Horečka - můžu dát sirup i čípky?

2693
6.8.13 21:19

horečka - můžu dát sirup i čípky?

Ahoj holky,
dneska dopoledne mi volali tcháni, že si mám přijet pro syna (25měsíců) (byl tam na „prázdninách“). Prý už od včerejšího večera má teplotu, zkoušeli to srazit panadolem v sirupu, ale bezúspěšně.
Já mu doma dávám po 4hod na střídačku paralen a nurofen, teplotu má ale pořád v rozmezí 39,5°C - 40,2°C. Zkoušeli jsme ho dávat do chladné vody do vany, ale vše zabere jen na chvilku. Nějak ty sirupy nechtějí zabrat, teď usnul, tak si říkám, jestli bych mu k sirupu Paralen mohla dát ještě nějaký čípek.
Od jaké teploty bych měla volat pohotovost? Vím, že jednou měl taky takové teploty a řekli mi, že to mám srážet doma a nejezdit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24108
6.8.13 21:23

Já bych normálně zavolala na pohotovost a zeptala se. Jinak čípek by snad měl zabírat rychleji, protože se rychleji vstřebává, ale třeba to je jenom blaf, který jsem kdysi slyšela. Já bych teda asi už jela na pohotovost, pokud se teplota nedaří srazit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31744
6.8.13 21:23

Určitě dávej jen buď jednu věc, nebo druhou. Ta chladnoucí voda je fajn, uleví se mu i když na chvilku, ale aspoň uleví. Přikládej obklady na tepny… Zkus i octové ponožky.
Tím, že zavoláš na pohotovost nezkazíš nic. A je mu ještě něco k těm teplotám?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24108
6.8.13 21:25

@mari1912 vida na moje oblíbené octové ponožky jsem zapomněla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
593
6.8.13 21:26

Jde střídat paracetamol s ibuproprofenem, je jedno v jáké formě to je, zda čípek nebo sirup, denní dávka se překročit nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2528
6.8.13 21:28

Múže se kombinovat brufen sirup a paralen nebo panadol čípek, po 2 až 3 hodinách :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
6.8.13 21:29

Ahoj. K sirupu čípek určitě ne. ALe můžeš dát místo sirupu příště čípek. Našim holkám třeba sirup nezabíral, čípky fungovaly líp. Na pohotovost bych taky volala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2693
6.8.13 21:29

@mari1912 právě že mu nic není, jen ta teplota. Myslím, že mu rostou zuby. Zatím má jen jednu pětku.
Octové ponožky…no jako namočím do octa a dám mu na nohy? To jsem ještě neslyšela…vyzkouším

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
6.8.13 21:31

@Klarinetka1 Od zubů takové horečky spíš nebudou. Může to být šestá nemoc. Při ní jsou 3 dny horečky (dcera měla až 41), pak klesnou a objeví se vyrážka.

Ty účinné látky se můžou kombinovat, ale ani u jedné nesmíš překročit doporučenou maximální denní dávku, což při střídání po 2-3 hodinách by se mohlo stát už celkem brzy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3115
6.8.13 21:32

A má ještě jiné těžkosti než tu teplotu? Měl už 6. nemoc?
Klidně bych na pohotovost zavolala a poradila se, mně vždy ochotně řekli co dělat.
Jinak syn mívá studené ruce tak koupele nehrozí, ale zabírá na něho když do něho nalívám tekutiny, čaj, mléko po tom mu vždy teplota klesne, ale on je ochoten pít.

Příspěvek upraven 06.08.13 v 21:33

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16
6.8.13 21:32

Já dávám čípek vždy na spaní, přes den sirup a mokrou plenkou obalit ručičky, nožičky. Ale ty teploty jsou fakt vysoké :( Asi bych taky volala pohotovost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15068
6.8.13 21:33

Když se zvrací, čípek, když je průjem sirup nebo co je příjemnější k podávání. V noci jsem radši šoupla čípek než sirup, kterej šel jinak násilím. Ale rozhodně ne obojí naráz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19072
6.8.13 21:33

@Klarinetka1 me na detske pohotovosti rekli stridat po 3hod Paralen cipky a Nurofen sirup

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48772
6.8.13 21:35

Něco na sražení bych podala na střídačku co máš doma, volala bych určitě na pohotovost a kdyby šla teplota přes 40 tak bych jela z dítětem do nemocnice nebo na pohotovost okamžitě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3586
6.8.13 21:35

Souhlasím s holkama jedno nebo druhé, ne vše najednou. Jinak teplota vody by neměla být nižší něž normální tělesná 36,6 C. Kvůli šoku. Nejlepší je jí pomalu ochlazovat. Dítě by se mělo otírat teplou vodou, nahradíš tím pot /způsobuje ochlazení). A také bych dala nějaký obklad na hlavu. :pankac: Myslí, si, že to malej asi z toho tepla co ted´ je. Přeji, aby bylo brzo lépe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama