Reklama

GrawesBasedovova nemoc

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

virgo11
Povídálka 12 příspěvků 16.04.18 06:07
GrawesBasedovova nemoc

Dobrý den, je tady někdo, kdo náhle onemocněl touto nemocí? Já se ležím od února, je mi 42 let a chtěla bych se zeptat na zkušenosti. Děkuji.

Reklama

Reakce:

korinkou
Nováček 6 příspěvků 16.04.18 08:20

Dobrý den, posílám své zkušenosti s touto nemocí. Tento typ onemocnění mi zjistili před čtyřmi lety v době těhotenství s druhým dítětem. Paní gynekoložka mě poslala okamžitě na endokrinologii po běžné prohlídce, kdy si všimla, že na krku mi viditelně vystupuje štítná žláza ve tvaru motýlka. V době akutní fáze nemoci jsem byla extrémně štíhlá, výkonná, bylo mi všude horko a trochu se mi třásly ruce a výrazně rychleji mi bušilo srdce i v klidovém stádiu. Díky tlumení činnosti funkce pomocí thyrozolu se mi podařilo zdárně donosit a porodit druhé dítě. Na útlumu jsem pak byla ještě další rok a posléze konečně souhlasila s oddalovanou operací. Odoperovali mi kompletní štítnou žlázu v lednu 2016. Od té doby jsem na plné substituci euthyroxem. Operace byla bezproblémová. Bohužel jsem však od té doby nabrala 20kg, kterých se zatím nemohu zbavit. Snad Vám budou informace trochu užitečné. S pozdravem Lucie

virgo11
Povídálka 12 příspěvků 16.04.18 08:48

Děkuji za vaši zkušenost. Mi bylo toto onemocnění dg.rok po porodu syna. Zatím jsem na Thytozolu, TSH je pořád na minimální hranici a lékař mi doporučuje léčbu raioaktivním jodem.Ono…operace má svá velká rizika-ztráta hlasu. Já jsem paradoxně přibrala při hyperthyreoze-vůbec jsem nezhubla. Jasně, nikdo není učebnicový příklad. Mám i poruchy menses-prý to je z toho.Ted se čeká na odběry-za měsíc jdu na krev a dle toho se uvidí. Můžu se zeptat, jaký jste měla TRACK? Já mám 6,6,spadnul mi před měsícem na 4,4 a za další měsíc se uvidí. Za jakých hodnot krve jste šla na operaci? Děkuji.

korinkou
Nováček 6 příspěvků 16.04.18 10:50

Musela jsem nahlédnout do zpráv :) V době, kdy choroba byla nejaktivnější jsem měla hodnoty TRAK 28,15 IU/l. Tj. čím vyšší hodnota, tím vyšší aktivita choroby. Těsně před operací po roce a půl se povedlo utlumit aktivitu na 12,04. TSH bylo stále pod hladinou 0,01mlU/I a FT4 se z počátku, kdy byly na hodnotě 36,9pmol/l stáhl na 12,5 před operací… Rizika u operace jsou samozřejmě veliká, jako ostatně u každé operace. Také jsem se k ní odhodlávala i přes doporučení téměř dva roky. Tak uvidíte, však ono to dopadne, jak má.

virgo11
Povídálka 12 příspěvků 16.04.18 14:10

Moc Vám děkuji za cenné info. Nemám nikoho v okolí, koho bych se na tyto věci zeptala. Děkuji moc.

zuzan
Ukecaná baba ;) 2452 příspěvků 16.04.18 19:27

Byla jsem na léčbě radiojodem před patnácti lety žádné problémy jsem poté neměla dva roky po léčbě jsem porodila zdravou dceru od té doby každá kontrola ok.
Negativa byla skoro měsíční izolace k dvouletému synovi jsem kvůli záření nemohla měsíc a půl. Bylo to příšerné na psychiku. Když mě pak viděl brečel že s tou paní nikam nepůjde.

virgo11
Povídálka 12 příspěvků 17.04.18 06:34

Děkuji moc za vaši tkušenost. A měly jste i poruchy menses?

korinkou
Nováček 6 příspěvků 18.04.18 00:13

Vzhledem k tomu, že mi na nemoc přišli v těhotenství, tak jsem poruchy cyklu nezaznamenala ;) po regulaci thyrozolem byla po půl roce od porodu menses srovnána a pravidelná. Přeji krásný den!

zuzan
Ukecaná baba ;) 2452 příspěvků 18.04.18 17:02

Ano nepravidelnou menstruaci jsem měla a rok jsem nemohla otěhotnět po léčbě jsem otěhotněla vždy na první pokus

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Býval za andílka i hubu nevymáchanou. Proč je Zelenka další průšvihář?

Další fotbalový svéráz, další bývalý sparťan má oplétačky. Po Tomáši Řepkovi... číst dále >

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama