Mononukleóza v krvi - jak se přenáší?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.18 11:04
Mononukleoza v krvi

Prosím, zítra máme jít na návštěvu ke kamarádce. Právě mi volala, aby mě upozornila, že její syn měl v krvi protilátky na mononukleozu. Cca před pár dny. Má dietu. Dnes už mohl do kolektivu. Mám mít nějaké obavy? Máme 3letého syna a 12letou dceru-tak mám docela obavy.

Reakce:
Halamka
Závislačka 3871 příspěvků 24.08.18 11:15

Je přenosná slinami, takže když nebudou po sobě pít, olizovat se a prskat na sebe, olizovat hračky (mladší), tak by to mělo být v pohodě.
Je fajn, že o tom víš. Můžeš to nějak ohlídat. Horší je přijít do styku a nevědět - třeba u dr., Na hřišti a tak.
Ale záleží na tobě, jestli nechceš riskovat (za týden a něco začíná škola), tak to odloz.

Uju
Kelišová 6588 příspěvků 24.08.18 11:30

Asi bych se toho nebála měla dcera a nikdo doma to nechytil(ani druhá dcera),žádná opatření jsem nedělala. Teď po letech to dotáhla druhá dcera, no, zas nikdo nic „nečap“.

Uju
Kelišová 6588 příspěvků 24.08.18 11:32

Navíc ta nemoc může být v různým stádiu obě holky mají krev na mononuklozu stále pozitivní a jedna i druhá ji prodělali dvakrát jsou dva viry, který ji způsobují, jsou pozitivní na oba dva,ale je to v nějaké normě takže zdravé-jen je vidět, že ji prodělali a z obou dvou virů.

vokishka
Extra třída :D 13486 příspěvků 24.08.18 11:50
@Anonymní píše:
Prosím, zítra máme jít na návštěvu ke kamarádce. Právě mi volala, aby mě upozornila, že její syn měl v krvi protilátky na mononukleozu. Cca před pár dny. Má dietu. Dnes už mohl do kolektivu. Mám mít nějaké obavy? Máme 3letého syna a 12letou dceru-tak mám docela obavy.

Tak pokud jim doktorka rekla,ze dnes uz muze fo kolektivu,tak asi neni nakazlivy predpokladam.

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Okázalý život vévodkyň je Britům trnem v oku: Drahé róby za naše peníze!

Královská rodina s příchodem vévodkyň Kate a později Meghan pořádně ožila!... číst dále >

Kamarádka heroinové Terezy v exkluzivní zpovědi: Do Pákistánu ani za milion!

Přinášíme vám slibovanou exkluzivní zpověď kamarádky Terezy Hlůškové (22),... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >