HA mléko a příkrmy

35
4.12.06 11:56

HA mléko a příkrmy

Zdravím současné i budoucí maminky a měla bych jeden dotaz. Od narození krmím dcerku Nutrilonem, neměla jsme mléko, a pro jistotu, jelikož jsme oba s manželem alergici, používám hypoalergenní. Od začátku pátého měsíce máme i příkrmy - zatím zeleninku a bohužel se mi stalo, že jsem přehlédla, že některé z příkrmů (konkrétně jemný špenát s bramborem od Hippu) obsahují mléko nebo smetanu. Všechny etikety pořád dokola čtu, kvůli lepku, soli cukru, atd.:) a pak mi uteče smetana ve špenátu:( Někde jsem slyšela, že jakmile se dítěti podá cokoli z mléka, jsou účinky toho hypoalergenního v … (víte kde):) Myslíte, že už nemá cenu HA mléko dávat, že už jsem podáním příkrmu se smetanou všechno pokazila? Předem moc díky za vaše odpovědi!

""http://www.rodice.cz/metrik/2816.png:http://www.rodice.cz/metrik/2816.png

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
4.12.06 12:52

Já myslím, že jednorázovým podáním jsi nic nepokazila.Petra

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
10.8.07 20:11

HA

Dobry vecer,

myslim, ze HA mliecko je potrebne davat aj nadalej, chce to len prax v prikrmoch, co ano a co nie. Zoznam vhodnych a nevhodnych potravin som cerpala z knih od Martina Gregora, je to lekar a myslim, ze velmi rozumny clovek. Hlavne nezabudni davat cucoriedky, je to priprodny liek, a ako jedno z mala tohto druhu ovocia, ktore dieta ohrozene alergiou moze. Vzdy ich ale kombinuj aspon s jablckami, aby nenarobili zapchu. Ja sa snazim davat aspon 1× do tyzdna tieto cucoriedky /v lete naturne, v zime od Hippu/ a este ani raz sme neboli chore.
Co sa tyka mlieka, ja som mala najprv divny pocit robit kasu z HA mlieka /na uvod som davala instantne/, ale teraz uz z neho robim vsetko, aj domace jogurty. Planujem ho davat do 2., ev. az 3.roku zivota dietata, mame v rodine alergicku nadchu, a tak je to tusim aj doporucovane. Hlavne davaj neskor vela obilnin a obilovin, je tam zelezo, vapnik aj potrebne bielkoviny. My sme zacali s kupovanymi ovocnymi prikrmami od 6.m /su kombinovane s ryzou, cize tie silne ovocne kyseliny su zmiernene/, od 8.m davam prirodzene ovocie aj lepkove potraviny.
Rozhodne neprejdi na normalne mlieko, bola by to chyba.
Pozdravujem. Marta

• Nahlásit
  • Citovat
6927
10.8.07 20:20

Ahoj,

my jsem od 1m na UM, oba jsme alergici ja mam i potravinove alrgie. Zacinali jsme na UM HA AR, po mesici podavani HA bez jakekoliv reakce, jsme mohli prejit na UM AR, kdyz jsme zacinali s prikrmama koukala jsem kde je u HIPP A. S ovocem jsem zacinala velmi optrne, defakto zkousime i ted. Musim zaklepat , ale zatim vse ok. Mudra me varovala pred bananem, vejcem. Banan jsme uz zkusili, stejne ji nechutn a mela po nem trochu exem a vejce jsme jeste nedavali. Pecivo az od 9m.
Musis zkouset, myslim, ze jsem hodne opatrna, ale nechci aby z ni byla sklenikova kvetinka. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama