Reklama

Jak se rozmluvit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.18 15:56
Jak se rozmluvit?

Zdravím ženy, předem se omlouvám za anonym a také za to, že moje otázka se netýká miminek :-). Napadlo mě ale sem napsat, protože snad budete mít sami zkušenosti, či radu. Jsem introvertka, ve společnosti se neprojevuji, a to vůbec, mlčím jak ryba, poslední dobou mě to tíží víc, než dřív. S cizími lidmi umím mluvit, ale jakmile se ocitnu ve společnosti známých, tak nemluvím. Problém je v tom, že se bojím toho, že se jakoukoli odpovědí ztrapnim. Připadám si nemožná, úplně na nic. Už si nevím rady a ptám se Vás, jestli náhodou neznáte nějaký recept na tuto problematiku? Děkuji velice.

Reklama

Reakce:

Ou
Závislačka 4986 příspěvků 08.09.18 16:24

To není introverzí, to je úzkostí a absencí sebevědomí. Zatímco introverze je vrozený rys, s úzkostí se dá úspěšně poprat a je možné naučit se mít se ráda. Není to snadné a bezbolestné, ale jde to.

Nejefektivnější způsob je vstoupit do psychoterapie.

Pro začátek zkuste projít tuhle knížku a nějak to zapracovat do svého fungování.

https://www.kosmas.cz/…ialni-fobie/

Malaga
Generální žvanilka 24352 příspěvků 08.09.18 16:27

Zvýšit sebevědomí, odstraníš tím strach ze ztrapnění se a nebudeš k zastavení ;)

kookinka
Kecalka 159 příspěvků 08.09.18 16:31

Mám to podobně. Mlčím a usmívám se. Recept jak nad tím vyzrát jsem ještě nenašla. Kamarádky nemám žádné, docela mi to chybí. Bavit se pořád o dětech, počasí a kytičkách mě nebaví do nekonečna. Jediné spřízněné duše jsou můj manžel a jeho maminka - má tchýně. S nima se otvírám a konečně to co se drží uvnitř jde ven. Moje smýšlení je od ostatních jiné, možná jim přijdu zvláštní nebo blázen, nevím :nevim:

Russet
Extra třída :D 10307 příspěvků 08.09.18 16:34
@Anonymní píše:
Zdravím ženy, předem se omlouvám za anonym a také za to, že moje otázka se netýká miminek :-). Napadlo mě ale sem napsat, protože snad budete mít sami zkušenosti, či radu. Jsem introvertka, ve společnosti se neprojevuji, a to vůbec, mlčím jak ryba, poslední dobou mě to tíží víc, než dřív. S cizími lidmi umím mluvit, ale jakmile se ocitnu ve společnosti známých, tak nemluvím. Problém je v tom, že se bojím toho, že se jakoukoli odpovědí ztrapnim. Připadám si nemožná, úplně na nic. Už si nevím rady a ptám se Vás, jestli náhodou neznáte nějaký recept na tuto problematiku? Děkuji velice.

Byla jsem taková v šestnácti. Prostě jsem se otrkala.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.18 16:40

@Malaga Sebevědomí nemám, to je fakt. Ale jak na to? :(

Russet
Extra třída :D 10307 příspěvků 08.09.18 17:26
@Anonymní píše:
@Malaga Sebevědomí nemám, to je fakt. Ale jak na to? :(

A kolik ti je?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.18 17:29

@Russet 27

Russet
Extra třída :D 10307 příspěvků 08.09.18 17:35
@Anonymní píše:
@Russet 27

No nechápu, že cizí neva a známí jo. Mně vadili cizí. Teď se dam do hovoru klidně s cizími lidmi. A to jsem rudla, když mě někdo oslovil.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.18 18:02

@Russet Já zase rudnu, když se odvážím něco říct, já nevím, asi se za svoje názory stydím, takže raději mlčím. Ale jsou chvíle, kdy fakt moc potřebuji něco říct, jenže to nejde. A každé selhání, že jsem to opět nedokázala, mě hrozně mrzí…

Russet
Extra třída :D 10307 příspěvků 08.09.18 18:17
@Anonymní píše:
@Russet Já zase rudnu, když se odvážím něco říct, já nevím, asi se za svoje názory stydím, takže raději mlčím. Ale jsou chvíle, kdy fakt moc potřebuji něco říct, jenže to nejde. A každé selhání, že jsem to opět nedokázala, mě hrozně mrzí…

Tak to asi pomůže psycholog :nevim:

Ou
Závislačka 4986 příspěvků 08.09.18 18:48
@Anonymní píše:
@Malaga Sebevědomí nemám, to je fakt. Ale jak na to? :(

Primárně se potřebujete rozhodnout, že je to něco co chcete a co si budete budovat. Že ten vnitřní kritik co vás věčně zadupává není někdo, kdo má pravdu - naopak je to někdo kdo ničí váš život a je potřeba mu přestat věnovat pozornost.

A pak je potřeba věci zkoušet a i riskovat. Daleko častěji se vám risk vyplatí, občas selžete. Ale to není konec světa.

Sebevědomí získáte postupným překonáváním sebe sama a obtíží, tím že překonáte strach, odmítnutí, přežijete selhání a zase se zdvihnete - ne schováváním se a vyhýbáním se životu.

Jde to samostatně, ale s průvodcem v podobě psychoterapie to jde o něco méně bolestivěji.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.18 19:06

@Ou Děkuji :-).

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama