Jak naučit pít dítě z hrnečku?

197
5.5.07 21:58

jak naučit pít dítě z hrnečku?

Ahojky,
prosím poraďte, jak mám naučit svojí skoro 11 měsíční dceru pít z hrnečku s pítkem. Dosud jí kojím a po příkrmech jí podávám čaj z láhve se savičkou, na tu je už zvyklá, takže pije docela dobře, ale nemůžu jí to odnaučit a aby pila z hrnečku s pítkem. Jakmile jí chci ten hrneček dát, tak odvrací hlavičku, ale jakmile nabídnu láhev, tak pije. Vždycky nakonec skončíme u té láhve, protože by jinak nic nevypila. Poradíte mi? Dana

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
884
5.5.07 22:08

Ahoj Dančo,
já myslím,že bys to neměla tolik řešit.Mě se to teď kecá,ale měli jsme s Kubíkem stejný problém.Ať jsem mu nabídla jakýkoliv hrneček, brčko, pítko, tak si jen ucucnul a bylo po pití.A když dostal lahev, krásně pil.Ještě ve 14-ti měsících jsem se za tu jeho lahev „styděla“.Když jsme šli někde v obchoďáku a viděla jsem o moc mladší prcky, jak poslušně bumbají z kouzelných hrnečků a pítek, byla mi hanba :oops: že máme ještě lahev.Přestala jsem to „hrotit“, párkrát jsem koupila láhev Jupíka, či Figo a malej se mi chytnul a nepustil :lol: Všechy úžasné kouzelné hrnečky jsem prodala a Kubík je spokojený s Jupíkem, Rájcem…atd.
Nech tomu čas a uvidíš,že malá si to jednou rozmyslí a vezme na milost i něco jiného než lahev s dudlíkem.

pá Yasmin

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
664
6.5.07 07:51

Pokud pije jen vodu či neslazený čaj, tak bych ještě počkala. Jinak nám pomohlo (věk cca 7-8m?) vyndat z avent hrnečku tu membránu a dát do toho řídkou kaši (jinak měla kaši lžičkou). Naučila se tak sát, stačilo 2×. Jak jí to skoro samo vytékalo a chutnalo. . . .my měli naopak po odstavení problém pít mléko z lahve z dudlu, vypila hrozně málo a když dostala v aventu, dala si 260 :D .

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1493
6.5.07 10:13

U nás byl taky problém s pitím. Stále kojím, ale od 7. měsíce jsem syna chtěla naučit pít i jinak. Dudlíka odmítal, pítka taky. Koupila jsem hrnečky s brčkem, dala do nich koj. vodu a trvalo asi měsíc, než mi z toho syn začal pít. Pije tedy jen brčkem a pouze kojeneckou vodu. Za den do něj takto dostanu asi 400 ml vody.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13114
6.5.07 10:28

ahojky, my měli problém, že náš malej nechtěl pít vůbec z ničeho, prostě pil jen mléko z lahvičky a jiné tekutiny mi odmítal. Jediné co u nás zabralo bylo koupit dětskou skleničku z umělé hmoty a z té začal pít, prostě se opičil po nás, dávala jsem mu jen čistou vodu, takže ani nevadilo, když se pobryndal a pak jsme přešli na hrneček s brčkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
andela
7.5.07 20:31

Ahoja,
jo jo, na hrneček je nejlepší trpělivost … ale vážně. Já jsem pořídila netekoucí hrnek spíš kvůli tomu, že malej mi všechny flašky otáčel a pěkně si vylejval čajíček a patlal a patlal a cákal :twisted: :twisted: a ne a ne ho to odnaučit. Hrnek jsem na doporučení vzala s měkkým pítkem, ale mladý pán ho nechtěl a nechtěl. Tak jsem do něj dávala sem tam spíš sladší šťávy aby si aspoň trochu cucnul a chytl se, z počátku jsem mu na první druhý napití vyndala tu membránku a pak jí tam hned šoupla zpátky … no .. byli boje. Na chvíli jsem hrnek uklidila a vytáhla zas po čase … a teď už dokonce 2 noce má v noci v postýlce hrnek místo flašky s dudlem :wink: :lol: . Tak jsem moooc ráda, konečně je postel celá suchá a nikde nic neteče a přes den se nic nepatlá a necáká 8) :lol: :lol: :lol:
Teď už umí pít i z normálního hrnku nebo sklenky, ale tam mu musím dát jen trošičku pití a hlídat, bo to taky ve finále vylije :roll: ale když chce tak se napije hezky.
A pokud jde o estetický vzhled (věk dítěte v porovnání s nádobou na pití) tak si z toho zas hlavu moc nedělej .. ona se to malá naučí, a jak psaly holky, nabídni třeba tu flašku od Jupíku a podobných nápojů pro děti, určitě pochopí rychle a pít se naučí. (jen je u toho taky problém s vyléváním obsahu :twisted: )

• Citovat
  • Nahlásit
VKV
3.8.12 13:52

Mme stejný problém, ale je nám už 18 měsícu, za lahev se stadím, ale nemůžu ji to odnaučit, nechytá se ani na flašku od jupíka, už nevím asi budem mít kojeneckou lahvičku ještě ve školce :) hrnečky na učenímáme doma asi 3, ale můžu si z nich pít sama, protože malá je zahazuje, nebo nosí mě, ať udělám HAM

• Citovat
  • Nahlásit
277
3.8.12 14:05

Ahoj, nechala jsem malému hrnek mezi hračkama a on jak okusoval hračky, tak na to přišel. Největší uspěch ale máme od 11mesícu s http://lovi.82ado.net/…ybezBPA.html . Malej ho miluje, protože si připadá jako velkej, že pije stejně jako my. Postupně se pak rychle naučil pít ze všeho, co jsme mu nabídli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1492
19.8.12 09:38

Jak já se natrápila a kolik jsem utratila za všemožné hrnečky :zed: ani jeden mi dcera nevzala nakonec se chytla lahvi od kubika, jupika atd a obcas pije z obyč. skleničky jsou ji 2 roky, neřešila bych to ono to pujde :))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
nepřihláš. burgundy
19.8.12 11:33

Ahoj, malá má 13 měsíců a přiznám se, že hrníček s pítkem jsem dosud vážněji neřešila, pije z kojenecké láhve, napije se i z klas. skleničky.. nevím, myslím, že na to každé dítě potřebuje dozrát, nevím, co je na tom ke stydění jak tu někdo psal, možná některé máme přehnané nároky na dítě kvůli tlaku okolí :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
3902
19.8.12 13:09

Moje holky pijou caj z flasky jeste ted (23 mesicu) za nic se nestydim, pouzivam flasky na cestovani ( vydrzi vice v klidu a na chvili se flaskou zabavi :kytka: ),jinak maji hrnicek s pitekem z tesca ( doma mame asi 6 druhu hrnicku :roll:, nechytl se ani jeden :cert: ). Dej tomu cas :kytka: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat