Foťák nebo telefon

360
12.12.19 12:06

Foťák nebo telefon

Chtěla bych mít hezké fotky dětí. Při focení telefonem jsou hezké pro zobrazení na displeji telefonu. Pokud se zvětší či vytisknou, jdou již vidět nedostatky foto telefonu (šum, méně detailů, focení při špatném světle atp. ) Je mezi vámi nějaký fotograf, který by mi poradil s výběrem fotoaparátu popřípadně víte o telefonu, který dobře fotí? Cenu 15-20 000 max.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14463
12.12.19 12:08

Ja mám Huawei P10 (ne lite), foti s rozmazanym pozadím jako zrcadlovka Jiný foťák už nemám a nepotřebují, za mě je to top.Stal mě 10.tis,ale již ho mám 3.rokem, takže jsou určitě novější modely už.
Má instalované 2 foťáky vzadu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
12.12.19 12:12

Resila jsem stejne dilema, mam telefon co foti nic moc a fotak co je obrovsky na to, aby ho mel clovek porad u sebe. Takze jsem se rozhodovala mezi lepsim telefonem s fotakem nebo kompaktem. Rozhodla jsem se pro lepsi telefon, protoze precejenom dva v jednom je proste vyhoda, za chvili by me nebavilo sebou nosit ani ten kompakt. Koupila jsem si tedy k vanocum Huawei P30 lite, nejak jsem nenasla prodavat lepsi mobil s lepsim fotakem za rozumnou cenu. Vzhledem k tomu, ze mas vyssi rozpocet koukni po P30 Pro, ja rozdil mezi Pro a Lite moc nesledovala, protoze Pro uz byl za hranici financi, kolik jsem byla do toho ochotna dat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
487
12.12.19 12:21

15 - 20 tis je docela dost.
Musíš si spíš položit otázku jak velký a těžký přístroj chceš a budeš ho ochotna sebou tahat.
Za takový peníze je lepší si pořídit zrcadlovku, nebo bezzrcadlovku (ne kompakt).
Já osobně to mám tak, že mám zrcadlovku (za cca 11tis) + mobil. Zrcadlovku mám už ta 8 let a fotí pořád výrazně lépe než mobil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
519
12.12.19 12:33

Mám Honor 9 a spokojenost. Dvě čočky vzadu. Přítel má Řešení Note 5 a také ok, dělá dokonce lepší fotky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
360
12.12.19 12:34
@lucynka25 píše:
Ja mám Huawei P10 (ne lite), foti s rozmazanym pozadím jako zrcadlovka Jiný foťák už nemám a nepotřebují, za mě je to top.Stal mě 10.tis,ale již ho mám 3.rokem, takže jsou určitě novější modely už.
Má instalované 2 foťáky vzadu.

Měla jsem možnost vyzkoušet. Při dobrém světle udělal venku hezké fotky. Tím končí. Jinak mě neosilnil. Fotky v místnosti, za šera venku nejsou tak hezké jak bych potřebovala a přála si.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
360
12.12.19 12:36

@pouzitychlap koukala jsem na bezzrcadlovku Sony alpha a6000. Co si o něm myslíš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9065
12.12.19 12:39

Tak určitě zrcadlovku. Canon, či Nikon a můžeš vyměňovat objektivy ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3288
12.12.19 13:02

@SábaW pokud jsi ochotná s sebou tahat foťák, tak bych rozhodně šla do zrcadlovky. Jinak skvěle fotí Huawei p30 Pro, i fotky z místnosti, kde bylo šero byly super. Tuším, že vyhrál i nějaké srovnání foťáků mezi telefony. Ale furt ta zrcadlovka bude fotit líp 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2032
12.12.19 13:12

Záleží, co vše od fotek chceš a co očekáváš. Samozřejmě, že zrcadlovka Ti bude fotit líp jak telefon, má různé režimy, nastavení apod., fotky se budou dát i vytisknout na plátno. To asi z telefonu moc nepůjde, i když bude mít dobrý foťák, přece jen je to primárně telefon. Ale pokud Ti stačí fotky na vyvolání, do fotoknihy apod., tak asi stačí fotoaparát v telefonu, který užiješ i na volání, aplikace apod., takže za pořizovací cenu budeš mít i další funkce, které Ti foťák nedá. Já doma fotím na zrcadlovku, dostala jsem ji ještě jako bezdětná k narozeninám, a fotky jsou super. Pokud jdeme na delší výlet a nechci ji tahat s sebou, bereme manželův smartphone, ale prostě to není ono, fotky mají spíše dokumentační a citovou hodnotu. Zvaž tedy, jestli užiješ spíše nový telefon, a nebo využiješ i dražší foťák na jiné focení, než dětí :-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1119
12.12.19 13:25

Já radím kompakt, ale nezavrhovala bych ani ten mobil. Jestli to máš na fotoknihy, tak zrcadlovku dle mě nepotřebuješ. Spíš tě rozčílí - jestli se v tom neorientuješ, tak než si pošteluješ světelnost a citlivost, tak jsou děti v čudu a v jiné pozici. A používat zrcadlovku na automat je zhovadilost. O tom že bys potřebovala měnit objektivy dost pochybuju (navíc on ten ne úplně špatný objektiv stojí dalších 5-10 000), ale dělají se i kompakty s výměnnými objektivy - jestli je to nutné. I tak ale, tahat s sebou další přístroj je otrava, tím spíš se zrcadlovkou (a min 2-3 objektivy); a zrcadlovku nemůžeš jen tak hodit do kabelky, musíš mít na ní vyztužený obal, jinak se ti brzo poškodí (otřesy, prach). Proto asi ten mobil je fakt nejpraktičtější, hodně jich dělá pěkné fotky (mrkni na recenze s ukázkami fotek), srovnatelné s kompakty. Já třeba zrcadlovku mám (jsem vyučený fotograf, byť teď studuji jiný obor a už se tomu věnuji jen když je třeba rychle doplnit finance), ale právě kvůli „výletům“ jsem si pořizovala i ten kompakt (a úplně low end a na rodinu to stačí) - ale fotím i mobilem, i když míň kvůli baterce (orientační smysl na nic, takže potřebujeme mít záchranu v online mapách).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
487
12.12.19 13:58

Na vybranou:
fotomobil

• lehký
  • žádné další zařízení
  • horší fotky za šera než foťák
  • menší životnost

bezzrcadlovka - kompalt s výměnnými objektivy

• už to něco váží, ale nezabere to půl baťohu
  • fotky srovnatelné se zrcadlovkou

zrcadlovka

• velká těžká kráva
  • nejlepší fotky
  • koukáš do hledáčku, ne na displej… i když budeš na zrcadlovkou fotit přes automat, tak budou fotky lepší, než z mobilu

Od Sony jsem měl před dávnou dobou zrcadlovku a lezly z ní úplně nejhezčí barvy. Osobně bych do Sony šel, ale s Sony alpha a6000 zkušenosti nemám.
Třeba se tu najde někdo, kdo ji má. Za mě dobrá volba. Pokud budeš koukat na jiné, ber snímač velikosti alespoň ASP-C

Příspěvek upraven 12.12.19 v 22:50

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
394
12.12.19 15:31

Já fotím postaru na film, miluju vyvolaný fotky. A dost často si nechám vyvolat fotku i z telefonu. Jako nečekej kvalitu, ale jde to :andel:. Nejkrásnější fotky budeš mít ze zrcadlovky, ale spousta lidí fotí i mobilem (zejména apply mají dobré foťáky). Záleží i na telefonu… :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9993
12.12.19 22:21

Na hezké fotky dětí na vytisknutí je potřeba foťák, konkrétně zrcadlovka (nebo nějaká bezzrcadlovka, je teď spousta nových typů).
Já jsem si kvůli tomu pořídila zrcadlovku, fotky z mobilu nejsou nic moc a nechci mít mobil za 15 tis. na 3-4 roky jen kvůli fotkám. Dělám každý rok fotoknihy a i na fotkách na A5, co mi posílají ostatní z Iphonu je poznat, že to není kvalitní fotka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5436
28.12.20 11:49

Oživuji s trochu jiným dotazem.

Dostala jsem nový telefon, ale bohužel fotí hůře než původní. Používá někdo nějakou aplikaci na lepší focení v telefonu? Dalším telefonem to řešit nechci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat