Gestační cukrovka - potíže

20.11.15 11:05

Gestační cukrovka - potíže

Ahoj holky,
Jsem teprv 10 tt a už mi diagnostikovali těhotenskou cukrovku. Má mm dietu, glukometr a měřím si 4 krát denně cukr (píchnout si to je doba přemlouvání) :D Tohle vše se dá zvládnout, ale mám jiný problém. Mám velké nevolnosti a přemluvit se sníst 6 krát denně to jídlo je strašný, někdy i brecim. Je mi stále zle a prý jestli ty hodnoty jim v pondělí ukážu nad limit jdu na týden do nemocnice na měření a hlídání a pak inzulín. Opravdu se snažím, ale to jídlo nejde, ten prcek mi dává zabrat. Jaké jste s tím měli zkušenosti vy?? :think: :nevim: Děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2250
20.11.15 11:14

Ahoj a jaký máš jídelníček, kolik výměnných jednotek (nebo gramů sacharidů) za jedno jídlo musíš sníst? Napadá mne nahradit ty potraviny něčím, co bude stejně na jednotky, ale méně dráždivé pro tebe.

Gestační diabetes nemám, mám diabetes I. typu a jsem na inzulínové pumpě. Aktuálně mám senzor, to je vlastně takový glukometr připíchnutý na těle, co ti měří cukr 24/7 a jsem pokaždé vystresovaná, když mi cukr stoupá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.15 11:20

Ke snídani mám 40 g sacharidů, k obědu 70 a k večeři 50, pak svačiny. Dieta hrozná, rybu nechci, vlastně nic má mm jen nevolnosti. To mi tě je líto, jsem zdravotní sestřička, vím co to obnáší, ale tu těhu cukrovku neznám. :nevim: V noci mě budu kruceni v břiše. Jsem slabá a protivná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2250
20.11.15 11:29

A zvládneš třeba banán, piškoty, křehké plátky? Možná ani nemusíš lámat tu rybu, stačí krůta, kuře, tofu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kim
9941
20.11.15 11:40

Ahoj!
Těhotenskou cukrovku jsem měla také, je důležité držet ty časy a opravdu zkus nahradit potraviny, které ti nesednou jinými. Určitě poradím ráno nesnídat sýry a mlék, třeba jen bílý chlebík s máslem, protože mléčné výrobky u těhulek zvedají cukr po ránu. Ke svačince si můžeš dát kvalitní tvaroh, k tomu jablíčko a do toho musli a nebo půl chlebíka s máslem a nějakou kvalitní šunku, k obědu cokoliv ti chutná…a hlavně dodržuj i svačiny a druhou večeři.
Já si tenkrát koupila digitální váhu pro diabetiky, a byla super…ukázalo mi to, jaká potravina má kolik sacharidu a podle toho jsem si to poskládala. Např. tvaroh plnotučný 150 g měl 6 g sacharidů, jablko 6g, což je celkem 12 g sacharidů a na svačinu jsem měla sníst 25 g sacharidů, takže jsem přemýšlela co ještě doskládám, aby mě to zasytilo. Přílohy jako je maso jsem neřešila, to můžeš v jakékoliv množství. Jen pozor, že moc bílkovin taky škodi. Jen si to chce sednout a zkoušet co ti při nevolnostech bude vyhovovat a co ti nebude zvedat cukr. Jíst prostě musíš, kvůli té cukrovce.
Já bohužel mám teď tu cukrovku zpět. Takže se mi vrátila, ale jsem zatím jen na dietě. Takže ti klidně můžu poradit, když budeš chtít cokoliv vědět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kim
9941
20.11.15 11:45

Rybu pokud nemáš ráda jíst nemusíš…nahraď ji kuřecím, králičím, nebo hovězím…a pokud se budíš v noci hlady, je to špatně. V kolik ráno vstáváš a v kolik chodíš spát? Je opravdu nutné začít třeba snídaní mezi 7-8hodinou, a pak jíst po 2-3 hodinkách…ale zvykneš si neboj…vše se dá zvládnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kim
9941
20.11.15 11:47

Slabá a protivná můžeš být i z nedostatku jídla…uvidíš, že jakmile začneš jíst pravidelně, tělo si zvykne…hlavně pamatuj, že pokud začneš mít hlad musíš to říct diabetoložce, ke které budeš docházet a ta byti měla zvednout příjem sacharidů..je potřeba ji to říct…protože pokud máš hlad, tak tělo vyrábí ketolátky a ty nejsou zdravé pro miminko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42715
20.11.15 11:57

@Kim rybu nenahradíš v jídelníčku žádným jiným masem. :think:
@Sarivojvodova konktaktovala bych dietoložku, která ti ten jídelníček dělala, aby ti poradila, co s těmi nevolnostmi.
A bacha, cukr nereaguje jen na stravu, ale i na celkový psychický stav, pokud se kvůli tomu stresuješ, brečíš, tak ti může stoupat i z toho, tělo ho nedokáže tolik odbourat jako kdybys byla v pohodě.
Jseš teprve na začátku, naučíš se to, žádný učený z nebe nespadl. To že ti ze začátku pár hodnot kolísá a víš kde jsi udělala chybu, tak to se dá napravit.
Jaké máš lačné glykémie, ty jsou v normě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.15 12:08

@Kajuli Banán mi zakázali. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.15 12:10

@Kim Děkuji moc!!! Mám váhu, ale vůbec nevím co jíst, abych to si sebe dostala a nevyzvracela. Glykemii mám pořád vysokou nad limit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.15 12:13

@Moise Právě, že na Lacko jsou nad limit mám mít 5,1 a mám 6,7 atd. Ve stresu jsem, protože jen zvracim a nemám pomyšlení na jídlo. Vážně mi to dává zabrat. Když jsem ji řekla, že mám tyhle potíže, začala mi vyhrozovat nemocnici a že každá zvrací tak ať si zvyknu. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5168
20.11.15 12:17
@Sarivojvodova píše:
Ahoj holky,
Jsem teprv 10 tt a už mi diagnostikovali těhotenskou cukrovku. Má mm dietu, glukometr a měřím si 4 krát denně cukr (píchnout si to je doba přemlouvání) :D Tohle vše se dá zvládnout, ale mám jiný problém. Mám velké nevolnosti a přemluvit se sníst 6 krát denně to jídlo je strašný, někdy i brecim. Je mi stále zle a prý jestli ty hodnoty jim v pondělí ukážu nad limit jdu na týden do nemocnice na měření a hlídání a pak inzulín. Opravdu se snažím, ale to jídlo nejde, ten prcek mi dává zabrat. Jaké jste s tím měli zkušenosti vy?? :think: :nevim: Děkuji :kytka:

No musíš vydržet, měla jsem těh. cukrovku ve 2 těhotenstvích, v posledním jsem si píchala vysoké dávky inzulinu. Hospitalizaci nevidím jako nejlepší řešení, jen Tě to bude stresovat, byla bych pro ambulantní docházení třeba 2× týdně, jak jsem to měla já. Budeš víc v klidu, já jsem vždycky chodila na lačný cukr ráno a pak hned do ambulance, jednou za čas mi dělali dlouhý cukr a vždycky se operativně upravovala dávka inzulinu, třeba i po telefonu, když mi ty hodnoty lítaly. Opravdu do nemocnice nee, to co Ti udělají tam můžeš mít i ambulatně. I stres umí docela dost hnout s cukrem. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2250
20.11.15 12:18

@Sarivojvodova To je zvláštní, mně skoro nezvedá cukr, když si na něj správně nadávkuju inzulín a nebliju po něm jak amina :mrgreen:
Ale je pravda, že se to lší člověk od člověka. Co to máš za doktorku, proboha? Možná bych se poohlédla po vstřícnějším přístupu, je sice možné, že zvrací každá, ale tak, abys nemohla jíst, to už moc normální není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25362
20.11.15 12:27
@Sarivojvodova píše:
@Moise Právě, že na Lacko jsou nad limit mám mít 5,1 a mám 6,7 atd. Ve stresu jsem, protože jen zvracim a nemám pomyšlení na jídlo. Vážně mi to dává zabrat. Když jsem ji řekla, že mám tyhle potíže, začala mi vyhrozovat nemocnici a že každá zvrací tak ať si zvyknu. :zed:

No to je supr pristup :zed:
Banan muzes, kdyz ti po nem glykemie nevyleti. Dobry je treba pulka bananu s jogurtem/tvarohem a trochu vlocek.
Nebo si dej treba kousek sucheho rohliku apod. To co smis/nesmis musis zjistit diky glukometru. U GDM kazdy reaguje trochu jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5168
20.11.15 12:30
@Sarivojvodova píše:
@Moise Právě, že na Lacko jsou nad limit mám mít 5,1 a mám 6,7 atd. Ve stresu jsem, protože jen zvracim a nemám pomyšlení na jídlo. Vážně mi to dává zabrat. Když jsem ji řekla, že mám tyhle potíže, začala mi vyhrozovat nemocnici a že každá zvrací tak ať si zvyknu. :zed:

Hele pokud nejsi schopna udržet v normálu ani lačné glykemie, tak to je ale na inzulín. Neboj, není to konec světa, inzulín je tělu vlastní látka, píchala jsem si ho skoro celé těhotenství a mám zdravou dceru, narodila se s 3,5 kila a nemá žádná následky, a to mi mnohdy glykemie lítaly hrozně. Jo, tak do 28. týdne jsem zvracela úplně ze všeho. Já jsem si jídlo rozdělovala tak, že jsem si ráno dala čtvrtku rohlíku se šunkou, pak za hodinu půlku rohlíku už i s nějakou zeleninou. Ryby jsem moc nemusela, ono se to bez ryb taky nezblázní, stačí kuře, krůta a vitamínové doplňky. Hlavně nepropadej depresi a smutku, jsou horší věci na světě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama