FN Plzeň porodnice

Anonymní
19.4.20 18:24

FN Plzeň porodnice

Ahoj, je tu nějaká maminka, která teď v poslední době rodila ve FN v Plzni? Zajímá mě, jak to funguje s nadstandartem, jestli je nutné jim nějak předem dát vědět, že o něj mám zájem nebo stačí až těsně před porodem. Úplně se děsím toho, že budu muset být na pokoji s ostatními matkami, radši bych byla sama a měla na všechno klid a ráda si za to připlatím :) Mám termín až za 2 měsíce, ale ráda bych byla informovaná. Do FN jsem psala, ale odpovědi jsem se nedočkala.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1261
19.4.20 19:12

Nerodila jsem tam nedávno, ale 2 roky zpět. Nadstandard není možný předem nijak rezervovat při přirozeném porodu. Já měla vyvolavany a zadala jsem o nej již 4 dny před samotným porodem, kdy už jsem tam ležela a porod vyvolavali. Bylo úplně plno a nadstandard jsem měla jen na rizikovem odd. prave ty 4 dny. Po porodu jsem zadala taky denně, leželi jsme tam o par dni dele než je standard a stejne nebyl. Poslední den už jsem to vzdala. Druhy porod, až to bude aktuální, musím jít císařem, takže predpokladam, ze když bude plánovaný, snad to nějak půjde domluvit předem, když se zná termín porodu. Asi záleží hodně, koho na pokoj chytnes. Já měla celkem smůlu, nebudu to nijak rozvádět, ale o to víc jsem chtěla jít do soukromí :zed: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1261
19.4.20 19:14

Jinak já rodila zrovna, kdy se tam točily Malé lasky, takže počítám, ze i proto ty nadstandardy byly plné :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
121
19.4.20 19:25

Ahoj, s nadstandardem vůbec nepočítej. Domluvit nejde předem a vzhledem k množství rodících maminek nemáš šanci se na něj dostat. Nicméně já mám z nemocnic úplnou fobii a přežila jsem to i na pokoji, kde jsme byly tři. Šla jsem domů ani ne 72 hodin po porodu. Než si všimneš, co se děje, jdeš domů ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.4.20 19:28
@bardac píše:
Ahoj, s nadstandardem vůbec nepočítej. Domluvit nejde předem a vzhledem k množství rodících maminek nemáš šanci se na něj dostat. Nicméně já mám z nemocnic úplnou fobii a přežila jsem to i na pokoji, kde jsme byly tři. Šla jsem domů ani ne 72 hodin po porodu. Než si všimneš, co se děje, jdeš domů ;)

Já mám spíš alergii na lidi :D pracuji v obchodě a upřímně už nemůžu nikoho ani vidět :D jsem se tak těšila na ten klid jaký tam budu mít :)

• Citovat
  • Nahlásit
121
19.4.20 19:30

Ještě k doplnění mého předchozího příspěvku.
Na nadstandard dávají přednostně maminky třeba s dvojčaty nebo prostě jiné „speciální“ případy, aby měly klid na složitější situaci. Pokojů s nadstandardem je opravdu malinko v poměru k ostatním pokojům. Můžeš se každý den ptát a ptát, ale opravdu se na 90 procent nechytáš. Lepší je se dopředu připravit, že nebude. Soustřeď se na sebe a na miminko a budeš v pohodě.
Za mě se opravdu snaží, aby dali k sobě na sdílené pokoje maminky tak trochu ze „stejné kategorie“. Nevím, jak to napsat korektně, ale třeba jeden pokoj byl komplet s tmavší pletí, jeden pokoj jsem si všimla, že byly maminky z trošku sociálně nížší třídy. Nesnáším nemocnice, krev, poranění, nic z toho, ale dala jsem to, a to jsem měla předem úplně psychický blok a před porodem otevřená na 7 cm řvala, že rodit nebudu, a ať si dělají co chtějí a odmítala jsem spolupracovat :D :D Držím palce :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1261
19.4.20 19:50

@bardac tak to teda nevím s tím, ze dávají na pokoj tak nějak k sobě “podobné” maminky. Dovolím si tvrdit, ze nejsem ani z nižší sociální třídy, ani nevzdělaná a na pokoji jsem byla s holkou, za kterou opravdu docházela sociálka a druhá měla pouze ZŠ :nevim: možná opravdu byla situace “divoká” vzhledem k tomu natáčení, ale nebylo mi to příjemné vzhledem k jejich návštěvám na pokoji. Sestřičky rozuměly, proč chci pryč, ale bohužel to neslo. Až po odchodu těchto dvou maminek jsem na pokoj dostala naprosto pohodové holky. Má situace si taky tak trochu žádala nadstandard, ale proste nebyl :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
19.4.20 21:53

Rodila jsem ve FN Plzeň před 5 týdny. Nejdříve mě hospitalizovali na gynekologii ve 3. patře. Tam nebyl problém dostat nadstandard. Hned při příjmu jsem se ptala na nadstandard na šestinedělí… opakovaně mi řekli, že jsou plné a že se mám ptát, až porodím, dřív to nemá smysl, nikam si to poznamenávat nebudou a záleží na konkrétní situaci v tu chvíli. Po 3 dnech vyvolávání jsem nakonec šla na císaře. Hned po převezeni na sestinedeli (na pooperacni pokoj) jsem se ptala na nadstandard. Řekli, že snad se během toho, co budu na pooperacnim pokoji uvolní… Nakonec jsem mela stesti v nestesti… Pochopila jsem, že na ně přednostně umísťují maminky, které potřebují více klid… po cisarich, vicerodicky apod. Takze jsem ho dostala. Nadstandardu je málo a zájem obrovský.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
604
20.4.20 20:20

Muzu se zeptat po kolika jsou normalni pokoje, kdyz neni volny nadstandart? A ma kazdy pokoj vlastni koupelnu a tv?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1261
20.4.20 21:32

@Issabell28 já byla na pokoji po třech :) záleží asi na aktuální situaci. Kamaradka byla po čtyřech. Jednu noc jsem tam byla na pokoji i sama. Televize na standardním pokoji není. Sociální zařízení ano ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
121
20.4.20 21:35

@Issabell28 a co bys chtela na sestinedeli delat s TV? budit s ni tve mimco i ostatni mamky po porodu? 🙄

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
604
21.4.20 08:39

@bardac
Tak vzhledem k dnesni dobe bych byla treba rada v obraze a podivala se na zpravy. Nerikam, ze tv by bezela cely den. :roll: A tv na pokoji je treba v Horovicich standart, tak proto se ptam, jestli tady taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
121
22.4.20 16:46

@Issabell28 Me osobne by teda ani nenapadlo, uvazovat o TV na viceluzkovem pokoji v porodnici. Ve trech na pokoji jsme byly rady, ze jsme si vysly vstric a den ubehl tak rychle… Na stridacku jsme si koukli na mimca, pokud se nektera potrebovala osprchovat atd., porad nam na pokoji nekdo korzoval z personalu - tuhle neco podepsat, tuhle na neco „proskolit“, detska lekarka, gynekolog, zakynky, co nas ucily koupat miminka a porad nekdo dalsi. Jit na sneseni pupecni snury, na " skoleni" v zasedacce pro mamky, pak byly navstevy. Mezitim nosili jidlo, nebo se zastavila laktacni poradkyne. Ja za sebe jsem si teda na Tv nebo na deni venku nevzpomnela vubec. Porodila jsem v nedeli v pul sedme vecer, dalsi maminka stejne se mnou asi o minutu a treti nekdy v noci. Do noci jsem tak nejak plavala v te euforii, pak dopoledne nam na stridacku pomahali se osprchovat, pak se rozbehlo vsechno vcetne prvnich navstev a byl hned vecer. Dalsi den ubehl jeste rychleji, ten si nepamatuju postupne vubec, az na sneseni pupiku a treti den od rana jsme chystali vsechny podklady, abysme mohli po obede odejit. Dva a pul dne a byla jsem doma ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
604
22.4.20 18:28

@bardac
Dekuji, ale je to jiz me treti dite, takze jak to chodi v porodnicich vim moc dobre. Nicmene rodit budu nakonec jinde, takze tema jiz neni aktualni. I tak vsem dekuji za odpovedi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat