Genetické vyšetření embryí (PGT-A)

2.11.19 16:17

Geneticke vysetreni embryi (PGT-A)

Dobrý den, najde se tady některá která má za sebou genetické vyšetření embryi si minimální stimulaci?? Nebo při jakékoliv stimulaci a partner ma špatný spermiogram? :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
2.11.19 16:20

Mám za sebou genetické vyšetření embryí a už bych do toho nikdy nešla. Nikdo ti neřekne, že to embrya oslabí a že se tím snižuje šance na úspěšné ivf. Já to zjistila bohužel pozdě.

• Nahlásit
  • Citovat
839
2.11.19 16:29

Já to mám za sebou také. Pro některé páry jiná cesta není, pokud nechtějí riskovat dítě s nějakým vážným syndromem. Já jsem do toho šla po opakovaných potratech, bylo totiž dost pravděpodobné, že je problém u mě s vajíčky. Do 5.dne kultivace došlo jen jedno embryo a mělo zjištěnou aberaci chromozomu neslučitelnou s vývojem dál než pár týdnů v děloze. K transferu tak nedošlo. Takže za mě je to dost užitečná metoda, mě to ušetřilo další potrat. Před tím jsem zjišťovala skutečně hodně informací, nejsem pacient, co jde bezhlavě do všeho, navíc mám docela důvěryhodné zdroje v rodině, co se týká medicíny a hlavně genetiky. O oslabení embryí, která se pak kvůli PGT nechytí jsem neslyšela. Popátrej, je tady dost párů, kteří po mnoha nezdarech nebo po porodu nemocného potomka, mají po PGT zdravé dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11226
2.11.19 16:32
@Anonymní píše:
Mám za sebou genetické vyšetření embryí a už bych do toho nikdy nešla. Nikdo ti neřekne, že to embrya oslabí a že se tím snižuje šance na úspěšné ivf. Já to zjistila bohužel pozdě.

Zdravé embryo to nepoškodí a nezdravé stejně nemá smysl transferovat. Já bych bez toho IVF nepodstoupila ani omylem. Jednou jsem si těhotenstvím s genetickou vadou prošla a zjistit, že po IVF čekám postižené dítě, tak si hodím mašli…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.11.19 16:34

@Janli oslabí to i zdravé embryo.

• Nahlásit
  • Citovat
2.11.19 16:38

Já postoupila 4 trasfery embryi a i když bylo podle doktorů ukázkové tak se nikdy nechytilo l, bylo nám doporučene právě genetické vysetreni a úplně s tím souhlasím proto že si myslím že podstoupit další stimulaci tak akorát tak vyhodim další peníze a embryo se nechytne. Zajímá mě právě zda je tu některá jejíž partner nebo manžel má špatný spermiogram a i přesto jste měli po genetice alespoň jedno zdravé embryo. Bylo me na klinice řečeno že tím že já jsem. naprosto v pořádku tak to může byt tím že manžel má špatný spermiogram.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.11.19 16:41
@Anonymní píše:
Mám za sebou genetické vyšetření embryí a už bych do toho nikdy nešla. Nikdo ti neřekne, že to embrya oslabí a že se tím snižuje šance na úspěšné ivf. Já to zjistila bohužel pozdě.

Možná to oslabi i zdravé embryo ale aspon se ví že je zdravé. Než pořád transferovat embryo o kterém se neví jestli nemá nějakou genetickou vadu i když oba jste po genetické stránce v pořádku. Které se právě z tohoto
duvodu neuchyti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.11.19 16:50

@margaretka90 ano, já měla 6 zdravých po vyšetření a nechytlo se ani jedno. Až pak mi bylo řečeno, že jsou tím vyšetřením oslabená.

• Nahlásit
  • Citovat
11226
2.11.19 16:54
@Anonymní píše:
@margaretka90 ano, já měla 6 zdravých po vyšetření a nechytlo se ani jedno. Až pak mi bylo řečeno, že jsou tím vyšetřením oslabená.

Takže byl problém někde jinde. Jinak totiž mají embrya po PGD daleko větší úspěšnost uchycení při KET než nevyšetřená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
839
2.11.19 16:57
@Anonymní píše:
@Janli oslabí to i zdravé embryo.

A zdroj informací? Pokud vám osobně nevyšly transfery po PGT, odkud pramení jistota, že kdyby se neudělalo PGT, že by se pak embryo krásně chytlo, že se nechytlo, protože oni ho tím poškodili kvůli PGT… Ono se nedělá jen tak, ale u rizikových párů, takže nějaký důvod měli, proč ho doporučili i u vás ne? Já bych o dost hůř nesla, když by se neotestované embryo chytlo a v průběhu těhu bych musela na nucené přerušení z důvodu vady, nebo ještě hůř porodila težce nemocné dítě, než že by se nechytlo otestované embryo. ale toto má každý jinak nastavené.

Od anonymu nevyznívá moc věrohodně, jen tvrdit jednou větou toto, hoď nějaký odkaz do nějakých odborných studií, materiálů atd. Já jsem brala info všude možně, nespokojím se s tím, co říkají jen v CAR. řešila jsem i s příbuzným, prof. genetiky, v poradnách, četla info i ze zahraničí atd. Zmínka o tom, že embryo může při odběru vzorku být poškozeno samozřejme se najít dá, ale není to tak, že každé otestované embryo ti tím automaticky oslabí nebo zničí. Pak by nevyšla většina transferů po PGT ne? Protože všechna embrya by byla poškozená…

Edit: teď koukám, že píšeš, jak to bylo u vás, že pak ti bylo řečeno, že embyra byla testem oslabená nebo poškozená. a to bylo řečeno kým. Embryologem? někým z CAR, někým z oboru přímo reprodukční medicíny..? Nerejpu, zajímá mě to, protože pak by všechny statistiky /i jak píše Janli/ byly špatně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
206
2.11.19 19:07

@margaretka90 manžel měl spermio velmi špatné. Genetické vyšetření jsme si nechali dělat po 3× ZT po IVF. Odebrali mi 23 oocytů. 5 embryí to dotáhlo do blastocysty. Po vyšetření 1 embryo nebylo vhodné pro transfer z důvodu gen. vady. Zadařil se nám třetí KET :potlesk:
Určitě bych se nebála, že vyšetření nějak ovlivní výsledek :nevim: jsem toho názoru, že co se má chytit to se chytí a naopak :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.11.19 19:37

@kavenka já mám už 3ivf za sebou a teď podstupuju jen minimálku stimulaci takže oocytu budu mít min tak jsem. zvedava protože manžel. ma taky spatne spermio. Domluvili jsme se že nebudeme čerpat poslední pokus a budeme.to zkoušet mininalkama a poslední pokus necháme až úplně naposledy. Mám obavy že s maleho počtu nezbyde nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
206
2.11.19 19:45

@margaretka90 jsou to nervy co :roll: já to znám. Myslím, že děláte dobře s tou minimálkou. Tělo si odpočine. Máte za sebou nějaké potraty? Nebo se vám embrya prostě neujmou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.11.19 20:14

@kavenka neneee nikdy sem těhotná nebyla..nikdy se mi embrya neuchytila..anoo po té nalozi hormonů si dám trošku oddych malyma davkama. Je supeer že ty minimalka můžu mít víc po sobě a neplytvat poslední 4ivf. Jsou to nervy to je pravda a to se snažím na to nemyslet a sem na emimino chodit minimálně a necist nic kde je zmíněno tehotenstvi nebo miminko atd ale. popravde si od toho nedokážu úplně odprostit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
839
3.11.19 07:51
@margaretka90 píše:
@kavenka neneee nikdy sem těhotná nebyla..nikdy se mi embrya neuchytila..anoo po té nalozi hormonů si dám trošku oddych malyma davkama. Je supeer že ty minimalka můžu mít víc po sobě a neplytvat poslední 4ivf. Jsou to nervy to je pravda a to se snažím na to nemyslet a sem na emimino chodit minimálně a necist nic kde je zmíněno tehotenstvi nebo miminko atd ale. popravde si od toho nedokážu úplně odprostit

V první řadě, moc bych ti přála, abyste se dočkali vytouženého miminka. Vím, co to je. Ať je problém kdekoliv (vajíčka, spermio, potraty, žádné těhotenství, nezdary IVF), je to šílený nápor na psychiku. Ale chci ti dodat optimismus, u nás byl problém v kvalitě vajíček, mě táhlo na 40, takže nic moc startovní pozice, dva potraty po přirozeném těhu, pak IVF s PGT. Z 6 embryí došlo k testu jedno, a to mělo vadu, která by vedla k dalšímu potratu. Když mi to volali, spočítala jsem si rychle tu hroznou bilanci. Za dva roku jsme s přítelem uměle a přirozeně „vyrobili“ celkem 8 embryí a všechna byla špatná. :roll: Začala jsem se smiřovat s dárcovstvím vajíčka, a v dalším cyklu jsem otěhotněla přirozeně. Vím, co to je, a každého, kdo si tímhle prochází je mi fakt líto. Když má chlap špatné spermio, zkoušeli jste asi nějakou z metod MACS nebo PISCI… že? Tu selekci spermií. To vám asi nabízeli. Každopadně nenech se odradit neúspěchy jiných. :mavam: Držím palce :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama