Syn má skvrny na jazyku - je to geografický jazyk?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

E86
Povídálka 16 příspěvků 26.08.18 14:42
Geografický jazyk

Dobrý den maminky,

nemáte některá zkušenosti s geografický jazykem u svého dítěte?

Mám 5 ti-letého syna, kterému se dělají skvrny na jazyku typické pro geografický jazyk. Vyšetření krve je OK, stěr z jazyka a dutiny ústní taky. Přesto si syn stěžuje stále na bolestivost při jídle. Naše DR si myslí, že je jazyk popálený od žaludečních šťáv a tak měl prášky na překyselení žaludku - bohužel, nepomohli.

Ještě jsem s ním nebyla na alergologii. Z ORL mě poslali k dětské DR s tím, že u nich mi nemohou pomoci. Zubař to samé.

Nemáte některá zkušenosti jak tohle řešit?

Vím, že nemůže jíst pomeranče, citrony, mandarinky - po tom ho jazyk bolí víc. To samé džusy a kyselá jablka.

Prosím o reakce pouze ty, kteří mají osobní zkušenosti. Rady typu „četla jsem“ a „slyšela jsem“ atd si na netu dokážu najít taky.

Reakce:

sobesin
Kecalka 392 příspěvků 02.09.18 13:19

sama s tím bojuju x let. Zkuste chvíli dávat B komplex…

E86
Povídálka 16 příspěvků 06.09.18 23:55

O vitamínu B jsem taky slyšela. Vám to pomáhá? U nás nikdo nic takového nemá, tak netuším co s tím. :(

Raduskaa
Kecalka 304 příspěvků 15.09.18 14:59

@sobesin netusite co vam to spustilo? Ja s tim bojuju rok a pul. Vim ze mi to vyvolaly silne atb. Ted zkousim jist zelezo, ale moc tomu nedavam. B nezabralo. Chystam se na cinskou medicinu protoze uz fakt nevim, hlavne me nekdy jak se ty mapy rozlezaji ten jazyk i boli ???? vysledovala jste, ze by se to po necem zlepsilo? Dekuji budu rada taky za kazdou radu.

mgdln
Závislačka 4658 příspěvků 16.09.18 00:15
@Raduskaa píše:
@sobesin netusite co vam to spustilo? Ja s tim bojuju rok a pul. Vim ze mi to vyvolaly silne atb. Ted zkousim jist zelezo, ale moc tomu nedavam. B nezabralo. Chystam se na cinskou medicinu protoze uz fakt nevim, hlavne me nekdy jak se ty mapy rozlezaji ten jazyk i boli ???? vysledovala jste, ze by se to po necem zlepsilo? Dekuji budu rada taky za kazdou radu.

Čínská medicína je dle mého názoru dobrá volba. Skvrny na jazyku mohou být z čínského pohledu nemilá předzvěst závažné nerovnováhy v organismu a nemá cenu čekat, až tělo nastolí rovnováhu formou nemoci - záleží jaké jsou skvrny barvy a kde se na jazyku nachází.
Pokud jsou fialové, patrně vás číňan pošle ke klasickému doktorovi, neb stav bude poněkud akutní, s tím, že nabídne pomoc při ladění dlouhodobější rovnováhy, která vás do toho stavu dostala. Jde o to, zda se to za ten rok a půl zhoršilo nebo k jaké došlo změně.

Držím palce.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.09.18 18:30
bolest jazyka a bolacky

holky udelalo se mi neco na jazyku nevite co to muze byt?

E86
Povídálka 16 příspěvků 17.09.18 09:30
@Raduskaa píše:
@sobesin netusite co vam to spustilo? Ja s tim bojuju rok a pul. Vim ze mi to vyvolaly silne atb. Ted zkousim jist zelezo, ale moc tomu nedavam. B nezabralo. Chystam se na cinskou medicinu protoze uz fakt nevim, hlavne me nekdy jak se ty mapy rozlezaji ten jazyk i boli ???? vysledovala jste, ze by se to po necem zlepsilo? Dekuji budu rada taky za kazdou radu.

Netuším co to spustilo. Marně jsem se už kolikrát snažila vzpomenout. Jediné co mě napadá je, že měl syn často Bendovi kapky, protože měl šílené rýmy. Jednu rýmu jsme léčili 2 měsíce, pak měl 14 klid a znovu na měsíc/měsíc a půl rýma.

Už máte vybráno kam na tu čínskou medicínu půjdete?

Zlepší se to po čočce. Nemůže moc pít žádné džusy - když už, tak opravdu odšťavené ovoce. Žádné citrusy, to ho pak jazyk bolí.

E86
Povídálka 16 příspěvků 17.09.18 09:31
@Anonymní píše:
holky udelalo se mi neco na jazyku nevite co to muze byt?

Je mi líto, netuším. Syn má na jazyku něco jiného. Zkusila bych ORL a obvodní DR.

E86
Povídálka 16 příspěvků 23.11.18 18:52
@Raduskaa píše:

Dobrý večer,

nevím jestli není pozdě, ale u nás došlo k mírně změně poté co jsem přestala dávat mléko a mléčné výrobky - jogurt, tvaroh. Synovi totiž minulý týden přišli na alergii na kravské mléko (na bílkovinu i cukr). Teď se jazyk začíná mírně lepšit. Takže doporučuji nechat si udělat testy. - Třeba to pomůže.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Další oběť Me Too hysterie: V rádiu zakázali oscarovou vánoční píseň, je závadná

Vánoční klasika, která neomrzí. Tou je jistě pro velkou část Američanů téměř... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >