Reklama

Hádky na pracovišti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.18 20:15
Hádky na pracovišti

Zdravím, jdu si pro radu a omlouvám se za anonym. Pracuji v menším obchodě s potravinami spolu s pěti kolegyněmi ( jsem nejmladší, kolegyně jsou věkem mezi 40-55). Jedna kolegyně nyní podala výpověď. Nepohodla se s šéfkou, hádky apod. Šéfka na ní útočí, obviňuje ji ze všeho špatného co se děje a před námi ostatními ji pomlouvá. Naopak ona kolegyně, obviňuje šéfku. Vznikají z toho hrozné hádky na pracovišti, kdy každá z nich chce abychom se přiklonily právě na jejich stranu. Ostatní kolegyně se postavily na stranu šéfky, ale já nevím. Jsem z toho zmatená. S šéfkou i kolegyněmi vycházíme dobře, ale s kolegyní, která dala výpověď vycházím ze všech nejlépe. Ona mi říká, že mě bere jako dceru, má mě moc ráda, a že by mi nikdy nelhala. Chci jí věřit, ale bojím se, že se zklamu a zároveň tím podrazím šéfku a zbylé kolegyně. Ony by mi to sice nikdy nevyčítaly, ale i tak…
Jsem zmatená a nevím co s tím. Když s onou kolegyní mluvím, vždycky pláče, protože nechce, abych kvůli ní měla nějaké problémy a nechce, abych se na ní zlobila kvůli tomu jak ji šéfka pomlouvá.
Co by jste dělaly? Věřily šéfce a nebo stály za kolegyní, kterou máte moc rády?
Předem moc děkuji

Reklama

Reakce:

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1688 příspěvků 08.09.18 20:20

Nemíchala bych se do toho,může se to otočit proti tobě. Prostě řekni,že si vážíš své práce a šéfové a zároveň si vážíš své kolegyně,která se k tobě vždycky chovala hezky. Co je mezi nimi vůbec není tvůj problém a nemohou po tobě chtít,aby jsi byla na straně jedné nebo druhé.

Uživatel je onlineMalaga
Generální žvanilka 24549 příspěvků 08.09.18 20:23

Tak kolegyně už výpověď podala, změní se pro ni něco , když se za ní postavíš proti šéfce? :think:

Janasas
Kelišová 5231 příspěvků 08.09.18 20:26

Takto.. věřit ji můžeš, ale určitě bych nedělala nějaké zachraňovací kroky.. Věřím, že by se ti to vrátilo - negativně..
Prostě bych se do toho nezapojovala… a pokud odchází, tak odchází, neni co řešit.. Kdyby tam zůstala, tak by to bylo o mnoho horší..

Sany80s
Kelišová 6398 příspěvků 08.09.18 20:27

Zeptala bych se jí, zda by nemohla odejít na pracovní neschopnost. Že sama vidí, že se to tady fakt nedá.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.18 20:30

Určitě nemám v úmyslu jít proti šéfce, spíš jsem myslela vyjádření podpory kolegyni jako jí samotné, aby se tam ty dva měsíce necítila tak blbě. Fakt jsme si spolu moc sedly, je mi opravdu jako náhradní máma. Máme se moc rády, což kolegyně ví. Řeší se to tam dnes a denně, pořád dokola, i když dotyčná kolegyně zrovna není na směně ostatní kolegyně ji pomlouvají společně s šéfkou, ale když přijde dělají jakože nic a ona jim věří, to mě štve.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.18 20:39

Anonymní chápu tě, já měla známou co nastoupila do práce, rozuměly jsme si, a byly spolu docela často.. Když jsem se vrátila z nemocenské, tak byla v práci obviněna, že kradla.. Než se to prošetřilo, bylo pro mě hodně složité, tam být.. Protože mě jsme se bála, že mě budou házet do jednoho pytle. Prokázalo se to.. opravdu kradla..

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2103 příspěvků 08.09.18 20:43

Kolegyně beztak končí, nepletla bych se do toho. Do hádek bych se nezapojovala a nijak nereagovala. Beztak asi jinde pomlouvají jedna druhou. Ovšem pokud je to na pracovišti takový slepicinec pořád, z práce bych odešla taky.

Halamka
Závislačka 3560 příspěvků 1 inzerát 08.09.18 20:56

Vůbec bych se nezapojila do takových situaci. Řekl bych, že ať se nezlobí, ale že nebudu řešit takové věci a že tam jsem kvůli práci. A souhlasím, že v takovém prostředí bych se asi dlouho neudržela…

nostress
Extra třída :D 13179 příspěvků 08.09.18 21:10
@Anonymní píše:
Zdravím, jdu si pro radu a omlouvám se za anonym. Pracuji v menším obchodě s potravinami spolu s pěti kolegyněmi ( jsem nejmladší, kolegyně jsou věkem mezi 40-55). Jedna kolegyně nyní podala výpověď. Nepohodla se s šéfkou, hádky apod. Šéfka na ní útočí, obviňuje ji ze všeho špatného co se děje a před námi ostatními ji pomlouvá. Naopak ona kolegyně, obviňuje šéfku. Vznikají z toho hrozné hádky na pracovišti, kdy každá z nich chce abychom se přiklonily právě na jejich stranu. Ostatní kolegyně se postavily na stranu šéfky, ale já nevím. Jsem z toho zmatená. S šéfkou i kolegyněmi vycházíme dobře, ale s kolegyní, která dala výpověď vycházím ze všech nejlépe. Ona mi říká, že mě bere jako dceru, má mě moc ráda, a že by mi nikdy nelhala. Chci jí věřit, ale bojím se, že se zklamu a zároveň tím podrazím šéfku a zbylé kolegyně. Ony by mi to sice nikdy nevyčítaly, ale i tak…
Jsem zmatená a nevím co s tím. Když s onou kolegyní mluvím, vždycky pláče, protože nechce, abych kvůli ní měla nějaké problémy a nechce, abych se na ní zlobila kvůli tomu jak ji šéfka pomlouvá.
Co by jste dělaly? Věřily šéfce a nebo stály za kolegyní, kterou máte moc rády?
Předem moc děkuji

Chápu tě, a nedivím se ti, že jsi z této situace zmatená. Nicméně, je to primární problém šéfky a tvojí zatím ještě kolegyně. Kolegyni bych v soukromí vyjádřila podporu, ale pokud tam chceš zůstat pracovat, pak bych se do toho nepletla.Jestli si ovšem přesvědčena, že je chyba na straně šéfky, a kolegyně jsou zlé a falešné osoby, tak bych odešla taky. V dnešní době je práce dost, takže by nebyl problém nastoupit jinam, kde je daleko lepší atmosféra a kolektiv.

mariana.b
Nováček 7 příspěvků 09.09.18 13:17

A já bych asi udělala pravý opak než všichni ostatní a za kolegyni bych se postavila. Určitě bych nešla proti šéfce, ale vyjádřila bych jí podporu, případně při nějaké další hádce bych ji podržela, zvlášť pokud jak píšeš je taková citlivá, chtěla bych jí to ulehčit. A pokud spolu máte tak hezký vztah, jak píšeš, asi bych neváhala i za cenu toho, že se to obrátí proti mě a budu muset odejít.
Ale moje srdce a moje svědomí by mi to tak říkalo.

zrnko
Kecalka 398 příspěvků 09.09.18 14:17

A kvůli čemu ty hádky a pomluvy jsou?
To se jako na tebe sefova otoci a zepta se te, na ci jsi strane?
Ja bych asi všem řekla, ze jsem do nastoupila do prace a né do základní školy, abych říkala, s kým „ka“ a s kým „neka“. Że takové přízemní hry hrát nehodlám, ze se chci soustředit na práci.
Ze bych nevěřila, ze se dospělé ženské budou chovat, jak někde na písku. 8o Toto fakt nechápu.

eumedon
Extra třída :D 13507 příspěvků 09.09.18 15:41
@zrnko píše:
A kvůli čemu ty hádky a pomluvy jsou?
To se jako na tebe sefova otoci a zepta se te, na ci jsi strane?
Ja bych asi všem řekla, ze jsem do nastoupila do prace a né do základní školy, abych říkala, s kým „ka“ a s kým „neka“. Że takové přízemní hry hrát nehodlám, ze se chci soustředit na práci.
Ze bych nevěřila, ze se dospělé ženské budou chovat, jak někde na písku. 8o Toto fakt nechápu.

Přesně tak. To přece nemá v popisu práce.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >