Granule pro bišonka

360
1.8.13 15:34

Granule pro bišonka

:mavam:
ráda bych se poradila, zda máte někdo zkušenost, zda jsou pro bišonka vhodné granule Taste of the Wild? Krmivo je výborně hodnocené, že nesmím dávat hovězí, divočinu apod, kvůli zachování sněhově bílé srsti, je mi jasné, proto bych volila losos, ale všechny druhy obsahují borůvky…,tak váhám, zda by právě ony nebyly problémem ohledně zbarvení srsti. Doposud dávám Royal Canin, jsou vynikající svým složením, ale zkusila bych granule s ještě lepším složením. Prosím, máte zkušenosti s touto značkou?
Děkuji za rady, hezký den :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2262
1.8.13 15:39

Tak RC rozhodně nejsou vynikající složením :poblion:… S Taste of the Wilde jsme spokojení nebyli… měli jsme je asi měsíc, zvykali na ně postupně a chudák měl furt sračku a občas i zvracel… nehledě na to, že mu ani moc nechutnaly… Takže načatý pytel jsme odvezli do útulku a vrátili se k Platinum, ty jsou prostě nej :pankac: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
360
1.8.13 15:44

?

Aha :roll: co je na RC nekvalitního? Naše fenka vystřídala mraky granulí(žádný levný hnoje :poblion: )a nakonec jí zachutnaly právě RC. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2262
1.8.13 15:51

Konzervanty u Royal Canin (o kterých tedy vím já - čteno přímo z pytle):

1. E320 - Butylhydroxyanisol (BHA)

Skóre škodlivosti: 5
Látka patří do skupiny: Antioxidanty

Zdraví škodlivá přísada
Přísada nevhodná pro děti
Může být přičinou alergie

Popis:

Antioxidant zpomaluje žluknutí tuků a má aromatické účinky. Konzervant proti některým bakteriím a plísním. Použití pro margaríny, majonézy, tuky, oleje, pekařské výrobky, směsi pro výrobu dezertů, sušené droždí, instantní polévky, sypké nápoje v sáčku apod. Citlivým osobám může vyvolat kopřivku a podle některých studií může být i příčinou vzniku rakovinotvorného bujení trávícího traktu nebo zesiluje karcinogenní účinky jiných karcinogenů. V ČR povoleno jako antioxidant v omezeném množství.

2)E310 - Propylgallát

Skóre škodlivosti: 4
Látka patří do skupiny: Antioxidanty

Zdraví škodlivá přísada
Může být přičinou alergie

Popis:

Antioxidant zpomaluje žluknutí živočišných tuků i olejů. Působí i jako konzervant proti bakteriím a plísním. Použití v margarínech, olejích, masných výrobcích, žvýkačkových bází. Může vyvolat podráždění žaludku, alergické reakce. V ČR povoleno jako antioxidant v omezeném množství pro tuky a oleje na smažení, sádlo, lůj, rybí tuk, drůbeží sádlo, směsi pro přípravu moučníků, sušené mléko pro automaty, přípravky pro polévky a vývarym studené omáčky, majonézy, kořenící přípravky, výrobky z ořechů, cereálie, sušené brambory, žvýkačky. (Použití mimo potravinářský průmysl například v nemrznoucích směsích do automobilů).

3)E202 - Sorban draselný(Sorbát draselný)

Skóre škodlivosti: 2
Látka patří do skupiny: Konzervanty (E200 - E297)

Popis:

Zpomaluje růst plísní, používá se jako konzervační činidlo. Je velice dobře rozpustný ve vodě. Je využíván při výrobě sýrů, margarínů, vín, sirupů, majonéz, pekařských výrobků, či nealkoholických nápojů. Nežádoucí účinky nejsou známy. U nás se smí v omezeném množství přidávat do potravin.

Problémem je právě BHA. Něco jiného je totiž omezené množství (vydupáno potravinářskou lobby - z podobného důvodu také nedávno zatrhli označování výrobků bez chemických konzervantů) a něco jiného je žrát to v každém soustu po celý život. To už není omezené množství…

VYNIKAJÍCÍ SLOŽENÍ RC…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6455
1.8.13 15:52

Platinum podle mého rozhodně nejsou nej. Krmila jsem je chvilku (naštěstí) - taky jsem uvěřila reklamě. Složení je ve finále srovnatelné s RC, Eukanubou, Purinou a jinýma sra..kama
70% čerstvého masa posouvá masovou složku až za složku obilninou - tedy je v těch granulích více(v lepším případě stejně) brambor nebo rýže
což tedy dejme tomu
ALE!!!
Platinum jsou známé tím, že obsahují dochucovadla!! konkrétně jde myslím o
Konzervováno přírodním draselným sorbátem
ale uplně jistá si tím nejsem jestli tímto konkrétně-má to být něco co prostě pojmenovávají záměrně matoucně a je to nějakej slanej sajrajt.
Na kynologických webech je platinum populární jak chleba s máslem - hodně lidí (včetně mě - přiznávám) nalítlo a v dobré víře zblbnutý jejich dobrým marketingem tím krmilo.
mě naštěstí známý upozornil na fakt jak to s Platinem ve skutečnosti je, že složení je na prd (což je v porovnání s např zminovaným TOTW) + ta sůl

takže tu informaci posílám dál

TOTW jsou dobré granule Orijen a Artemis taky mohu doporučit. OStatní asi snad ani ne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2262
1.8.13 15:54
@Mišmiš píše:
Platinum podle mého rozhodně nejsou nej. Krmila jsem je chvilku (naštěstí) - taky jsem uvěřila reklamě. Složení je ve finále srovnatelné s RC, Eukanubou, Purinou a jinýma sra..kama
70% čerstvého masa posouvá masovou složku až za složku obilninou - tedy je v těch granulích více(v lepším případě stejně) brambor nebo rýže
což tedy dejme tomu
ALE!!!
Platinum jsou známé tím, že obsahují dochucovadla!! konkrétně jde myslím o
Konzervováno přírodním draselným sorbátem
ale uplně jistá si tím nejsem jestli tímto konkrétně-má to být něco co prostě pojmenovávají záměrně matoucně a je to nějakej slanej sajrajt.
Na kynologických webech je platinum populární jak chleba s máslem - hodně lidí (včetně mě - přiznávám) nalítlo a v dobré víře zblbnutý jejich dobrým marketingem tím krmilo.
mě naštěstí známý upozornil na fakt jak to s Platinem ve skutečnosti je, že složení je na prd (což je v porovnání s např zminovaným TOTW) + ta sůl

takže tu informaci posílám dál

TOTW jsou dobré granule Orijen a Artemis taky mohu doporučit. OStatní asi snad ani ne

Já jsem na ně nikde žádnou reklamu neviděla teda. Ani v TV, ani na netu, ani ve zverimexu. Na složení jsem se dívala a právě, že tím složením jsou sakra lepší než RC…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2262
1.8.13 15:56

Každej doporučí to svoje… každýmu psovi sedne něco jiného. Zkoušela jsem i Barf, ale jaksi se to neosvědčilo… má rád syrové maso, ale jen tak občas… ne pořád…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6455
1.8.13 15:58

Miska-v čem je to složení lepší? reklamu myslím v kynolog časopisech, výstavy apod.
je to fakt jen reklamní tah-taky jsem tomu 70% masa uvěřila, ale v granulích prostě nelze dát čerstvé maso - oni píšou čerstvé maso protože to vypadá líp, ale maso obsahuje 50-80% vody!!
kolik tedy z těch avizovaných 70% čerstvého masa zůstane po vysušení na moučku ze které se dělají granule? ano - velice velice málo - pak masová složka je za složkou obilovin (nebo brambor, rýže)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6455
1.8.13 15:59

Já nedoporučuji svoje - já doporučila 3 firmy na granule - záměrně abych nešířila jen to co vyhovuje mojim psům
jen stále upozorňuji a upozorňovat budu na nekalé praktiky (respektive na reklamu a matení kupujících) platina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17565
1.8.13 16:03

Dávám Barking Heads. Je to nejlepší, co jsem našla. Krmíme s tím jak bišonka, tak leonbergera. Ani jeden si slovem neztěžoval :mrgreen:
je to přírodní ultraprémiové krmivo
koho to zajímá, podívejte se na to http://www.barkingheads.cz/…odni-strana/
Zajímalo by mě, jak to bude hodnotit někdo, kdo tomu opravdu rozumí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6455
1.8.13 16:09

Antonie-co to v rychlosti čtu tak mi jen vadí, že zatím jestli dobře koukám jsem nenašla granule kde by nebyly obilovny (což by mi vadilo) + průměrné množství bílkovin (jsem spíše na větší množství - ideálně kolem 30%)

líbí se mi minimum látek „navíc“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
173
1.8.13 16:13

Ano, je pravda, ze RC nejvic chutna…Muj bisonek je mel moc rad. A to nema opravdu velky apetit.. Proc? Nebot RC jsou nadupane prisadou, corn starch'. Popsala bych to laicky asi takto - Je prijemne jist hamburgry, chutnaji, ze? Ale co nam to prinese…Navic nam po RC docela pribirala a to s ni kazdy den beham…

Taste of Wild je fain. Dulezite je orientovat se na to, aby zakladni suroviny byly maso. Ne mouka, ne corn..
Pravdou je, opravdu kvalitni granule nejsou vzdy ty nejchutnejsi.
Momentalne krmim OVEN BAKED. Ziji v Kanade, nejsem si jista, zdali je tahle znacka i v CR.
Slysela jsi take o RAW FOOD? Slozenim je to nejlepsi, co muze pro psa byt. Je drazsi, ale mensi pejsci toho moc nesni, takze se to da. Kupuji zmrazene. Pred podavanim plesknu rozmrazit na tricet minut. Miluje to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
1.8.13 16:23

Nemáme bišonka, ale jorka a krmíme TRAINERem http://www.tvujpes.cz/…ck-rice-2kg/ . Granulky ji sedí a chutnají-doporučila nám je chovatelka a v jedné osobě prodavačka ve zverimexu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21860
1.8.13 16:29
@veryen píše:
Aha :roll: co je na RC nekvalitního? Naše fenka vystřídala mraky granulí(žádný levný hnoje :poblion: )a nakonec jí zachutnaly právě RC. :think:

Bodejď by nechutnaly, když je to samá sůl a krásně voní ;) Já dávám Applaws, i u granulí prostě čti složení, RC maj jako první snad obilí, pes prostě není slepice :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1980
1.8.13 17:09

Pes má pořád zuby a trávicí soustavu masožravce, ne něčeho, co žere kukuřici konzervovanou rakovinotvornou BHT a BHA ochucenou solí, ono je fakt, že dneska umí výrobce dochutit i piliny a za nehoráznou cenu je prodá. Laikům, kteří neznají správný poměr složení a kteří nečtou, čím ve skutečnosti krmí. Snad cokoliv je menší zlo v porovnání s Royalem.

Nová receptura Acany, Fitmin, TOTW, Nutram, Ontario, Orijen a spousta dalších,,lepších průměrných,… parádní by bylo, kdyby jsi se naučila správně barfovat, pro psa velikosti bišona to skoro nic nestojí a budeš vědět, co a v jakém poměru pes jí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama