Potkan nebo morče

hamanek1
31.7.13 17:50

Potkan nebo morče

Co by jste radši pořídili a proč?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

36476
31.7.13 17:55

Urcite morce ja jako dite mela 2, a jsou mali a fajn pro deti. Naprosta spokojenost!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
31.7.13 17:56

Morče

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
becky87
31.7.13 17:56

Chlap si chvalil potkana, ale teda za me radeji morce. Potkan ee, to mi nepujde do domu :cert: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
25959
31.7.13 17:58

Za mě potkan :pankac: Je mnohem inteligentnější, dá se naučit na různý kousky, na povel přiběhne, je společenský. Prostě něco jako malej pejsek. Morče je proti tomu nuda. Pochovat se asi nechá, ale to je tak všechno. Na druhou stranu nepotřebuje, abys mu věnovala tolik času. Potkan je společenské zvíře a když ho necháš zavřenýho celý dny samotnýho v kleci, bude se trápit. Jestli chcete jen jednoho, tak určitě samečka, samotu snáší líp.
A jestli můžu poradit, mrkni se na chovatelské stanice, máš zaručenej původ. Ve zverimexech jsou to chudáčci, nejsou zvyklí na lidi, většinou jsou to zvířata z velkochovů a nevíš původ

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Potkan je sice krásný a chytrý, ale žije kratší dobu. To mi bylo vždycky líto…Takže radši morče. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Potkana, je chytrej ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
185

Já měla potkany a přišli mi mnohem víc mazlící a akční než morče. To mi vždycky přišlo takové nicneříkající :) potkan je takovej zvídavej, přiběhne na zavolání, vyšplhá vám na rameno. Já je měla moc ráda :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.7.13 18:09

Za mě určitě potkanky a určitě dvě. Jsou to opravdu inteligentní zvířatka.
Měla jsem dvě holky téměř 3 roky, bohužel umřely na rakovinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2383
31.7.13 18:10

Máme křečka :lol:, ale pokud morče, doporučuji dvě. Protože jinak hrozně pískájí. Jsou to společenská zvířata.

v Německu a Rakousku je chov jednoho morčete samotného zakázán zákonem.
Zdroj http://www.sivoj.cz/omorcatech

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6385
31.7.13 18:21

My máme jedno morče a je to fajn. Měli jsme teda dva kluky, ale jeden zemřel. Když byli dva a dospěli, neustále se rvali do krve, stejně jsme je museli rozdělit a mít dvě klece vedle sebe. Když je teď jeden, je ochočenější a taky rozmazlenější :) Teď už bych byla chytřejší a vzala raději dvě samičky, ale když se zvířátku člověk věnuje, netrpí a ani nepíská, i když je samo. Naopak bych řekla, že ten náš je někdy rád, že má klid a zaleze do domečku :lol:
Mláďátka jsou společenštější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5725
31.7.13 18:25
@nicolle24 píše:
Máme křečka :lol:, ale pokud morče, doporučuji dvě. Protože jinak hrozně pískájí. Jsou to společenská zvířata.v Německu a Rakousku je chov jednoho morčete samotného zakázán zákonem.
Zdroj http://www.sivoj.cz/omorcatech

Měli jsme i 3 morčata spolu, a když začaly pískat najednou, což bylo velmi často, byl to pořádnej hukot. :mrgreen:
Za mě rozhodně morče, nesnáším potkany, zvířata jako z kanálu s dlouhým ocasem. Brr. Ať jsou si chytrý jak chtějí. :mrgreen: :mrgreen: Nic proti chovatelům! U mě je to jako u někoho jinýho, kdo nesnáší třeba hady. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
verulicek
31.7.13 18:28

Potkan (ale doporučuju holky) - máme dvě ségry. Předtím jsme měli ruskou modrou. Jsou úžasné a chytré. A nepouští chlupy jako morčata. Taky dobře plavou :-D naše se rády koupou :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
2383
31.7.13 18:31

@Clarkia sousedka měla dvě a největší kravál byl když otevřela lednici, jak ty potvory věděli že tam je zelenina, tak se hlásili pokaždé když jí někdo otevřel.
Myslela si že má dvě samičky a to se pak divila když tam najednou hvízdalo 6 morčat místo 2. :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12982
31.7.13 19:13

Potkan :pankac: :pankac: :pankac: Vše již bylo zmíněno, morče na mě dělá strašný kravál a je moc hloupé :mrgreen: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama