Genetické vyšetření embryí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kelynka
Kelišová 6927 příspěvků 22.08.19 20:59
Geneticke vysetreni embryi

Ahoj holky, jdu pro radu a nazor. Ceka nas 3. ivf a moje klinika doporucuje vsem geneticke vysetreni embryi nehledne na to, ze mame s manzelem genetiku v poradku. Je mi 33 a manzek ma 45. Jedno dite mam z umeleho oplodneni. Jak to mate vy, co vam klinika doporucuje. Mam obavu, ze po genetice nic nezbyde k zavedeni nebo bude hrozne velky ubytek.

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.19 21:20

Jsou geneticke vady, které vzniknou i přes dobrou genetiku rodičů…tak si vyber-bud budeš mít hodně embryí nebo budeš mít jen tolik, kolik je zdravých…můžou být klidně všechny ok, nebo jen jedno..to ti nikdo neřekne..ale já jít znovu do ivf, nechala bych genetiku udělat a to už jen z toho důvodu, že jsem musela ukončovat těhotenství kvůli VVV (genetiku máme ok)… Pro mě jasná volba..

MartinaCV
Echt Kelišová 8196 příspěvků 22.08.19 21:21

Buď ráda, že to klinika doporučuje. Jinde tahají z lidí peníze za transfery embryí s vadami. Nerozumím té větě, že máš strach, že po genetice nic nezbyde nebo bude úbytek. Nejčastější výsledek je jedno geneticky zdravé (euploidní) embryo z jednoho IVF cyklu. A jsou davy těch, kdo nemají ani to jedno. Musíš si uvědomit, že z jiného, než zdravého embrya dítě nebude a ty potřebuješ vědět, které je to zdravé. Nebo snad chceš řešit potom na screeningu nějaký průser, kdybys transferovala embryo s nějakou vadou (trisomií), která je slučitelná se životem, jako např. Down? Hodně klinik taky mažou med kolem huby, jak je embryo krásné, jedničkové a podobné žvásty, ale i ta nejnádhernější blastocysty může být Edwards a tobě jde o úspěšné IVF a zdravé dítě, ne? Co je to za kliniku? Já mám přehled.

Ginuš
Hvězda diskuse 38658 příspěvků 22.08.19 21:25

Buď za to ráda a jdi do toho. Je to rozhodně lepší mít vyšetřené embryo než potraty - případně čekat na prenascan atd… Držím palce

ugluk
Hvězda diskuse 47555 příspěvků 22.08.19 21:51

Ber to tak, že co „neproleze genetikou“ by se stejně v lepším případě neuchytilo, v horším vedlo k potratu a v nejhoším k narození postiženého dítěte. Což neznamená, že s geneticky vyšetřeným embryem jistojistě otěhotníš, nepotratíš nebo se nemůže narodit postižené dítě, jen to riziko hodně redukuješ. I když já osobně pokud jsem měla k transferu po dvou dnech jedno embryo, nechala jsem ho zavést bez vyšetření, ale mít jich víc, taky mi genetiku doporučili (a pojišťovna by mi uhradila).

Janli
Extra třída :D 10111 příspěvků 22.08.19 21:59

To podstatné už holky napsaly a já s nimi souhlasím. Také jsme s manželem geneticky zdraví, přesto mám pět embryí odpadlo a zůstalo jedno. Dneska má pět let. Prošla jsem si těhotenstvím s Downem a byla jsem sakra ráda, že od začátku vím, že se to nebude opakovat. Já osobně bych do IVF bez PGD nešla.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.19 22:01

Ahojky, rozhodně genetiku doporučuji. My měli klasickou genetiku taky naprosto v pořádku. A vlastně všechny ostatní testy byly naprosto v pořádku, s manželem jsme oba zdraví a mladí. A stejně jsme při prvním IVF měli 4 transfery, z toho bylo jen jedno biochemické těhotenství, jinak nic. A při druhém IVF na jiné klinice jsme si nechali geneticky vyšetřit krásných ukázkových 8 embryí, a z toho byly pouze 3 zdravé, doktorka nechápala, vzhledem k mému věku, atd. Jedno to zdravé embryo mám zrovna uvnitr a drží se. :srdce: Za chvíli začínám 11tt.

Ginuš
Hvězda diskuse 38658 příspěvků 22.08.19 22:05

Jinak já nechávala dělat genetiku když jsem měla 2 embrya. Když bylo jedno, taky jsem zavedla bez - bylo ze 4IVF. Čekám na screening. Naše genetika je taky v pořádku, ale embrya rozhodně v pořádku nebyla.

MartinaCV
Echt Kelišová 8196 příspěvků 22.08.19 22:07

@Ginuš :hug: :pankac: hodně štěstí!

Ginuš
Hvězda diskuse 38658 příspěvků 22.08.19 22:14

@MartinaCV děkuji. To víš jsem pooo strachem. Jezdím k dr. Malíčkové, jak jsi radila. Jsem 9tt a už abych měla po screeningu :think:. To zdravé embryo jsem potratila kvůli imuno, teď už to vím na 99% :roll: :zed: :zed: :zed: :zed:

MartinaCV
Echt Kelišová 8196 příspěvků 23.08.19 08:50
@Ginuš píše:
@MartinaCV děkuji. To víš jsem pooo strachem. Jezdím k dr. Malíčkové, jak jsi radila. Jsem 9tt a už abych měla po screeningu :think:. To zdravé embryo jsem potratila kvůli imuno, teď už to vím na 99% :roll: :zed: :zed: :zed: :zed:

Mně to bylo hned jasné, že to bylo imunitou, ta je nejčastější důvod u zdravého embrya :( Teď jsi pod dohledem a už máš našlápnuto hezky, tak ať to tak pěkně pokračuje až do zdárného finále! :kytka:

Pedrrita
Ukecaná baba ;) 1524 příspěvků 23.08.19 09:01

@kelynka taky doporučuju nechat vyšetřit. I my s manželem geneticky všechno v pořádku a ze 4 embryí, na první pohled všechy ukázkový, zdravý jen 2, další 2 by se asi ani nechytili.

Ginuš
Hvězda diskuse 38658 příspěvků 23.08.19 12:04
@MartinaCV píše:
Mně to bylo hned jasné, že to bylo imunitou, ta je nejčastější důvod u zdravého embrya :( Teď jsi pod dohledem a už máš našlápnuto hezky, tak ať to tak pěkně pokračuje až do zdárného finále! :kytka:

Děkuji. Doufám, že projdeme scréningem.

MartinaCV
Echt Kelišová 8196 příspěvků 23.08.19 12:06
@Ginuš píše:
Děkuji. Doufám, že projdeme scréningem.

Vím, že je to na bednu.. ale musíš tomu prostě věřit :andel:

Váš příspěvek
Reklama