FONTANELA - do kdy zaroste ?

174
13.5.07 21:44

FONTANELA - do kdy zaroste ?

Ahoj !
Nase 13,5 mesicu stara holcicka ma porad hodne otevrenou fontanelu, to mekke misto na hlave je tak 3×2cm velke. Ve 12 mes na prohlidce ji Dr. po hlavicce hladila a nerikala nic. Myslela jsem,ze to kolem roku zarusta, nekteri Amalcini vrstevnici uz po fontanelce nemaji ani pamatku. Mam si delat starosti a zajit za Dr. nebo je na srust lebecnich kosti dost casu ?
Predem diky za informace !

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1965
13.5.07 21:53

Ahoj Camillo,
můžeš být úplně klidná :D Většinou se píše, že fontanela zarůstá do 18měsíců, Tomík ji ještě ve 2letech měl asi 1,5×1cm. Byli jsme kvůli tomu i na neurologii, ale tam se jen dr. podivila, proč tam jsme, že to je normální :lol: V našem případě fontanela zmizla úplně asi 2 nebo 3 měsíce po 2.narozeninách. S druhým synem očekávám podobný průběh, pořád má fontanelku hodně velkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4460
13.5.07 21:56

Neměj strach. Sára má doteď fontanelu 4×4. Má to totiž dědičné po mě. Mě prý fontanela srostla až ve dvou letech a to mě mamka cpala skořápkama (samozřejmě drcenýma) :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
174
13.5.07 21:57

Ahoj Fifiku, moc diky za uklidneni ! Prestanu tu nasi malou kazdy den zkoumat a dam tomu cas :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
174
13.5.07 21:59

Mumis, to s tema skorapkama je teda dobry. Ja pro zacatek zvysim pocet jogurtu :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
14.5.07 07:24

Máme taky větší fontanelku a neroložka doporučila užívat vitamin D (Infadin, Vigantol..) dokud se neuzavře úplně. Alena

• Nahlásit
  • Citovat
3492
14.5.07 07:54

Ahoj,

našemu malému se hlavička úplně uzavřela před druhým rokem. U některých dětí to trvá déle. Neboj :)

Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
269
14.5.07 08:28

Tak Anetka má zatím taky ještě trošku fontanelky, takže klíííd. :wink: :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
14.5.07 12:46

Našemu Adámkovi se fontanela uzavřela v 17-ti měsících :wink:
Ale byla bych být tebou v klidu, některým dětem se uzavírá mnohem později, jak psaly holky :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
15.5.07 15:17

Ahoj, nasi prvni dceri se uzavrela az ve dvou a pul letech :D bud v pohode, chodila jsme sice na neurologii, ale vzdy se jen dr. podivala na fontanelu a zase jsme sly.

Simona

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama