Spaní přes den

6
7.4.05 10:42

spaní přes den

Ahoj,mám 2,5 letého Vojtíka. Chtěla bych se zeptat,měl by ještě chodit po obědě spát? Totiž pokud ho dám po obědě spát,tak pak večer usne až kolem 22 hodin. Pokud nespí přes den,chodí večer spát o půl osmé. Nevíte,do kdy by měl spát taky přes den? Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11
7.4.05 11:00

Ahojky,

já bych to brala podle toho, jaký je, když nespinká. Jestli je podrážděný a unavený, tak bych ho dávala spát. A jestli není, tak je to asi v pohodě. I když tak malé děťátko by zřejmě mělo chodit po obědě spinkat.

Každé dítě je jiné a co vyhovuje jednomu, nemusí sedět druhému. Tak to bude na tobě, aby jsi poznala, co tvému chlapečkovi nejvíc vyhovuje :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
7.4.05 11:41

Ahoj Kamule,
asi to budeš muset vyzkoušet. Lucinka bude teď teprve slavit druhé narozeniny, ale spí přes den 2 - 2,5 hodiny. Občas i míň a někdy jí musím naopak probudit, ale v noci spí většinou hezky, tak jí spánek dopřeju. Před rokem a kousek spala ještě 2× denně přibližně po hodině. Pak najednou začala spát jen jednou a chvíli nám trvalo než jsme to vychytaly ke spokojenosti všech. :twisted: Pokud by spala déle než do 15:00, tak večer bude problém. :) Ale většinou se přes den snažím o to, aby se vydováděla a to pak usne jak si lehne. Myslím, že ještě nějakou dobu spát přes den bude, tak uvidíme jak se to vyvine. Každé dítě je jiné, takže přesnou odpověď asi nenajdeš a budeš prostě muset vyzkoušet, co mu bude vyhovovat. A taky Vám. :) Asi by nebylo dobré ho nutit být vzhůru, aby pak navečer padal na tlamičku. :) Ale když ho necháš zdřímnout třeba půl hodiny nebo hodinu, tak si odpočine a pak třeba zabere včas. Můžeš i posunout oběd na dřívější hodinu.
Tak zlomte vaz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
7.4.05 12:00

Ahoj,díky za odpovědi,já ho nenutím,aby zůstal vzhůru,já právě ho musím nutit,aby šel spát. A pak ,když po boji usne,tak ho zase nemůžu po dvou hodinách spaní probudit. Kamule

• Nahlásit
  • Citovat
472
7.4.05 12:33

Ahojky,
taky jsem měla takovej problém.Ted to dělám tak,že když je utahanej,dam malýho spát a když ne,tak ho necham vzhůru.Vydrží do večera a pak krásně usne.Ale když jde spát odpoledne tak ho po 1,5 hodině spaní budim.Když spí déle,večer nechce usnout.Naštěstí se nechá vzbudit a ani neni protivnej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
7.4.05 12:42

Ahojky ,
já myslím,že ve věku 2,5 roku by dítko mělo alespoň hoďku spát anebo jen odpočívat,ani ve školkách nespí 6 ti leté děti zbytečně.Já bych jej zkusila dát spát dříve (záleží v kolik vstává-pokud v 9,tak asi těžko).Naše Eli bude mít 33.měs. a spává ,ráno se budí kolem 6.30-7 hod. a jde spát po 11 a budí se mezi 14-14.30,večer chodí spát podle únavy ,pokud byla venku,tak kolem 20.30-21 ,ale ve 21.30 už spí.
Ale dnes 17.letý syn neměl potřebu přes poledne spát asi od dvou let,ale musel ležet a odpočívat (vstával ráno kolem 9).A zase syn dnes 18 ,ten ještě spal ,když se vrátil ze školy v prvním půlroce první třídy.V této věci je každé dítě individuální,je to asi jako u dospělých ,někdo aby „fungoval“ musí spát 8 hodin a někomu stačí 4 hodiny.
Nic nelámej přes koleno ,může to být jen období.
Pěkný den přeje Anna :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2793
7.4.05 13:34

Ahoj Kamule a ostatní!

Naše holčička má 28 m. a přestala po obědě spávat od 2 let.Se spaním byla na štíru už od roka a půl,usínala děsně dlouho a občas spánek vynechala,takže to postupně vyšumělo.Zkoušela jsem ji udržet v posteli,ale dost vyváděla,takže u nás hrozí maximálně pětiminutové čtení knížky v posteli a už mě honí,že budeme vstávat.
Jsou prostě děti,kterým chybí spánek ještě v 1.třídě a naopak znám mrňouse,kteří nespávaly už v 1 roce.
Být tebou,řešila bych to,jako už tu někdo radil.Když bude dítko protivka,šup s ním do postele a když bude v pohodě,ať klidně vydrží do večera.V létě ještě třeba budeš ráda,když nebudeš muset program přizpůsobovat dennímu spánku.

Ahoéj Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
460
7.4.05 14:20

Ahoj,
naší malé je též 28m. a po obědě už nespí, její o 19m. starší brácha si alespoň lehne a poslouchá pohádku, malá to vydrží tak 5 - 10min. dýl jí v posteli prostě neudržim. Nic si z toho už nedělam, ona si to vynahradí večer, kdy do půl osmé zaručeně spí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
159
7.4.05 15:36

Muj syn ma dva a pul roku.
Odpoledne nespava. Pokud nahodou odpoledne usne, spi dve az tri hodiny. Problem je v tom, ze odpoledne jit spat nechce. Kdybych ho chtela ulozit, musela bych si na nej doslova lehnout a znehybnit ho, jinak by neusnul, samozrejme by se to neobeslo bez hysterickeho revu. Takze radej dite, ktere jde vecer driv spat, nez svezi odpocate dite za cenu priserneho stresu.
To, ze chodi deti spat ve skolce ma mozna neco do sebe, nicmene ja si pamatuji, kterak jsem sama jako dite lezela na tom priserne tvrdem lehatku a nespala ani vterinu. Hledela jsem do stropu a snazila se to nejak pretrpet, bylo to otravne a k nicemu. Samozrejme, nektere deti spanek odpoledne potrebuji, ale jsou i deti, ktere se bez nej docela dobre obejdou. A znasilnovat svoje dite jen abych se vesla do prumeru mi pripada uhozene.
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
118
18.5.05 20:30

Kamule,
můj syn bude mít v červenci tři roky. Po obědě chodí spát nerad, ale když neusne, je pak až do večera strašně protivný a nebezpečný sám sobě - lítá po bytě čím dál rychleji, shazuje věci, apod… prostě zlobí z únavy. Když usne, tak by spal až do večera, musím ho po 1,5-2 h spánku budit, aby mi šel rozumně spát večer. Ukládáme po osmé, usíná docela rychle.
Když jsem ho nechávala vyspat po obědě, jak dlouho on chtěl, tak nám lítal po bytě třeba do jedenácti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
18.5.05 20:57

Ahoj, prožívala jsem něco podobného, malá spala odpoledne asi hodinu, předtím půl hodiny usínala a večer chodila spát v deset. To měla prosím rok a třičtvrtě. Tak jsem si řekla, že to takhle nejde. Sice mi to všichni rozmlouvali, že takový malý dítě musí spát, ale já jsem se nedala. Ze začátku to bylo hrozný, kolem pátý byla protivná, ale asi po týdnu se to zlomilo a usínala krásně po večerníčku a pohádce. Samozřejmě si občas zdřímla,ale asi tak 2× do měsíce a to se to potom večer dalo vydržet, když to nebylo pořád. Teď máme druhou holku a mám obavy, že brzy přestane spát taky. Má 10 měsíců a třeba dnes spala přes den pouze hodinu. No jo, hlavně že spí celkem dobře v noci. I když teď zrovna nic moc, rostou nám špičáky. )
Ahoj Helena :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
13.6.05 23:27

Spaní přes den

Ahoj maminy,
zasílám příspěvek ke spaní přes den. Moje Hanička, teď je jí 2,5 roku už od 2 let přes den nespí. Snažila jsem se dávat spinkat přes poledne, ale to je vždycky nejčilejší. Pak usnula kolem 14.00 hodiny, spala do 16.00 hod. a večer se jí pak spát nechtělo. Usoudila jsem, že spánek zřejmě nebude to pravé ořechové, protože se budila odpoledne celá mrzutá, vzteklá, že ji musím vzbudit. Postupem času si zvykla nespat vůbec, takže máme celý den pro sebe na hraní a vycházky. Večer po Večerníčku zalehne do postýlky a spí celou noc. Pamatuju si, že ani já jsem v dětství v poledne nespala, asi to má po mně.
Ahoj, zdraví Danule :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12411
16.12.17 19:53

Obnovuji-co s tim?

Maminky prosim o jakekoli tipy, jak zvladnout rozpor spici dite pres denXusinani vecer.

Dcerka ma v dubnu 3,zatim chodi do soukrome skolky dva dny v tydnu, kdy ja delam na dpp.Od zari pojedeme naostro (3roky nez pujde do skoly).
Kdyz pres den nespi (o vikendech ci volnych dnech),tak vecer je do osmi tuha, i driv.Ma slabsi chvili kolem 17te, ale nic dramatickeho.Kdyz spi po obede, tak je schopna cumakovat do 21:30,cili pak rano (pokud ji vzbudim kvuli jeji ci brachove skolce pred sedmou),je nevyspala a protivna a v tom duchu se tahne cely den. Nevim, co do budoucna s tim. V te soucasne skolce se da v pohode domluvit na ulozeni pred obedem, ci vzbuzeni treba po pulhodine spanku, ale ve statni tyhle indivindy pristupy obvykle nejdou provozovat :nevim: Platit nadale soukromou rozhodne nehodlam.
Prosim neradte mi rovnez, at ji necham vecer vyrvat (aby jako usinala sama a me to nestresovalo a nebrzdilo od uklizeni a vareni atd.)-to nelze, ma pokoj s braskou, ktery usina do peti minut po zhasnuti-ani bych to nedelala, kdyz vim, ze duvod jejiho nespani neni rozmar, ale zkratka to, ze neni jeste unavena.
Mate nejake rady? Jak jste to zvladaly? Pro me byje bylo nejlepsi, kdyby proste v te skolcestatni nemusela spat, meli program i pro nespici deti, ale bohuzel toto zadna statni skolka v sirokem okoli nenabizi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6156
16.12.17 20:19

@unuděná ahoj, dcera nespala přes den celé léto (to ji byly čerstvé tři) a chodila večer v osm. Pokud náhodou usnula, tak šla klidně v 10. Od září je ve státní a po týdnu/dvou, co tam spí po o, se večer srovnala a chodí v půl deváté. Ráno je schopna vstát (taky ne úplně nadšená..), ale jde to a neblbne večer do 10. Občas do 21, ale kolem 20:45 usíná snad vzdy. O víkendech ji na spaní nelamu, takže např. dnes šla v sedm. Ono sí to nějak sedne, zbytečný se stresovat předem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6297
16.12.17 20:28

@unuděná neboj, ve školce ji utahají a po obědě jim zalomí. Asi není dost unavená :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama