Proč a záludné otázky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

marcela-matej
Povídálka 19 příspěvků 31.03.18 22:06
Proč a záludné otázky

Už delší dobu se ptá proč (vlastně Na co? Neumí r a č a tak se slovům s nimi vyhýbá). Vždy se snažím odpovídat, ale poslední dobou jsou otázky docela záludné a já nevím jak na ně odpovědět. Vysvětlovala jsem, co je to přání a zdálo se, že to pochopil, když se najednou zeptal, kde to přání je. Nebo se ptal proč nevím, co bylo v jeho snu(zdálo se mu, že jel se mnou a s babičkou vlakem). Nevím jak tyto trochu abstraktní pojmy tříletému dítěti vysvětlit a jestli tomu porozumí…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

vrtulka78
Ukecaná baba ;) 1278 příspěvků 31.03.18 22:18

Nebojte, porozumí, jsou chytří jak opice ;) a když neporozumí, tak se zeptá znovu a znovu a znovu a znovu, prostě tolikrát, než se vám to podaří uspokojivě vysvětlit :mrgreen:

elen-ka
Extra třída :D 10879 příspěvků 1 inzerát 31.03.18 22:25

@marcela-matej já když se děti na něco ptají a nevím, řeknu jim nevím, že to zkusím zjistit. Jak přijdeme domů, zjišťuji na netu. Jinak já jsem nedávno odpovídala na otázky dceři, 7 let. Jeli jsme půl hodinu autobusem a celou cestu se ptala „proč“. Když jsem ji odpověděla, snad ani ne za půl minuty „A mamí proč…?“. Lidi se už usmívali s každým dalším dceřiným proč. :mrgreen:

marcela-matej
Povídálka 19 příspěvků 31.03.18 22:26

To je ten problém, ptá se a ptá a já na jiné vysvětlení přijít nemůžu :( Třeba s tím snem, jak mu vysvětlit, že je to jen v jeho hlavě? Mám pocit, že to vysvětluji moc složitě a jednoduše to nějak neumím…

Russet
Kelišová 6063 příspěvků 31.03.18 22:27

Snažím se to vysvětlit tak, aby to pochopil. Když nepochopí, ptá se dál. Někdy taky tápu a řeknu nevím :nevim:

elen-ka
Extra třída :D 10879 příspěvků 1 inzerát 31.03.18 22:28

@marcela-matej Na sny odpovídám že to nikdo jiný neví, protože se to zdálo jen a jen jemu. Když mi to řekne, tak už budu jeho sen znát i já.

marcela-matej
Povídálka 19 příspěvků 31.03.18 22:33
@Russet píše:
Snažím se to vysvětlit tak, aby to pochopil. Když nepochopí, ptá se dál. Někdy taky tápu a řeknu nevím :nevim:

Po nevím následuje
A na co nevíš?
No je to tak, že nevím všechno.
A na co nevíš všechno?
No tak to je.
A na co to tak je?
Je to jako kolovrátek…

Russet
Kelišová 6063 příspěvků 31.03.18 22:35
@marcela-matej píše:
Po nevím následuje
A na co nevíš?
No je to tak, že nevím všechno.
A na co nevíš všechno?
No tak to je.
A na co to tak je?
Je to jako kolovrátek…

No jo, jsou to rozumbradové…Někdy mám pocit, že bylo lepší, když žvatlal mama a zubil se.

zrcadlo
Kelišová 6199 příspěvků 31.03.18 22:43
@marcela-matej píše:
To je ten problém, ptá se a ptá a já na jiné vysvětlení přijít nemůžu :( Třeba s tím snem, jak mu vysvětlit, že je to jen v jeho hlavě? Mám pocit, že to vysvětluji moc složitě a jednoduše to nějak neumím…

Já jsem takhle synovi vysvětlovala, že mu do hlavy nevidím, a taky to pořád nebyl schopen pochopit a ptal se dál, tak jsem mlčela a koukala chvíli do stropu a pak jsem se ho zeptala, jakou písničku jsem si v duchu v hlavě zpívala. Nevěděl, tak jsem zkusila ještě na jaké zvíře teď myslím, a pak jsem řekla „Ty nevidíš do mojí hlavy a já zase nevidím do té tvojí.“
Když přišel poprvé se snem, tak jsem mu vyprávěla svůj a řekla mu, že taky nevím, co to znamená. Viděl, že s tím žije máma docela v klidu, tak ty sny asi budou normální ;)

sijanka
Stálice 63 příspěvků 31.03.18 22:45

Když už jsem fakt v ouzkejch, tak 3letemu synovi zazpívam „proč proč proč pro slepičí kvoč“ a oba se tomu zasmějem :oops: :srdce:

Tarinka
Echt Kelišová 8071 příspěvků 31.03.18 22:54

Me se dcera ve ctyrech letech ptala, proc ptaci muzou sedet na dratech, ale ona na ne nesmi sahat :mrgreen: :roll:

tulipán
Ukecaná baba ;) 2105 příspěvků 31.03.18 23:02

Me to bavi a hlavne, kdyz mam cas, tak si to uziju :mrgreen:. Posledni dobou u 7 leteho jsou otazky uz na delsi vypraveni nebo chci odpoved dat do sirsi souvislosti, tak se naucil, ze to resime v aute, kde mu nikam neutecu. Ja se snazim vysvetlovat na prikladech z jeho zivota. Kdyz se zacyklime, tak odpovim otazkou, aby se zeptal jinak, ze nerozumim. Nebo, co konkretne chce vedet. Nekdy me na cestu privede otazka a proc se ptas (protoze kluci ve skolce…). Otazky typu, z ceho se vyrabi kridlo od letadla, u nas resi internet.

tulipán
Ukecaná baba ;) 2105 příspěvků 31.03.18 23:08
@marcela-matej píše:

Ja jsem mladsimu rekla, ze sen je takova pohadka, kterou vidi zavrenyma ocickama, kdyz spi. Jen on sam, nikdo jiny, je jenom jeho. A v te pohadce jsou veci, ktere trochu zazil a trochu vymyslel, i kdyz spi. A kdyz se mu neco zda, tak je to dobre znameni, ze se ma hezky.

švadlenka Eliška
Kecalka 144 příspěvků 31.03.18 23:11
@marcela-matej píše:

kup mu plyšáka a na nějaké sny si ani nevzpomene.

Šarlota4
Echt Kelišová 8793 příspěvků 31.03.18 23:29

Mno kdyz rika 14× proc a pak uz nevim odpovim “ to ti rekne tatinek” :lol: Ten se vzdycky podiva jestli jsem se nezblaznila a ja se chechtam :lol:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vše, co potřebujete vědět o půstu: Zhubnete, nebo vám zničí zdraví?

Znáte všechny přínosy a rizika půstu a detoxikačních kúr? Budete po nich ve... číst dále >

Nová poradna: Zeptejte se na klíšťovku

Očkovat, nebo neočkovat? A když, tak v jakém ročním období? Na otázky ohledně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodina přišla o dům, synům hrozí dětský domov. Pomozme jim

Adam (11) chce být farmářem, i když od naší návštěvy už možná raději... číst dále >

Trpěla anorexií: Věděla jsem, že umírám, ale nedokázala jsem jíst

Anorexie, bulimie, ale i ortorexie jsou závažná psychiatrická onemocnění,... číst dále >

Reklama