Gennet Praha - zvýšené riziko VV

443
19.11.15 11:00

Gennet Praha - zvýšené riziko VVV

Ahoj holky, jsem v 19tt a po dnešní kontrole mě doktorka doporučila objednat se do Gennetu na konzultaci kvůli zvýšenému riziku vývojových vad, přitom oba testy vyšly negativní (prvotrimestrální screening a triple test, i UTZ byl v pořádku ve 12tt), ale prý rozhoduje můj věk v době porodu: 35. Riziko M.Down je podle papírů 1 z 11 000. Ale vzhledem k věku je v závorce 1 z 320. Máte s tím některá zkušenost a dopadlo vám vše dobře? Na jaké otázky se mám připravit? Rodiče už nemám a informací o nemocech také moc ne. Jsem z toho úplně vedle, tak děkuji za každou zkušenost.

Příspěvek upraven 30.07.16 v 22:20

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2300
19.11.15 11:02

Ahoj ja chodim k dr z Gennetu od zacatku tehu kvuli riziku VVV, a ted jsem 22tt a uz mame vsehcna vys.za sebou a byla jsem tam minuly tyden naposled, tak nejak nevim proc te tam honi az ted..to uz je celkem pozde.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9123
19.11.15 11:28

Je to jen teoretické číslo, pokud výsledky vyšly dobře netrápila bych se tím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
443
19.11.15 11:35
@AnastazieB píše:
Je to jen teoretické číslo, pokud výsledky vyšly dobře netrápila bych se tím.

Děkuju, v prosinci jsem měla zamlklé těhu, tak to všechno nesu hůř, i když se snažím být statečná..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
334
19.11.15 11:44

Buď ráda, že Tě v Gennetu zkontrolují. Je to velmi dobré pracoviště… Já měla riziko DS 1:75 dle testů a syn je naprosto v pořádku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
443
19.11.15 11:48
@Patule píše:
Buď ráda, že Tě v Gennetu zkontrolují. Je to velmi dobré pracoviště… Já měla riziko DS 1:75 dle testů a syn je naprosto v pořádku…

Děkuju, já jsem ráda, jen jsem chtěla vědět spíš jak to probíhá, co všechno budou chtít vědět z rodinné anamnézy, protože těch informací moc nemám a ani je nemám kde získat. Mám s sebou vzít i manžela. Ale na druhou stranu, pokud mám všechny výsledky negativní a všechen „humbuk“ je jen kvůli tomu, že mi je 35, tak přestože rozumově vím, že se není čeho obávat, přesto se stresu neubráním a to mi přijde trochu zbytečné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9123
19.11.15 11:51

@Blahuše přesně tak to je, je to jen tím věkem, oni to zadají do vzorce a tohle jim vyjede. Vůbec to nesouvisí s miminkem, s nemocemi v rodině, s ničím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2300
19.11.15 11:52

Tak rodinou anamnezu si priprav, ptaji se na kazdeho clena, rodice-jejich rodice-sourozenci kdo kdy na co zemrel a to same z partnerovi strany.Ale netusim co tam s tebou budou delat.. :nevim: vsechno mas v poradku jak pises, takze si tam max. popovidate a to bude vse..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
443
19.11.15 11:57

@AnastazieB @katule9
Holky moc děkuju, já jela od doktorky rozklepaná jak ratlík…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56925
19.11.15 12:57

@Blahuše jestli je to jen kvůli věku, tak bych se na to vykašlala úplně. Jinak ohledně toho, co se děje - všemožné choroby až do druhého kolene - budou chtít vědět. Víc nic netřeba. Neboj, jde jen o konzultaci. Já na to musela né kvůli věku ale kvůli těhotenství přes HA :mrgreen: jen se poptali a hotovo..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
443
19.11.15 13:59

@martina.se
Moc děkuju :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...