Genetika embryí u darovaného vajíčka

Anonymní
15.9.20 12:12

Genetika embryí u darovaného vajíčka

Máte, prosím, někdo zkušenost s genetikou embryí u darovaného vajíčka? Vím, že obecně se to nedělá, ale kdysi jsem tu někde zahlídla, že to někdo měl. Přeci jen je lepší vědět, které embryo má šanci.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
15.9.20 14:27

Pokud chceš mít jistotu, že je embryo ok, tak si to zaplaťte. Ale jistotu, že se embryo uchytí tím stejně nezískáš a ještě utratíte spoustu peněz :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
6885
15.9.20 17:52

Spíš bych měla obavu, že nemám vůbec představu, kdo je dárcem oocytu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.9.20 11:49

Ahoj, já tím momentálně procházím. Od první dárkyně jsme měli 9 vajíček, genetikou prošly jen čtyři - ale nechytlo se ani jedno. Teď máme druhou dárkyni a zrovna začíná stimulovat, embryjka - jestli nějaké budou - taky půjdou na genetiku. Představa, že u té první dárkyně bych měla zbytečných pět ketů mě přesvědčila, že je zase určitě dáme na genetiku. Ale my nic neplatili, měli jsme to na pojišťovnu, takže u mě je to jen o tom čekání o dva měsíce navíc :D

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.9.20 16:50
@Anonymní píše:
Ahoj, já tím momentálně procházím. Od první dárkyně jsme měli 9 vajíček, genetikou prošly jen čtyři - ale nechytlo se ani jedno. Teď máme druhou dárkyni a zrovna začíná stimulovat, embryjka - jestli nějaké budou - taky půjdou na genetiku. Představa, že u té první dárkyně bych měla zbytečných pět ketů mě přesvědčila, že je zase určitě dáme na genetiku. Ale my nic neplatili, měli jsme to na pojišťovnu, takže u mě je to jen o tom čekání o dva měsíce navíc :D

Ahoj, moc děkuju, že jsi se ozvala právě ty :kytka: Prosím tě a jak jsi toho docílila, že to máš na pojišťovnu? Já už mám jedno dítě ze svého vajíčka a taky šlo o geneticky vyšetřené embryo na pojišťovnu, ale druhé se nedaří a vzhledem k věku už je to asi o darovaném vajíčku. :( Zajímá mě tedy, jak jsi u dárkyně dosáhla na tu genetiku, když u mladých holek - tedy i dárkyň, tu genetiku dělat nechtějí. Budu jednat s jedním CARem, tak bych potřebovala info, jak vyjednávat. Díky moc! :kytka: :kytka: :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.9.20 06:56
@Anonymní píše:
Ahoj, moc děkuju, že jsi se ozvala právě ty :kytka: Prosím tě a jak jsi toho docílila, že to máš na pojišťovnu? Já už mám jedno dítě ze svého vajíčka a taky šlo o geneticky vyšetřené embryo na pojišťovnu, ale druhé se nedaří a vzhledem k věku už je to asi o darovaném vajíčku. :( Zajímá mě tedy, jak jsi u dárkyně dosáhla na tu genetiku, když u mladých holek - tedy i dárkyň, tu genetiku dělat nechtějí. Budu jednat s jedním CARem, tak bych potřebovala info, jak vyjednávat. Díky moc! :kytka: :kytka: :kytka:

Ahoj, mě to nabídla dr v Caru automaticky - asi kvůli věku - mě je 37 a manželovi 43. Dítko zatím žádné nemáme a snažíme už se více než pět let (čtyři roky jsme se snažili z mých vajíček, ale už mám velmi nízkou zásobu a nekvalitní, takže s mými je skoro nulová šance). Manžel navíc nemá díky věku už úplně v pořádku spermiogram - má málo spermií a ani ta kvalita už není nejlepší. Navíc jsme byli s manželem úplně na začátku na genetickém vyšetření my dva, a zjistilo se, že má manžel (sice malou, ale má) genetickou dispozici ke dvěma nemocem, které by mohly být dědičné, kdyby se spojil s ženou, která tuto genetickou dispozici má taky. Sice říkala, že by to byl pech a velká náhoda, ale i kvůli tomuto a právě kvůli našemu vyššímu věku a i horšímu spermiogramu nám tu genetiku doporučila. A v tom prvním případě se to vyplatilo, jak jsem psala, polovina embryjek neprošla :( Nikdy jsem za to nic neplatila, momentálně naše nová dárkyně začíná stimulovat a embryjka zase půjdou na genetiku a zase na pojišťovnu :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.9.20 21:44
@Anonymní píše:
Ahoj, moc děkuju, že jsi se ozvala právě ty :kytka: Prosím tě a jak jsi toho docílila, že to máš na pojišťovnu? Já už mám jedno dítě ze svého vajíčka a taky šlo o geneticky vyšetřené embryo na pojišťovnu, ale druhé se nedaří a vzhledem k věku už je to asi o darovaném vajíčku. :( Zajímá mě tedy, jak jsi u dárkyně dosáhla na tu genetiku, když u mladých holek - tedy i dárkyň, tu genetiku dělat nechtějí. Budu jednat s jedním CARem, tak bych potřebovala info, jak vyjednávat. Díky moc! :kytka: :kytka: :kytka: [/citace
A prosim muzu se zeptat na kolik vas vysla darkyne a jak dlouho vam ji hledali, popr. Jake centrum?
Dekuji moc
  • Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.9.20 06:49
A prosim muzu se zeptat na kolik vas vysla darkyne a jak dlouho vam ji hledali, popr. Jake centrum?
Dekuji moc

Ahoj, první dárkyně nás na jaře vyšla na 66 tisíc a teď druhá zatím nevím, tento měsíc bude stimulovat a bude OPU a platí se to až po, ale počítám taky tak kolem 70 tisíc. Ale dobrovolně jsme si tam připlatili metodu MACS - 5 tisíc a taky záleží kolik embryjek má člověk k zamražení - my jich měli hodně (9), takže nás to mražení vyšlo asi na 14 tisíc. Takže by to mohlo být minimálně o těch pět tisíc levnější. A klinika Reprofit. Tu první dárkyni měli najitou asi do týdne, tady u té druhé to bylo asi tři týdny :D

• Citovat
  • Nahlásit
242
24.9.20 06:45
@Anonymní píše:
Máte, prosím, někdo zkušenost s genetikou embryí u darovaného vajíčka? Vím, že obecně se to nedělá, ale kdysi jsem tu někde zahlídla, že to někdo měl. Přeci jen je lepší vědět, které embryo má šanci.

Ahoj, v CARu nám byl navržen test na genetiku mezi darkyni a manželem na 300 základních genetických vad. Klapla hned první darkyne. Test na genetiku stal teda 30tisic, dohromady nás to stalo necelých 100tisic. Momentálně jsem ve 20tt. Máme to jinak take na pojišťovnu, jinak by to bylo 200tisic.
Hodne štěstí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama