HA mléko

5
16.9.05 08:50

HA mléko

Ahoj maminky, chtěla jsem poprosit ani ne tak o radu jako o informaci. Pokud jste krmily nebo krmíte miminko umělou výživou a to HA mlékem, kdy Vám dětská Dr. „dovolila“ přejít na normální? Slyšela jsem, že některé maminky končily s HA mlékem ve chvíli,kdy začaly dávat zeleninu, některé ho dávaly až do roka. Děkuju za Vaše zkušenosti. :?:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2343
16.9.05 09:03

Ahoj,
já jsem do 8 měsíců Vítka kojila a asi od 7 jsem mu začala přidávat HA Nutrilon. Vůbec ho nechtěl tak jsme zkusili HA Sunar a ten přijal. Ale moc tomu taky nedal, aby vůbec něco vypil, přidávala jsem mu do toho trochu normálního Sunaru. Dětská doktorka mi doporučovala ten HA aspoň do roka. Chodíme na alergologii, V. je astmatik, je alergický na pyly. Tak jsem se doktora ptala jak je to s tím HA mlíkem, že ho malý moc nechce. Protože mu alergie na mléčnou bílkovinu nevyšla a kůži má v pořádku, průjmy nemá tak nám dovolil to HA vy:,–(it. To mu bylo necelých 11 měsíců.
Asi to záleží na konkrétním případu. Pokud máte v rodině alergii na mlíko, pokud miminku to HA nevadí, pokud ti doktor bude doporučovat vydržet tak bych do toho 1 roku vydržela.
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
474
16.9.05 09:08

Ahoj, my davame Nutrilon HA od 4 mesice, kdy jsem prestala z duvodu nepribirani kojit a ted je Kristynce 14 mesicu a davame ho stale Mala zatim nastesti :P alergicka neni, ale manzel ma atopicky ekzem. Dr. zatim nerikala nic o tom, ze bychom meli s HA mlikem prestat. Myslim, ze cim dele tim lepe :?:

Simona

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12468
16.9.05 10:24

Simonko-jestli uz davate jogurty, zerve a jine mlecne vyrobky tak pit HA mleko je uplne zbytecne, akorat platis vis, ale efekt uz zadny nema, klidne prejdete na normalni Nutrilon :) Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1180
16.9.05 11:43

Ahoj, bohužel nekojíme (i když jsem malé dávala odsáté MM do 8 týdnů, pak se úplně ztratilo :cry: ), takže baštíme UM - Nutrilon 1 HA, protože já jsem mám alergii na pyly. Doktorka mi doporučila dávat HA mlíčko minimálně do 1 roku. Přísněji také dodržovat do 1 roku bezlepkovou dietu - vše preventivně. Malá zatím nemá alergickou reakci, atk doufám, že ani nebude - ŤUK ŤUK ŤUK :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
342
16.9.05 11:44

Ahoj, já dávám Nutrilon HA od 4 měsíce, jen k přikrmování do 8 měsíců, od 9 měsíců ho má 3× denně. Moc mu chutná.
Jogurty baští, ale Nutrilon mu chci dávat dokud ho bude chtít, klidně i do 3 let. Myslím, že čím míň mu budu zatěžovat tělíčko, tím lépe. Samozřejmě to chci probrat s doktorkou, jdeme na roční příští týden, tak uvidím, co mi řekne.
My jsme všichni alergici a já navíc astmatik, takže proto. Ale je pravda, že HA mléka slušně lezou do peněz, nás to vyjde 1200 - 1500,– měsíčně.

Hezký den!

Ája

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
16.9.05 12:11

Ahoj Ájo, s těma kačkama máš teda pravdu, nás to stojí 2× tolik, protože doma máme dvě četrice :-)) Kupuju Beba 1HA, vydrží mi krabice /2×350g/ cca na 3 dny a to kupuju ještě hodně levně. V lékárnách se pohybuje ještě cca o 60Kč dráž.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36
16.9.05 12:41

Ahoj,

já sice pořád kojím, ale kaši vyrábím berušce z HA Nutrilonu. Máme atopický ekzém a do roka máme doporučeno dodržovat hypoalergenní dietu včetně vynechání mléčných výrobků.

Zdraví Edita

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama