vodou. Pastu prý až potom a čistě jen kartáček velmi lehce otřít o pastu.
Gabča a Barča, 6,5měs (zatím 2zoubky)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
74
12.4.05 14:06

Ahoj holky, Lucince je 12 m a když jsem se ptala v půl roce doktorky na fluoridové tabletky, tak mi řekla, že pokud není v rodině nadměrná kazivost zubů tak se nedávají. Podle nejnovějších výzkumů to prý má spíš škodlivý účinek (karcinogenní). Tak tomu vážně nerozumím, jak to, že Vám je dávají? Kdo o tom má nějakou přesnější informaci, tak bych moc prosila o vysvětlení. Moc díky Lucka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2901
12.4.05 14:33

Ahoj,
už jsem tu před časem do podobné diskuse psala názor mého dr., který mi dost podrobně vysvětlil, proč on fluoridovvé tbl. nepředepisuje.
Diskusi jsem ale nenašla …a už si to moc nepamatuju.
Hlavní závěr byl ten, že studie, které ukazovaly na nedostatek fluoru v životním prostředí, stravě a vodě jsou staré asi 20 let. Od té doby se množství fluoru zvýšilo … Doporučil mi čistit zoubky od prvního vyklubaného 2krát denně fluoridovou pastou (jernom lehce potřít kartáček, spíš jen jako ušpinit). Dítě přitom pastu spolkne…a bohatěě to prý stačí. (čistím jen večer..)
jako příklad předávkování uvedl nějakého malého chlapce, kterému v důledku nadměrného podávání fluoru zezelenaly jinak úplně zdravé zuby. Všechny je obrousili a tomu malému klukovi na:,–(ili korunky …
Ale jak říkám, už si to přesně nepamatuju.
Každopádně, na přidávání flouru jsou a budou dva názory …a těžko říct, kde je pravda…

Baghira a Eliška (1 rok)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
210
12.4.05 17:43

Ahoj:)
Ja tabletky nedavam. Znama medicka rikala, ze zrovna nedavno na to meli prednasku. Fluor pouze zpomaluje rust zubniho kazu, jiny ucinek nema. Takze pokud nemate v rodine sklon ke kazivosti, je to zbytecny.
Pamatuju, ze kdyz jsem chodila na zakladku (cca pred 20ti lety), v nekterych skolach tablety davali, v jinych ne. Ja byla ve skole, kterou to minulo, nevl. sestra je brala. Ona ma zuby doslova vyzrany, ja v norme :wink:
Takze na tom fluoridu az tak nezalezi.
Me se prici cpat do Matyska jakykoliv prasky, vzdycky si rikam, co se bude asi psat za par let…
S tim cistenim zubu… dobrovolne se priznavam, ze to moc nezvladame. Ale zapracuju na tom. Moje mama se dost divila, kdyz jsem ji o tom rikala…ze za jejich casu se zacinalo tak ve dvou letech :lol: Nejdriv…
Kacii&Maty (15.mes.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
210
12.4.05 17:46

Jo a jeste: Rikala jsem to o tom fluoru nasi detsky dr. A ona na to, ze ted se pediatri dohodli, ze se to zas bude predepisovat… hmm takze zalezi na tom, jak se zrovna dohodnou… a urcite i na tlaku farmaceutickych firem, to se v:,–(im :twisted:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.4.05 19:57

No, nám dětská lékařka řekla, že tyto tabletky předepisuje velmi nerada, ale pokud na tom prý trvám, tak nám je napíše. Ptala jsem se proto naší zubní lékařky, a ta říkala, že byla na nějakém školení /nebo jak tomu říkají/ a tam se prý usnesli, že jsou tyto tabletky zcela zbytečné - prý spíše škodí. Opravdu, co lékař, to jiný názor - kamarádky dceři je jiná lékařka téměř nutila pomalu od narození.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
12.4.05 20:00

Ještě dodám: podle naší zubní lékařky by prý bylo /když už/ lepší, aby tabletky užívaly maminky, když se zakládá miminku chrup. Když užívají tabletky děti, tak je prý pozdě a navíc se stejně fluor téměř nedokáže vstřebat. Tak nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
1272
12.4.05 20:56

ahoj,co já vím od své dr. tak bereme 1tbl. denně,ale zhruba ve 2 letech až půjdeme prvně k zubaři určí jeho další užívání on.je pravda,že já mám po své babi hodně patné zuby a asi vždy bude rozpor v tom co je dobré a co ne.
luka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama