Nízké hodnoty glykovaného hemoglobinu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.09.18 10:16
Glykovaný hemoglobin hodnoty

Ahoj, byla jsem na odběru krve na glykovaný hemoglobin.
A teď k otázce paní doktorka mi řekla že výsledek je 1,1 takže udělali druhé měření a výsledek byl 2,což je prý nesmysl a neví co to znamená 8o
Prý udělali raději i krevní obraz a ten mám v pořádku ale ty hodnoty nesedí a neví o co jde.
Léky beru na vysoký tlak a na astma ale to s tím prý nemá souvislost.
Ptala jsem se tedy jestli nemám přijít na nový odběr že by se to udělalo znovu, ale prý to není potřeba že by to vyšlo stejně. Nejde mi to prý změřit.
Máte někdo zkušenosti s takto naměřenými nízkými hodnotami?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
ugluk
Hvězda diskuse 43624 příspěvků 14.09.18 10:28

No, taky si to nedovedu představit, zdravý člověk by se měl držet mezi 2,8-4. Odráží to zprůměrované hodnoty, takže i když je člověk vzorně v normě, může to znamenat i to, že lítá mezi hypo a hyperglykémiema, ale s takhle nízkým bys byla permanentně v pořádné hypoglykémii, a to bys na sobě měla poznat, pokud bys už dávno neumřela… Zkoušela sis měřit delší dobu namátkově glykémie nalačno a po jídle? Konzultovala bych někde na diaetologii, cukrovka to s touhle hodnotou nebude, ale třeba by měli zkušenost?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.09.18 10:46

@ugluk Glykémii jsem si nikdy neměřila.Byla jsem si nechat udělat odběry kvůli antikoncepci/trom­bofilní mutace/ a zrovna jsem si nechala vzít odběr na ten glykovaný hemoglobin,protože mi bývá často zle,tak mě napadlo jestli to mám vpořádku,byla jsem tam jako samoplátce…

ugluk
Hvězda diskuse 43624 příspěvků 14.09.18 10:58

Zkusila bych si půjčit glukometr a trochu se měřit.
Našla jsem toto:
Jsou situace, kdy se nelze o výsledek glykovaného hemoglobinu opřít, kdy může být falešně nízký či vysoký, respektive nesprávný. Jedná se o tyto situace:

1. chyba měření - špatný odběr krve, transport do laboratoře, špatné zpracování, chyba přístroje či jeho seřízení, atd.
  2. onemocnění krve - zejména červených krvinek včetně hemoglobinu - např. chudokrevnost, snížené množství hemoglobinu
  3. onemocnění ledvin (tzv. renální insuficience, urémie)
  4. účinek některých léků, alkoholu, infekcí, závažné akutní stavy
Lenka_Hal
Kelišová 5751 příspěvků 14.09.18 10:59

Udelali ti jaterni testy?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.09.18 11:16

@ugluk Krev mi brali včera v odběrové místnosti a hned vedle je laboratoř, takže špatný transport vylučuji, chyba přístroje či jeho seřízení vylučují, protože paní doktorka říkala, že v ten den/včera/vyšet­řovali i jiné odběry na glykovaný hemoglobin a vycházeli normálně tak jak měli, Špatný odběr to nemohu posoudit co by to mohlo přesně být :think:
Onemocnění krve nevím do jaké míry lze zjistit s krevního obrazu ten mám v pořádku.
S ledvinami bych také neměla nic mít, chodím na kontroly protože jsem měla ledvinové kameny ale už jsem tam dlouho nebyla…
Alkohol nepiju,2× do roka, léky jsem nahlásila, infekce by myslím vyšla s krevního obrazu nebo nějaký závažný akutní stav :think:
Takže nevím ale špatně mi bývá celkem často, příčinu ale neznám.
Tlak si hlídám, je v normě.

Příspěvek upraven 14.09.18 v 11:19

Tools
Závislačka 2977 příspěvků 14.09.18 11:17
@Lenka_Hal píše:
Udelali ti jaterni testy?

Nevím o tom,krevní obraz a ten co vše obsahuje nevím .....

Lenka_Hal
Kelišová 5751 příspěvků 14.09.18 11:48

Ja jen, ze jsme nasla takovou moznost, ale jednalo se o problemy s jatry…
 https://academic.oup.com/…1/89/2687769

V kazdem pripade bych to tak nenechala. Hlavne pokud se necitis dobre.

Tools
Závislačka 2977 příspěvků 14.09.18 12:00

@Lenka_Hal Děkuji, ještě jsem to úplně celé nedočetla ale je pravda že kdysi mi internista řekl,asi předloni myslím,že mám zvětšená játra a o tom se tam píše :think:
Ale jestli mám ještě za dva roky zvětšené,nebo se mi to zhoršilo tak to samozřejmě nevím …

Lenka_Hal
Kelišová 5751 příspěvků 14.09.18 12:21

@Dovesilke Tak si vydupej vysetreni, hlavni je nic nezanedbat.

Tools
Závislačka 2977 příspěvků 14.09.18 12:39

@Lenka_Hal Zavolám internistovi a objednám se,
to bude nejlepší.
Třeba to nic nebude,jenom nějaká chyba.

lupilka.cz
Ukecaná baba ;) 1550 příspěvků 14.09.18 14:14

Nejlepší by bylo změřit glykemii, nalačno a náhodnou. Nevím, co doktorka řeší, glukometr by měl mít každý normální doktor

Tools
Závislačka 2977 příspěvků 14.09.18 14:22

@lupilka.cz Glykemie mi vyšla 6,4 na lačno…

Lenka_Hal
Kelišová 5751 příspěvků 14.09.18 15:40

Tak ja si predne myslim, ze pokud se vyloucila moznost analyticke chyby, tak to s nejakou glykemkou nesouvisi (i kdyz ta na lacno je teda vyssi, jen tak mimochodem). Pujde tady o to, ze dana metoda haze falesne nizkou hodnotu glykovaneho (takhle nizka hodnota neni v podstate slucitelne se zivotem..pokud by mela opravdu odpovidat prumerne glykemce). Je jen nutne prijit na to proc, protoze nektere z tech duvodu nevypadaji jako sranda.

ugluk
Hvězda diskuse 43624 příspěvků 14.09.18 16:57

Tak 6,4 nalačno je hodnota dost nadlimitní, ještě ne cukrovka, ale porušená glukózová tolerance (zopakovala bych), a s tím bych teda ten glykovaný hemoglobin čekala na horní hranici limitu… Souhlasím s Lenkou Hal, že to není normální a nejspíš to se samotnýma glykémiema vůbec nesouvisí a určitě bych to řešila dál, pokud to vyšlo opakovaně.
Jinak pro představu, já teď v těch vedrech odbourávala cukr nějak strašně moc, jsem na inzulínu a mám pocit, že jsem se permanentně plácala v hypoglykémiích mezi 2,5-3, cítila jsem se opravdu mizerně a glykovaný hemoglobin 3,2.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Pařmenka měsíce: V jakém stavu opouštěla Schneiderová večírek StarDance?

Jitka Schneiderová nepatří jen k nejkrásnějším českým herečkám, ale bezesporu... číst dále >

Tereza se učí urdštinu, potvrdil nám zdroj. Připravuje se na tvrdý trest?

V Pákistánu je téměř rok a hrozí, že zde ještě mnohem delší dobu zůstane.... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >