Nízký krevní tlak

31
5.4.11 15:28

Nízký krevní tlak

Jak zvýšit krevní tlak ,..mám s tim v poslední době dost velký problémy nejhorší když sebou z ničeho nic někde seknu :cry: ,.dr. mi na to nic neřekla tak bych chtěla poprosit o radu sem skoro v 5měsíci těhotentví tak do sebe nechci rvát kafe ,..děkuji za rady :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2069
5.4.11 15:34

ahojky…já měla běžně nízký tlak a stavy na omdlení a bylo mi dr. doporučeno…jen to kafe. Nic víc. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46867
5.4.11 15:37
WeronikaK. píše:
Jak zvýšit krevní tlak ,..mám s tim v poslední době dost velký problémy nejhorší když sebou z ničeho nic někde seknu :cry: ,.dr. mi na to nic neřekla tak bych chtěla poprosit o radu sem skoro v 5měsíci těhotentví tak do sebe nechci rvát kafe ,..děkuji za rady :)

Pit hoodne vody, jist slane veci, zkus si dat cistej pendrek ten zvysuje take tlak a asi i to slaboucky kafco. Ale to piti je zaklad.
Ja mam opacny problem, takze vlastne co ja nesmim, ty musis :D:hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7576
5.4.11 15:38

Na nízký tlak jsem v prvním těhu pila se souhlasem doktorů Colu light, bez toho jsem nebyla schopná udělat krok. Nejmíň jsem měla 65/40 (komentář doktorů "proboha ženská, vy jste málem mrtvá.)

WeronikaK. píše:
Jak zvýšit krevní tlak ,..mám s tim v poslední době dost velký problémy nejhorší když sebou z ničeho nic někde seknu :cry: ,.dr. mi na to nic neřekla tak bych chtěla poprosit o radu sem skoro v 5měsíci těhotentví tak do sebe nechci rvát kafe ,..děkuji za rady :)
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
160
5.4.11 15:45

Mně dr. řekla, že mám hodně pít… a pak taky to kafe a jíst pravidelně menší porce jídla. Pokud omdlíváš při změně polohy, tak ze sedu vstávej pomalu a z lehu si nejdřív chvilku poseď a až pak vstaň. Nic jiného na to prý není :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
334
5.4.11 15:57

Stejný problém jsem měla u obou těhu.. pomohlo mi hned po ránu vypít skleničku coca coly.. jen moje gyndr. kroutila očima :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1214
5.4.11 16:03

I já měla stejný problém .. měla jsem hodně pít, dávala jsem i kafe a Colu light.
A pak taky pohyb mi pomáhal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24608
5.4.11 16:33

Jak píšou holky, nic jiného na to není. Když cítíš, že omdlíš (většinou to jde poznat chvíli předem), sedni na zem, lehni, cokoliv, jdi k zemi sama a korigovaně, než abys sebou flákla a rozbila si hlavu například…

Ideální je sednout na lavičku a hlavu mezi nohy, dřepnout a hlavu mezi nohy (nejde praktikovat s větším břichem), lehnout a nohy nahoru.
Budeš asi na veřejnosti vypadat divně=) ale lepší než si ublížit.

Já mám nízký tlak furt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
5.4.11 16:39

jojo no lepší vypadat jak blázen s nohama na hoře než se tam někde rozflakat nebo spadnout blbe na břisko ,..jinak děkuji za rady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
5.4.11 16:44

no právě že to kafe já do sebe rvát nechcu ,..ae tedka mi teta radila že je dobrj hroznovej cukr tak snad to nebo ja už newim byla sem celkem dost vyplašená sem stala a zničeho nic sem ohluchla a mela tmu pred ocima a zachvilu sem sobe nevedela hrozny,..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20662
5.4.11 17:53

Já měla v těhu nejnižší tlak 59/38 :poblion: :poblion: Sestra říkala,že to je na záchranku a hospitalizovaní,ale nakonec jsem ji přemluvila.Nízký tlak mám teda i mimo těhu,ale v těhu to byl extrém.Nikde jsem sama nechodila,věčně ležela z nohama nahoře.Kafe nepiju vůbec,takže to nic,tak jsem si sem tam dala colu,ale pomohl až porod :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2507
5.4.11 19:57

Mě taky pomáhalo hoooodně pít a pořád nosit pití u sebe (nejlíp zabírala Coca-cola, ta byla k nezaplacení) Jinak já se omdlívání zbavila taky až porodem a i tlak se mi pak trošku zvýšil (ale to bude tím, že mi ho teď permanentně zvedá tchýně svýma úžasnýma poučkama jak mám vychovávat své dítě :poblion: ) Jinak pokuď je ti na omdlení, tak sednout a dát hlavu mezi kolena (s větším bříškem je fakt lepší si lehnout a zvednout nohy) a zhluboka dýchat a hlavně se napít. Případně si omýt obličej a zátylek studenou vodou. :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10120
13.4.11 10:24

Taky mám nízký tlak běžně. Nikdy jsem kafe nepila a často mi bývalo na omdlení, jednou jsem si i přiskřípla prsty do dveří jak jsem se snažila chytit futer. No, od doby co piju kafe tak je to celkem v pohodě. Teď v těhotenství je to taky hrůza, pořád se motám jak kdybych měla věčně 1 promile v krvi. Taky přemýšlím co s tím, ale vím že na to nic moc není, tu colu zkusím. Kafe piju jedno max dvě denně, to neublíží, piju jen rozpustné, hodně mlíka. V prvním těhu jsem to měla taky a naštěstí jsem doma tak můžu ležet. Nevím jak bych s tím chodila do práce. O tom pendreku jsem taky slyšela, ale ten mi teda vůbec nechutná. Jinak jsem četla ještě že je dobrý černý nebo zelený čaj a zázvor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1118
13.4.11 10:35

Ahoj, taky trpím na nízký tlak, v kombinaci s nedostatkem energie nebo únavou jdu k zemi :(. Nosím u sebe hroznový cukr (z lékárny) a když cítím, že začínám plavat v prostoru, tak rychle zobu nebo mi někdo rozpustí ve vodě (což ale většinou nejde). Jinak pít a pít a pít.

Colu neznám, ale vyzkouším, díky za tip.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
CokeLady
7.3.12 14:56

Ahoj,

dnes jsem byla v poradně (28. tt.) a tlak jsem měla 100/60… cítím se občas přes den taková malátná, občas mám chvilkovou slabost, kdy se mi zatočí hlava, naštěstí jsem ještě neomdlela. Tlak je prý ale v pořádku dle sestry a Dr. taky nic neříkala. Já myslela, že tohle už se považuje za docela nízký TK. :think:

Co s tim… kofein? :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat