Reklama

Mononukleóza v krvi - jak se přenáší?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.18 11:04
Mononukleoza v krvi

Prosím, zítra máme jít na návštěvu ke kamarádce. Právě mi volala, aby mě upozornila, že její syn měl v krvi protilátky na mononukleozu. Cca před pár dny. Má dietu. Dnes už mohl do kolektivu. Mám mít nějaké obavy? Máme 3letého syna a 12letou dceru-tak mám docela obavy.

Reklama

Reakce:

Halamka
Závislačka 3456 příspěvků 24.08.18 11:15

Je přenosná slinami, takže když nebudou po sobě pít, olizovat se a prskat na sebe, olizovat hračky (mladší), tak by to mělo být v pohodě.
Je fajn, že o tom víš. Můžeš to nějak ohlídat. Horší je přijít do styku a nevědět - třeba u dr., Na hřišti a tak.
Ale záleží na tobě, jestli nechceš riskovat (za týden a něco začíná škola), tak to odloz.

Uju
Kelišová 6514 příspěvků 24.08.18 11:30

Asi bych se toho nebála měla dcera a nikdo doma to nechytil(ani druhá dcera),žádná opatření jsem nedělala. Teď po letech to dotáhla druhá dcera, no, zas nikdo nic „nečap“.

Uju
Kelišová 6514 příspěvků 24.08.18 11:32

Navíc ta nemoc může být v různým stádiu obě holky mají krev na mononuklozu stále pozitivní a jedna i druhá ji prodělali dvakrát jsou dva viry, který ji způsobují, jsou pozitivní na oba dva,ale je to v nějaké normě takže zdravé-jen je vidět, že ji prodělali a z obou dvou virů.

vokishka
Extra třída :D 12329 příspěvků 24.08.18 11:50
@Anonymní píše:
Prosím, zítra máme jít na návštěvu ke kamarádce. Právě mi volala, aby mě upozornila, že její syn měl v krvi protilátky na mononukleozu. Cca před pár dny. Má dietu. Dnes už mohl do kolektivu. Mám mít nějaké obavy? Máme 3letého syna a 12letou dceru-tak mám docela obavy.

Tak pokud jim doktorka rekla,ze dnes uz muze fo kolektivu,tak asi neni nakazlivy predpokladam.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Proč Leoš Mareš patří na Instagram a ne do televize? Už je někde jinde

Sentiment, vděk a nostalgie, touha být vidět, nebo dětská fascinace... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Reklama