Focení - rada - JČ

7
5.8.20 12:46

focení - rada - JČ

Ahoj,
už delší dobu pokoukávám začít fotit profesionálně - rodinné focení, párové, dětské.. ale nedaří se mi zacílit na ty správné lidi. Zatím fotím pouze kamarádky a známé zdarma.
Prosím o radu, co vás osloví u fotografa, jaké služby by měl poskytovat? Čím se odlišit, aby vás fotograf zaujal?
děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28198
5.8.20 12:59
@vvendik píše:
Ahoj,
už delší dobu pokoukávám začít fotit profesionálně - rodinné focení, párové, dětské.. ale nedaří se mi zacílit na ty správné lidi. Zatím fotím pouze kamarádky a známé zdarma.
Prosím o radu, co vás osloví u fotografa, jaké služby by měl poskytovat? Čím se odlišit, aby vás fotograf zaujal?
děkuji

Mně přijde, že tohle dělá každý druhý. Když chci třeba vánoční fotky, jdu k fotografovi, je to rodinná firma s dlouholetou tradicí. Fotí hezky. Nebo jsem oslovila kamarádku, co má na to oko. Jako těhotná jsem vyhledala fotografku v sousedním městě, vzdálenost rozhodovala. A pak její práce. Ale dlouho jsem to nezvažovala. Nevybírala jsem ale s x fotografů. Zas tolik to neprožívám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1280
5.8.20 14:49

Stridame asi 5 fotografu, kazdy si totiz jede fotky ve svem stylu a zadna invence. Obcas atelier, spise volime ted uz exterier. Koukame i na cenu, 5 fotek za 1500kc se mi zda uz moc… Chodime se fotit kvuli detem tak 3-4× rocne. Obcas to prolozime tematickym minifocenim - minuly tyden treba s melouny :). Nabehlo mi to jako reklama na FB. Nebo jsme byli pred 2 lety na foceni na farme.
Takze zkuste zacit s necim podobnym a investovat do reklamy, at se dostanete do povedomi lidi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54
5.8.20 15:07

Máte někde na webu nějaké portfólio? Nějakou web stránku, na které se lze podívat, co jste nafotila a jaký máte styl? Někdy pomáhá, když potenciálním zájemcům nebo jen tak na nějakém veřejném místě necháte odkaz, kde lze snadno najít ukázku Vašich fotografií. Pak je to už o tom, jestli zaujme kvalita a originalita stylu. Nevím, jak ve Vaší části krajiny, ale na mnoha místech je již tak velká konkurence, že úspěch vyžaduje hodně trpělivosti a originálnosti.

Jestli máte nějaký web, rád pošlu odkaz známým žijícím v JČ, kterých by se to mohlo týkat, možná někoho zaujme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
5.8.20 21:06

@Russet proto hledám způsob, jak se odlišit :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
5.8.20 21:08

@dana.dv moc děkuji za komentář :-) snažím se právě upoutat pozornost stylem focení, popř. přístupem. za každou radu v začátcích jsem vděčná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
5.8.20 21:12

@roothaan mco děkuji za odpověď :srdce:. prezentovala jsem se dosud jen na instagramu, ale zjišťuji, že moje cílová skupina se nejspíše pohybuje zatím na FB. založila jsem si den proto stránku tam a budu se na sobě snažit pracovat dál. snažím se odlišit právě stylem, nejít do přesycených barev, ve kterých se pohybují rodinní fotografové. na jihu bych problém neviděla v silné konkurenci, jako mám pocit, že lidé ještě nemají ve zvyku k fotografovi (vyjímaje ateliérů s tradicí) chodit
kdyby vás přece jen zaujaly moje fotografie:
https://www.facebook.com/gwendoleena/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama