Háčkování - chyba v návodu - pomůžete?

2355
29.7.15 20:36

Háčkování - chyba v návodu - pomůžete?

Ahoj,
mám na vás velkou prosbu. Háčkuju žirafu a když jsem začala dělat čumák, tak jsem zjstila, že je v návodu chyba a počty nevychází. Konkrétně od 4. řady, kde je pak psáno, že do prvního udělám 2 kr. s, pak do 10 po jednom kr. s a pak hned do další 11 po dvou kr. s a tady už je to blbost, protože to pak nevychází a výsledný počet by nebyl 36 jako je v návodu, ale přes padesát, tak se ptám vás zkušenějších, zda mi s tím pomůžete. Tu 4. řadu jsem udělala tak, aby vycházela (42 kr. s) a pak jsem udělala ještě jednu řadu po 42, takže teď mám hotovou 5. řadu, ale dál nevím jak.

Tady je ten návod na čumák.
1. řada je podle schámatu 9 řetízkových ok, do kterých dělám kolem dokola 18 kr. s.

2. řada – do prvního kr. s. předchozí řady uháčkujeme 2 kr. s., do dalších 6-ti kr. s. předchozí řady uháčkujeme vždy jeden kr. s., do 8,9 a 10 kr. s. předchozí řady uháčkujeme vždy 2 kr. s. do dalších 6-ti kr. s. předchozí řady uháčkujeme vždy 1 kr. s, a do posledních dvou kr. s. předchozí řady uháčkujeme vždy 2 kr. s. = 24 kr. s.

3. řada – do prvního kr. s. předchozí řady uháčkujeme 2 kr. s., do dalších 8-ti kr. s. předchozí řady uháčkujeme vždy jeden kr. s., do 10,11,12 a 13 kr. s. předchozí řady uháčkujeme vždy 2 kr. s. do dalších 8-ti kr. s. předchozí řady uháčkujeme vždy 1 kr. s, a do posledních tří kr. s. předchozí řady uháčkujeme vždy 2 kr. s. = 32 kr. s.

4. řada - do prvního kr. s. předchozí řady uháčkujeme 2 kr. s., do dalších 10-ti kr. s. předchozí řady uháčkujeme vždy jeden kr. s., do 11 kr. s. předchozí řady uháčkujeme 2 kr. s. do dalších 4 kr. s. předchozí řady uháčkujeme vždy 1 kr. s, do následujícího kr. s. předchozí řady uháčkujeme 2 kr. s., do dalších 10-ti kr. s. předchozí řady uháčkujeme vždy jeden kr. s., do následujícího kr. s. předchozí řady uháčkujeme 2 kr. s. a do posledních čtyř kr. s. předchozí řady uháčkujeme vždy jeden kr. s. = 36 kr. s.

5. řada – háčkujeme kr. s. do každého kr. s. předchozí řady = 36 kr. s.
6. řada – háčkujeme stejně jako 5.řadu (= 36 kr. s.)
7.řada – háčkujeme kr. s. a to tak, že do každého šestého kr. s. předchozí řady uháčkujeme dva kr. s. =42 kr. s.
8. řada – háčkujeme kr. s. do každého kr. s. předchozí řady = 42 kr. s.
9.řada – háčkujeme kr. s. a to tak, že do každého sedmého kr. s. předchozí řady uháčkujeme dva kr. s. =48 kr. s.
10. řada – háčkujeme kr. s. a to tak, že do každého osmého kr. s. předchozí řady uháčkujeme dva kr. s. =54 kr. s.
11. řada – háčkujeme kr. s. do každého kr. s. předchozí řady = 54 kr. s.
12. a 13. řada – háčkujeme stejně jako 11.řadu (=54 kr. s.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

29.7.15 20:44

Mě to přijde OK.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2355
29.7.15 20:46

@Vorvaň obrovský No mě ne, protože když si spočítáš, kolik uděláš kr. s. v té 4. řadě, tak výsledný počet není 36, ale nějak přes 50 :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.7.15 20:46

4 řadu začínáš se 32 okama.
do prvního
do jedenáctého
do šestnáctého
do dvacátéhopátého

uháčkuješ dva kr.sl.

32 + 4 = 36

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.7.15 20:47

Musíš u toho víc myslet!
za číslicí 11 chybí v návodu tečka tudíž to není do jedenácti ok, ale do jedenáctého oka!
:kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2355
29.7.15 20:48
@Vorvaň obrovský píše:
Musíš u toho vác myslet!
za číslicí 11 chybí v návodu teka tudíž to není do jedenácti ok, ale do jedenáctého oka! :kytka:

Já jsem deb.il :lol: ježiš děkuju moc, tohle mě fakt nenapadlo :zed: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.7.15 20:50

V pohodě, já tam zas složitě hledala chybu, protože mě nenapadlo tohle :)
Už mě napadlo si to i zkusit háčkovat, ať to názorně zkusím :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2355
29.7.15 20:52

@Vorvaň obrovský :lol: no já jsem tady nad tím půl hodiny seděla a rozčilovala se, co to je a proč to furt nejde a kde vezmu dalších 11 ok…no hrůza :lol: ale ještě jednou děkuju :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.7.15 20:52

Nemáš vůbec za co.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.7.15 20:53

Matematické + češtinářské rébusy jsou docela prima zpestření večera :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20074
29.7.15 20:58

Tak jsem si to namalovala a je jich 36…

1. oko - 2 sloupky
2. - 11. oko - po jednom sloupku
12. oko - 2 sloupky
13. - 16. oko - po jendom sloupku
17. oko - 2 sloupky
18. - 27. oko - po jednom sloupku
28. oko - 2 sloupky
29. - 32. oko - po jednom sloupku

vc celé řadě přidáš vlastně jen 4 sloupky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2355
29.7.15 21:16
@Vorvaň obrovský píše:
Matematické + češtinářské rébusy jsou docela prima zpestření večera :mavam:

To určitě :mrgreen:

@neumisa děkuji, už jsme přišly na to, kde je zakopaný pes ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20074
29.7.15 21:18

@barca93

no jo, já to nedočetla celé :zed: zasekla jsem se na úvodu. Až to budeš mít, můžeš se podělit o fotku a případně návod? vím, že jsme už řešily oči, tak by mě pak zajímal celek :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2355
29.7.15 21:21

@neumisa jj přidám, ale tuhle dělám malou z jiné příze s očima 15mm, které jsem v pohodě sehnala…tu velkou jsem vzdala a našila jsem tam uháčkované, ale vypadá to dost divně :lol:, tak proto dělám tu menší. Jinak návod ti můžu poslat, jestli chceš. Napiš mi do zpráv mail a pošlu ti ho ;).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2355
31.7.15 20:38

Tak žirafák je na světě :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu