Darována vajíčka a geny po nositelce

98
5.9.20 21:13

Darována vajíčka a geny po nositelce

Dobrý večer, toto téma jsem tu nenašla a proto zakládám tuto diskuzi, neboť mě zajímá, zda některá víte ci dokonce máte zkušenost a početím prostřednictvím darovaných vajíček a pak hlavní otázka, jak je to s geny? Narodí se vám dítě podobné? Zdědí po vás nějake geny? Četla jsem, že nějaká Španělska klinika zjistila, že v plodové vodě může embryo získat geny nové maminky. Jelikož nás tato metoda otěhotnění čeká, docela mě zajímá, zda je na tom něco pravdy. Děkuji za odpovědi ať jsou jakékoliv :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
564
5.9.20 21:50

Já znám příběh jedné bývalé kolegyně, podruhé se vdala, on děti neměl, ona už dospělé. Přirozeně to nešlo, museli mít darované vajíčka, ji bylo kolem 40 let. Vybrala si typově stejnou dárkyni- nadváha, hnědé vlasy, asi i barva očí byla stejná. A o holčičce pak všichni říkali, jak je to celá maminka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1531
5.9.20 21:50

@StudentkaPK DNA bude mít určitě po dárkyni, ale existuje i oblast tzv. epigenetiky, kde je prokázán i vliv prostředí (samozřejmě i vývoje v děloze). Je to dost složité jen tak na vysvětlení, ale to, že dítě nosíš ty, má na jeho vývoj vliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98
5.9.20 21:51
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22509
6.9.20 06:54

@StudentkaPK Ne, DNA bude mit dite po darkyni a po otci.
Pokud budes blondyna s modryma ocima, tatinek tmavovlasi tmavooky, bez blondaku v sirsi rodine a darkyne treba kudrnata cernoska, blondate modrooke dite se nenarodi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8002
6.9.20 07:40

Dna bude mít dítě po darkyni a otci dítěte. Teď si Vem třeba náhradní mateřství. Že by náhradní matka geneticky ovlivnila cizí dítě které má ve své děloze. To už je teda skoro podobné jako adoptovat cizí dítě ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.9.20 07:48

To dítě je ve všech směrech z půlky cizí. Podle mě si jen snažíš namlouvat to, že dítě “bude mít něco z tebe”. Myslím, že jsi se vnitřně s darovaných vajíčkem nesmířila a proto uvažuješ tímto směrem. Jestli si nejsi jistá, nedělej to. Dítě Tvé nebude ani kdyby si ho nosila 18 měsíců.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7404
6.9.20 09:49
@Zamilovanakarolinka píše:
To dítě je ve všech směrech z půlky cizí. Podle mě si jen snažíš namlouvat to, že dítě “bude mít něco z tebe”. Myslím, že jsi se vnitřně s darovaných vajíčkem nesmířila a proto uvažuješ tímto směrem. Jestli si nejsi jistá, nedělej to. Dítě Tvé nebude ani kdyby si ho nosila 18 měsíců.

Já myslím, že její bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.9.20 10:00

Geneticky to nebude tve dite. Geny z plodove vody do ditete opravdu neprejdou. Ale pak je tu ta seda zona. Dite bude vyrustat v geneticky cizi deloze. Zadny vliv neni vedecky dokazan ale tady je prostor pro fantazii. A pak samozrejme vychova. Gesta, zvyky… to co dite okouka v prostredi kde vyrusta. Ale treba nasi a manzelovu dceru bezne povazuji za dvojcata. A jsou to nevlastni sestry. Ale ja i matka manzelovy prvni dcery jsme podobne typy. Holky jsou obe stihle modrooke blondynky. Ja jsem tedy zelenooka hnedovlaska, svetly typ. Manzel je modrooky blondak.

• Citovat
  • Nahlásit
98
6.9.20 10:07

@Zamilovanakarolinka moc děkuji za odpověď, takovou reakci jsem teda nečekala
Pro každou ženu je těžké si připustit, že nemůže mít svoje miminko, tak je logické, že hledá úniky alespoň ve fantazii. Já jsem s tím dost smířená, to bychom nejezdili rok po vyšetřeních a nedali sto tisíc jen tak ze srandy. Ale asi musís pochopit, že to není jednoduché. Zajímalo by mě, zda ty jsi taky v procesu darovanych vajíček (zda to máš za sebou nebo před sebou), že se opovazujes tohle vůbec napsat. Dost pochybuju ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98
6.9.20 10:08

@Levandulina to dítě moje bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7404
6.9.20 10:26
@StudentkaPK píše:
@Levandulina to dítě moje bude.

To jsem reagovala na uživatelku, co napsala toto: Dítě Tvé nebude ani kdyby si ho nosila 18 měsíců. To jsem fakt nepochopila, že to napsala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98
6.9.20 10:32

@Levandulina já vím, děkuji za zastání :) někteří lidi jsou prostě zlí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.9.20 10:39

@StudentkaPK My jsme podstoupili IVF s PDG, z důvodu genetické zátěže v rodiče. Není to nic závazného, proto jsme si vše hradili samy. Chteli jsme mít jistotu, že bude vše v pořádku. Přirozenému početí u nás nic nebránilo. Rozhodli jsme se jít ale touto cestou. Už od začátku jsem ale věděla (trochu jsem přemýšlela různými cestami, nikdy člověk neví, co se může stát, objevit), že do darovaneho vajíčka bych nikdy nešla. Nesnesla bych pocit, že v sobě nosím dítě z cizího vajíčka. Vychovávala dítě, které není moje. Nesnesla bych poslouchat řeči “ta holka je celá máma”, protože není, protože nemůže. Neuměla jsem si představit, že bych jednou řekla “svému” dítěti, že je vlastně cizí. Nevěřím tomu, že si z dělohy ženy, ve které se vyvíjí něco vezme. Je to nesmysl. Myslím, že je to jen představa zoufalým žen, které už neví kudy kam. Přeji si to a tak tomu věří.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98
6.9.20 10:41

@Zamilovanakarolinka jste jednoduše zla žena 😊 i tak vám ale přeji hodně štěstí do života

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama