FN Olomouc – dětská endokrinologie

3513
8.8.13 11:09

FN Olomouc - dětská endokrinologie

Dobrý den maminy,

dostali jsme doporučení pro našeho 3 letého syna k návštěvě endokrinologie z důvodu malého vzrhůstu. Jsem ráda, protože malej je na svůj věk opravdu drobný a malý a svým způsobem jsem o toto vyšetření bojovala skoro rok.

Jelikož jsme z Vyškova, posílají nás do fakulty do Brna k MUDr. Novotné. Ale po přečtení recencí na tuto lékařku hledám jiné pracoviště.

Alternativou je FN Olomouc (dojezdová vzdálenost téměř stejná), ale zkušenosti a recenze na lékaře jsem nikde nenašla.

Můj dotaz je, pokud docházíte na endokrinologii do Olomouce a léčíte se tam třeba s růstovým hormonem či s jinými hormonálními poruchami jak jste spokojení, či jestli přímo můžete doporučit nějakého konkrétního lékaře.

Děkuji za jakoukoliv odpověď :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1191
8.8.13 19:03

@MMartina1 ahoj, tak my jsme tam byli také se 3 letým synem kvůli pomalému růstu. U Dr. Aleksijevič. Byla vcelku dobrá. Kontrolu máme za rok. Už máte teda doporučení?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3513
8.8.13 21:43

@Lístečka ahojík :mavam:. Děkuju za reakci. Máme doporučení právě také díky menšímu vzrůstu. Malej má ve 3 letech 91 cm a 12 kg. Vždycky byl menší, ale držel si tu svoji křivku. Teď se nám ale propadá dolů, tak proto to vyšetření. Jsem za to ráda, ale odmítla jsem jít do Brna, kde celá endokrinologie je plná arogantních lékařů :roll:.

Děkuju moc za odezvu, koukala jsem, Dr. Aleksijevič tam ordinuje. Jsem na 98 % rozhodnutí jít právě do Olmiku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1191
8.8.13 22:11
@MMartina1 píše:
@Lístečka ahojík :mavam:. Děkuju za reakci. Máme doporučení právě také díky menšímu vzrůstu. Malej má ve 3 letech 91 cm a 12 kg. Vždycky byl menší, ale držel si tu svoji křivku. Teď se nám ale propadá dolů, tak proto to vyšetření. Jsem za to ráda, ale odmítla jsem jít do Brna, kde celá endokrinologie je plná arogantních lékařů :roll:.Děkuju moc za odezvu, koukala jsem, Dr. Aleksijevič tam ordinuje. Jsem na 98 % rozhodnutí jít právě do Olmiku.

ahooj, jestli to nemáš daleko, tak se tam určitě objednej, a´t víš, na čem jste. Stojí to za to. Jsou tam ale dlouhé čekací doby :nevim:
Sestřička i Dr. byly sympatické. Náš syn má 3 roky a 3 měsíce a váží 11,5 kg a měří 93 cm. Toho půl kila přibíral rok!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3513
9.8.13 07:11

@Lístečka jáj, tak to jste stejní drobečci jako my. Akorát jste vyšší. S naším prckem byl problém s jídlem od malička. Teď už sní všechno, ale je to nejedlík, tudíž všechno, ale v malém množství.

Do toho Olmiku určitě zavolám, jsem zvědavá, co se ukáže.

Lístečku a Vám něco zjistili? Dělali Vám růstovej hormon, štítnou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1191
9.8.13 10:04
@MMartina1 píše:
@Lístečka jáj, tak to jste stejní drobečci jako my. Akorát jste vyšší. S naším prckem byl problém s jídlem od malička. Teď už sní všechno, ale je to nejedlík, tudíž všechno, ale v malém množství.

Do toho Olmiku určitě zavolám, jsem zvědavá, co se ukáže.

Lístečku a Vám něco zjistili? Dělali Vám růstovej hormon, štítnou?

ahoj,
tak u malého je problém s jídlem od miminka. Dcera je také štíhlá, ale vše ok, jí normálně, normálně vysoká. Syn nemá na nic chuť, mléko moc nechtěl, s příkrmama to byla katastrofa. Doteď špatněji kouše. Ale jak co.
Dělali nám ve FN vyš. na št. žlázu, celiakii - toho jsem se bála, protože si často stěžuje nabolest bříška. Pak ten růstový hormon. A nejprve udělají rentgen ručičky, podle velikosti - stáří kůstek poznají, jestli jestli má ten růst opožděný nebo už ukončený a dovedou stanovit, kolik asi v dospělosti doroste.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1191
9.8.13 10:09

No a nám zjistili, že máme všechno v pořádku. Ale musí ho sledovat, protože je malý. O 5 cm se nevejde do limitu, kdy by mu aplikovali růstový hormon. Při tom rentgenu zjistili, že vývin ručičky odpovídá věku, takže bohužel zůstane malý. Odhaduje, že v dospělosti max 1,70m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3513
9.8.13 11:28

@Lístečka 1,70 ještě jde. Ale je to blbý, jsem říkala, kdyby to byla holka, ani by mi to tak moc nevadilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1191
9.8.13 12:02

@MMartina1 ale jestli to vůbec 1,7 m bude! Je blbé, že ho to bude provázet celý život. Teď nastupuje do školky, tak jsem zvědavá. Je takový třasiřitka se slybým hláskem, že když někdo do něho žduchne, tak letí. Nechci aby byl odstrkovaný kvůli tomu, že je slabý. A ten náš je prostě bohužel celkově ve všem slabší. Hodně padá. Co váš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3513
9.8.13 16:46

@Lístečka No, Honzík ani tak ne, ale není to vůbec žádný rváč. Nám právě naše doktorka spočítala, že by měl měřit něco mezi 160-177 cm. Představa, že by měřil jenom 160 mě celkem děsí. Ale byly to jenom propočty od boku.

Malej je právě takovej jinak průbojnej. Jak jsem psala není to rváč a tím jak je drobnej, tak na to samozřejmě nemá ani tělesnou konstituci. Chceme ho příští rok přihlásit už do fotbalu, aby se trošku otrkal mezi klukama. Jinak motoricky je hodně šikovnej, na polokole (odrážedle) jezdí naprosto suveréně bez jakýchkoliv předchozích problémů, fotbal zvládá taky už celkem obstojně.

Budu volat do toho Olmiku a objednám ho na tu endo a jsem zvědavá, co nám řeknou.

A může se zeptat, pokud by Vám nabídli léčbu růsťákem, šla bys do toho? Já jsem taková na vážkách, přece jenom ta aplikace mě celkem děsí, nehledě k tomu délka léčby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1191
9.8.13 19:53

@MMartina1 a už půjde do školky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1191
9.8.13 20:07

Náš jezdí na odrážedle také, sice ne moc rychle, ale jde to. Chodíme už nějakou dobu na logop., to nám mělo pomoci i s tím kousáním a také vůbec nemluvil. S jídlem to nepomohlo ale s mluvením mu to pomohlo moc. A těšívá se tam.
Já si nedovedu představit ho dát na fotbal, on je navíc strašně ukňouraný, není ctižádostivý, nechce se snažit. Jsem i zvědavá na tu školku.
Právěže některé děti mu už dávají najevo, že ty jsi malý, nejíš. A jsou to vrstevníci. Toho se bojím.
Co si budem povídat, když je kluk - muž malý, tak je to nic moc. U ženské to nevadí. Ale co se týče i školy, dospívání, výběru partnerky, zaměstnání - tak i těch 5 cm si myslím hraje roli.
Kdyby mu to mělo pomoci, tak bych možná do toho šla, do detailu jsem to nestudovala, jsou tam nějaké vedlejší účinky, ale čím dříve se to podá, tím lépe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3513
9.8.13 20:58

@Lístečka jj, od září šupajdí do školky. On se těší, já věřím, že snad nebude žádný problém. Schválně jsme vybírali úplně malinkatou školku a speciálně jsme se k tomu ještě ptali, jestli se dětem věnujou s jídlem. Honza je děsnej nejedlík. Katastrofa. Už je to teda podstatně lepší než bývalo, ale užili jsme si.

Příkrmy úplně odmítal, hrozně zvracel po nic, nadavovaly ho kousky. Jestli začal tolerovat maso na kousky a vůbec kousky, tak to až někdy snad ve dvou letech. Tím jak je nejedlík, tak ho nic nemotivuje ani k tomu, aby se pořádně naučil jíst sám :zed:. O pití ani nemluvím. Všechno co se přijímá ústy je jedovatý :). Krom sušenek, sladkostí apod., samozřejmě.

Jeňas na fotbale vyrůstal, takže tam asi problém nebude. Když to nepůjde, tak ho nutit samozřejmě nebudeme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1191
17.8.13 10:40

Ahoj @MMartina1, tak co dovolala ses do FN Olomouc? Už máte nějaký termín?
Teď jsme doma zase ponějaké době děti vážili a sy má o0,5 kg míň. Už váží jen 11 kg :( Ono se to zdá jako nic, ale toho půl kila přibíral dlouho… A ještě. když s tím jídlem tak bojujem.
Chystala jsem mu výbavu do školky, to byla pěkná fuška. Protože já mu nemohla sehnat žádné tepláčky, co by zněho nespadly :lol:. A taky aby nebyly od Vietnamců nebo z Polska.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3513
28.8.13 09:28

@Lístečka ahojík Lístečko. Tak jsem dneska zkoušela volat do Olomouce a celkem mě tedy překvapilo, že po telefonu neobjednávají, ale máme zprávu zaslat poštou a nemocnice prý se nám ozve.

Jestli se můžu zeptat, jak jste to měli Vy? Jeli jste s doporučením přímo do nemocnice nebo jste se objednávali po telefonu.

Děkuju za odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama