Genetické testy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
jiránek1
Stálice 92 příspěvků 06.04.11 12:35
Genetické testy

Ahoj holky budu se ptát na starší problém, prcek má už 2,5 let po narození byly ledviny na sono v pořádku, ale u nás v rodině otec a jeho bratří mají všichni cysty, díry v ledvinách, teď chce od otce lékařka, abychom já se sestrou šly také na vyšetření, ale já měla za to, že kdybych něco takového měla, tak že na to příjdou, když jsem byla těhotná a dělaly se genetické testy, nikdy jsem neměla problémy s močákem, s tlakem zkrátka vůbec žádné příznaky, mohu vědět, zda se tedy v těhotenství dělají tyto testy? Děkuji Jana

Reakce:
RomcaS
Stálice 96 příspěvků 06.04.11 12:39

Ahoj, nevím zda ti aspon trochu pomůžu, protože jsem měla také problém s ledvinami, sice né cysty ani né v těhotenství, ale něco málo už o tom vím. POdle mě se testy v těhu na to nedělají, maximálně ti dělají testy na to zda nemáš bílkovinu v moči nebo krev, ale aby ti zjistili zda máš cysty v ledvinách, to by ti podle mě museli udělat ultrazvuk ledvin a také speciální vyšetření na to jak ledviny fungují. Snad ti tu někdo lépe odpoví ale tohle je můj názor.

palošek
Závislačka 2639 příspěvků 06.04.11 12:46

V těhotenství se běžně takové testy nedělají. To by na jejich nutnost musel poukazovat nějaký nepříznivý výsledek v krevních odběrech (biochem.scre­aningu). :-)

kotýsek
Ukecaná baba ;) 2009 příspěvků 06.04.11 12:50

ahoj Jani…je to pouze můj názor…genetické testy se dělají na rozbor vrozených vad dítěte.....a ne tebe. Možná ,kdyby jsi je stím tvím problémem seznámila …možná by se zaměřili i na tebe. :think:

Daniela PB
Kecalka 225 příspěvků 93 inzerátů 06.04.11 12:57

Genetiké testy ti rozšíří pokud máš v rodině problém a máš obavu. Já tento problém v rodině mám, takže ke kompletním výsledkům brali krev i mé mamince a bratrovi. Výsledek byl hotov za 3 měsíce. U mě bez mutace genu u bratra bohužel výsedky dopadly špatně. Jinak z běžných testů ti tohle nezjistí.

Příspěvek upraven 06.04.11 v 21:37

jiránek1
Stálice 92 příspěvků 06.04.11 17:59

Děkuji moc za odpověďi. Jana

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Opil se a pak se svlékal? Nové svědectví v případu údajného zbití Jana Tuny

Reportér Jan Tuna (45) tvrdí, že ho během vánočního večírku v pražském klubu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >