Fotky jako dárek na svatbu - jak originálně naaranžovat?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
klamonožka
Závislačka 2560 příspěvků 13.07.19 13:41
Fotky originálně

Jdu si pro inspiraci.

Jdu na svatbu kamarádům, jako dar chtějí přispět penězi, ale kromě toho bych jim chtěla nějak pěkně (ne nutně vtipně) věnovat pár jejich hezkých fotek, pořízených na různých společných akcích, na které s námi jezdí. Fotek by bylo tak 15-20.

A teď, jak ty fotky naaranžovat, jak je uspořádat? Dala by se z nich udělat koláž do rámečku, k nim vždy i popisek, z jaké akce ta fotka je, ale zas nevím, jestli je každý úplně typ, který by si to pověsil na zeď (nedokážu to u nich odhadnout). Nebo bych mohla koupit klasické album a ty fotky (většího formátu) do něj normálně zastrkat a přidat popisky, ale to mi přijde takové obyčejné. :think:

A tím mi nápady momentálně došly a ani jedno z uvedeného mi nepřijde úplně top. Nemáte nějaký zajímavý nápad, jak na to?

Dík za nápady! :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineRusset
Neúnavná pisatelka 18048 příspěvků 13.07.19 13:43

A co malá fotoknížka?

nomip
Zasloužilá kecalka 854 příspěvků 13.07.19 13:43

Co jim udělat z fotek fotoknihu? :) Ráda objednávám u Saal Digital, kvalita je opravdu super. Nebo i CEWE fotoknihy jsou fajn.

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1088 příspěvků 13.07.19 13:45

Ja bych to udelal jako kolaz do ramu, jako obraz a s popisky. A krome fotek, tam dal i dalsi obrazky treba z mist kde to bylo nebo nejaky dalsi drobny fotky s ostatnima lidma, prateli a rodinou.

klamonožka
Závislačka 2560 příspěvků 13.07.19 13:46

Já jsem si říkala, že bych to spíš raději vyrobila sama, nebo alespoň mně to vždycky udělá větší radost, přijde mi to takové osobnější, ale podívám se na ty fotoknížky, ještě jsem vlastně nikdy žádnou nenechávala dělat. A myslíte, že jen z 20 fotek knížka půjde?

Uživatel je onlineRusset
Neúnavná pisatelka 18048 příspěvků 13.07.19 13:48
@klamonožka píše:
Já jsem si říkala, že bych to spíš raději vyrobila sama, nebo alespoň mně to vždycky udělá větší radost, přijde mi to takové osobnější, ale podívám se na ty fotoknížky, ještě jsem vlastně nikdy žádnou nenechávala dělat. A myslíte, že jen z 20 fotek knížka půjde?

Aktuálně máme takový sešit. Ale dělala jsem malou knížku naležato sestře. Nebo zkus scrapbook. Tam se vyřádíš!

klamonožka
Závislačka 2560 příspěvků 13.07.19 13:49

@Cenarius Nad tím jsem právě uvažovala zatím nejvíc, ale nevím, kdybys takový obraz dostal, pověsil by sis ho někam domů, nebo by skončil strčený pod postelí? :nevim:

Já třeba jo, ale nevím, jestli to tak má většina lidí, nebo by ho spíš někde schovali.

Tazvesnice
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.07.19 13:50

My dostali jako darek kolaz z fotek ze svatby a ani po trech letech ji nemame povesenou, ptze se nam proste nelibi :nevim: kdybychom dostali fotoknihu, kterou tady holky zminovaly, tak budu nadsena ;)

klamonožka
Závislačka 2560 příspěvků 13.07.19 13:56
@Russet píše:
Aktuálně máme takový sešit. Ale dělala jsem malou knížku naležato sestře. Nebo zkus scrapbook. Tam se vyřádíš!

Scrapbooky mi přijdou takové kýčovité, alespoň co jsem viděla, to asi ne. Ale udělat z nich malou knížku, to zní docela fajn. Mohla bych se podívat, jestli se dělají takhle malá taková ta klasická alba na růžky.
Dík za tip.

sagina
Echt Kelišová 8083 příspěvků 13.07.19 14:04

@klamonožka pokud chceš něco osobně vytvořit a tištěná kniha ti nevyhovuje, tak buď zmiňovaný scrapbook, což ale podle mne jsou dost pičičmundičky okolo a ne každému to vyhovuje (a taky se dá velmi rychle sklouznout k nevkusnému přezdobení) nebo klasické fotoalbum na růžky. ne takové ty zastrkávací do fólie, ale fakt klasické - tvrdší papír, na který ty fotky lepíš pomocí fotorůžků tak, jak to vyhovuje tobě, a můžeš si tam i ty popisky vytvářet kreativně.

edit: aha, tak koukám, že než jsem se na netu dostatečně vykoukala na nabídku zboží, tak už jsi došla k tomu samému, co jsem psala. nj, to jsem celá já - musela jsem se nejdřív podívat, jestli neradím něco, už se nevyrábí a tak jsem se zabrala do prohlížení… :mrgreen:

awesomeone
Kecalka 226 příspěvků 13.07.19 14:09

Taky bych si obraz nepovesila, pokud by se mi vyloženě nelíbil. Jednou jsme se s asi s pěti kamarády domluvili a nechali se vyfotit pro naši dobrou kamarádku fotografku. Fotky byly parádní, nechali jsme asi dvě zarámovat. Nikdy nevisely. Zvolili jsme velký formát a vypadalo to jako bysme po ni furt koukali.

Mám taky rada fotoknihy, využívám fotomagica.cz, mají i různý akce, ze to vyjde třeba na půlku.

Jinak pokud chceš tvořit, tak mě osobně by se líbilo něco jako kronika. Koupit proste pěknou prázdnou knížku a tam ty fotky vlepit, přidat třeba i nějaký příběh, na který si s kamarády vzpomenete. Ze nebude plna nevadí, dá se tam napsat něco ve smyslu “a jak to bude dal?”

klamonožka
Závislačka 2560 příspěvků 13.07.19 14:14

@awesomeone Ta kronika zní moc dobře, akorát je trochu „problém“ v tom, že kamaráda-ženicha znám a jezdíme společně s kamarády na různé akce přes 20 let (tj. od dětství) a jeho nastávající se k nám přidala až tak před asi 5 lety, takže by mi přišlo trochu blbý, že by dvě třetiny kroniky bylo jenom o něm, a ona by tam byla jaksi bokem. Ale asi by se to dalo pojmout jako jen těch posledních 5 let, kdy jezdí oba. :think:

Vidím to na to klasické album s růžky, doplněné o různé „kronikové“ prvky, pokud najdu (vstupenky z těch míst, výsledková listina ze závodu atd.).

tulipán
Závislačka 4840 příspěvků 13.07.19 14:15

Obraz by byl fajn, ale kam s nim. Do chodby tak akorat. Mala/velka fotokniha s popisky by me osobne udelala velkou radost a casto bych do ni koukla.

klamonožka
Závislačka 2560 příspěvků 13.07.19 14:15

@sagina V pohodě, i tak dík za radu, nápad s albem s růžky se mi začíná zamlouvat čím dál víc. :)

ProfZav
Ukecaná baba ;) 2358 příspěvků 13.07.19 14:26

Já bych koupila hezký sešit s tvrdyma deskama a fotky tam vlepila a k tomu ručně dopsala odkud jsou a třeba nějaké vtipné hlášky nebo další zážitky z té akce. A pokud třeba hezky malujes, tak to kolem dozdobit, teď mě třeba napadlo kolem dokreslit další postavičky nebo cokoli, něco na způsob tvorby Elišky Podzimkove.
Koláž bych nedělala, já bych si ji sama nikam nepovesila.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama