Fóbie z motýlů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

m.charlie
Povídálka 24 příspěvků 04.04.18 20:12
Fobie z motýlů

Zdravím všechny a prosím o pomoc. Malej se už od loňska strašně moc bojí motýlů. Má úplně záchvaty že se mu z toho udělal šedý pruh vlasů :,(. Už jsem vyzkoušela snad všechno a nevím si rady. Dnes měl opět hysterický záchvat a to ten motýl měl asi 2cm. Není jako ostatní děti co se týká chování. Bude to znít blbě ale je trochu jiný než jeho vrstevníci a to bude asi ten problém že mu to nemohu vysvětlit aby se nebál. Pomoc :oops:

Reklama

Reakce:

Everyone
Ukecaná baba ;) 1722 příspěvků 04.04.18 20:13

Šedý pruh vlasů kvůli fobii z motýlů? 8o

ngauruhoe
Zasloužilá kecalka 904 příspěvků 04.04.18 20:39

Misto vysvetlovani, aby se nebal, ho nauc, jak se s tim poprat. Nesnasela jsem jako dite, kdyz me nutili prekonavat strach ze psu. V konecnem dusledku to bylo jeste horsi. Nikoho nenapadlo me nechat na pokoji nebo mi aspon poradit, jak situaci, kdy se psovi nevyhnu, zvladnout.

Jo a motylu se taky pekne stitim. Fuj.

Karamillka
Ukecaná baba ;) 1446 příspěvků 04.04.18 21:53

@m.charlie tyjo až tak? Chudinka. Můj syn taky nemá rád motyli, ale asi to není úplně fobie. Nepomohl by psycholog?

m.charlie
Povídálka 24 příspěvků 05.04.18 09:59

Ano šedý pruh vlasů má.. Psychologa jsme se ptali dokonce dvou a obě řekli že neví.. Že má z toho vyrůst :,( nikdo neporadil Říkáme mu že jsou užiteční a že mu nechtějí ublížit.. Dokonce jsem jednoho chytila a dala na chvilku do sklenice, to se nebál ale jak jsem ho pustila tak opět křik.. V televizi na ně taky kouká a v pohodě.. A nejdilnější je že se bojí jenom hnědých…

ngauruhoe
Zasloužilá kecalka 904 příspěvků 05.04.18 10:32

No a proc ma ten strach prekonavat? Mate motyli farmu nebo co? Kolikrat se s tim motylem musi potkat? Motyl prece na cloveka jen tak nesedne, tak je proste ignorujte a v pripade potreby malymu vysvetli, ze se klidne muze bat, at udela „kšá“ nebo se jde k Tobe schovat. Vubec tady nevidim duvod to nejak lamat.

hani28
Ukecaná baba ;) 1051 příspěvků 05.04.18 16:29

No tak pokud ma fobii, tak mu to nevysvetlis. Mne nikdo za 32 let nepresvedcil, ze se nemusim bat pavouku, a bojim se jich, a muzes mi vysvetlovat jak chces. Hnedy motyl, tak to je spis mura, ne? Tech se bojim taky, jak litaji za svetlem, fuj. Spis nechapu, jak z toho muze mit sedivy pruh, to jako zijete na motyli farme nebo mu je porad nutis nebo co? Proste bych mu je nevnucovala, nepresvedcovala, nevystavovala situacim kde jsou (jako chytania presvedcovani, at se neboji. Naopak bych je od nej odehnala). Treba z toho vyroste, treba ne.

Luca82
Zasloužilá kecalka 941 příspěvků 05.04.18 16:39

Tak ja neporadim, ale tesi me, ze v tom nejsem sama. Toto mam jiz od detstvi. Je mi 35 let a rozhodne se to nezlepsilo.
Ale u me je duvod, ze když jsem byla male dite, nekdo z rodiny sebral mrtveho motyla a posadil mi ho na tricko. Ja se na nej koukla, ty oci, ten sosak… jen to pisu a je mi spatne. Hrozne to ve me zustalo.
Jo a vim, ze je to naprosto hloupe a iracionalni, ale proste nedokazu s tim nic udelat.
Takze jak vidim motyla, je mi zle.
Rozhodne bych ho nelamala.
A podobne napady jako chytat motyla do lahve uz vubec ne. Mne dotahnout nekdo motyla ve sklenici, tak zdrham na 100 honu.
Fakt hloupej napad…

m.charlie
Povídálka 24 příspěvků 08.04.18 21:03

@hani28 ne nemáme farmu ale ono stačí že kolem proletí a je konec.. Říkám mu ať se nebojí a taky je odháním ale jak si jednoho všimne tak už chce jít domů.. Chci mu koupit síť na chytání motýlů tak uvidíme jestli to zabere

m.charlie
Povídálka 24 příspěvků 08.04.18 21:06

@ngauruhoe ne nemáme farmu ale ono stačí že kolem proletí a je křik a pak chce hned domů

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Vondráčková promluvila o rozchodu s Plekancem: Bylo to překvapení!

Když Tomáš Plekanec před týdnem prostřednictvím sociálních sítí informoval,... číst dále >

Vondráčková přestává být poslušnou ženou a Plekancovi to vrací!

Když Tomáš Plekanec informoval o rozpadu manželství s Lucií Vondráčkovou,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kiki a Viki se vrací k rodině. Děti do dětských domovů nepatří

Sestry Kiki a Viki se po několika letech stěhování po ubytovnách a... číst dále >

Dress code nemusí být v létě peklo. Pět tipů, jak na něj vyzrát

Formální oblečení může být pro někoho v parném horku jako noční můra. Dlouhé... číst dále >

Reklama