Hádky v rodině kvůli postiženému dítěti

Anonymní
27.5.20 22:17

Hádky v rodině kvůli postiženému dítěti

Pár slov na úvod…

Opustil mě partner a skončila jsem tudíž u svých rodičů. Partner se o svého potomka zajímá jedině, když by mu hrozilo šáhnutí na jeho peníze (alimenty).

U dcery se postupně objevil dětský autismus a k tomu ještě nějaké poruchy.

Rodiče nejsou hlídací typy, a dokonce si na tom staví svou image. Ale samy chtěli ať jdu k nim a ne do nějakého azyláku, kde se stejně platí 8500,– za byt, což je celá mateřská. Zatím to fungovalo tak, že oni si nějak v domě jakoby zalezli nebo jezdili na chalupu, aby měli klid.

A teď. Dceřiny projevy se čím dál tím více zhoršují. Přestala zcela poslouchat. Nevnímá, když to na ní přijde. A bohužel začala dělat to, že leze za prarodičema. A my se pak hádáme, že je otravuje, že je nevychovaná. Dcera na zákazy, domlouvání ani na na to plesknutí na zadek nereaguje. A já upřímně nevím, jak ji někde udržet bez toho, abych ji musela s prominutím snad zmlátit do bezvědomí. Mám ji mít na vodíku jako psa? Či ji někam zamykat? Stačí, jen abych se otočila, třeba ji podat hračku, co zase po xxxx hodila na zem. A už utíká. Najde samozřejmě praprodiče a chce si s nimi hrát. Těm to vadí. Přeci chtějí klid a hádka je na světě.

Poslední dobou se cítím jakoby před vyhořením, takže mám naprosto nervy v hajzlu. A když mi začnou rodiče vyčítat, že dcera zlobí, tak se stane, že se neudržím a začnu zase jako smyslu zbavená řvát na dceru. Na to rodiče zase, že jsem hysterka, co se má uklidnit. To pak propuknu v pláč a oni, zase do mně, ať nehysterčím. Že to je život. Chtěla jsem dítě tak to mám. A jim děti taky nikdo nehlídal. Kecaj. A oni přeci nejsou povinni to snášet.

Do toho, protože dcera je ve věku, kdy se nastupuje do školky s ní chodím po různých doktorech a úřadech. A podstatě zařizuji vše okolo toho. Čeká nás postupná integrace do jisté speciální školky a je možnost, že bych i v její blízkosti bydlela. Není tam, kde zrovna teď s dcerou bydlíme. Ovšem bude trvat ještě nějakou dobu než se to vše vyřídí. Doufám, že se tu ovšem nepovraždíme do té doby. Budu mít samozřejmě pak i práci, ale tu budu mít, až mi dcera zvládne být sama ve školce 6 až 8h a nemít různé záchvaty. Proto bude mít postupný nácvik několik týdnů či až měsíců.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

13889
27.5.20 22:21

Izumaki Mytzako? :D no, je to hrozný v čem to dítě musí žít, tak ji alespoň nebij.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20740
27.5.20 22:22

Chapu obe strany. Rozumim dobre, ze bydlite v rodinnen dome? Zvazila bych moznost nejake drobnejsi stavebni upravy nebo alespon zamykani, aby proste dite nemohlo jen tak samo courat po baraku za prarodici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2528
27.5.20 22:32

Nemuzes bydlet na ty chate? Ted, kdyz skolka neni? Oni by meli klid a ty taky. Teda v ramci moznosti. Tahle situace me mrzi. Skoda, ze jsou takoví studeny cumaci. Ach Jo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14740
27.5.20 22:36
@Bubla Bůčková píše:
Izumaki Mytzako? :D no, je to hrozný v čem to dítě musí žít, tak ji alespoň nebij.

jo to je určitě ona
pro Izumi Mytziako - nemůžete zamčít? nějaké vstupní dveře mezi vás a rodiče?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
982
27.5.20 22:55

Myslím, že by to chtělo, aby jsi s rodičema navštívila lékaře ke kterému dcera chodí a on jim vysvětlil důvody dceřina chování. Aspoň pokus avy to chápali. No a co se týče bydlení, nebyla by nějaká možnost, aby jste byli zcela odděleni? Nebo na té chatě bydlet? A ze svych zkušeností bych ti poradila návštěvu psychologa, je to nesmírně náročné a vyčerpávající starat se o dítě s postižením.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5074
27.5.20 23:07

Ano, do doby, než se odstěhuješ, se zamykej. Stačí ta místnost, ve kterém aktuálně jste, stejně tam máš jen jeden svůj pokoj, nebo? To ostatně dělám i s dvouletým dítětem bez postižení, zamykám dveře do předsíně, na tom snad nic není :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
989
27.5.20 23:20

Mate prispevek na peci? Rodicovska(pozdeji plat)+alimenty+prispevek na peci a nevyslo by to na zivobyti treba v garzonce, ale v klidu? Treba by i rodice prispeli, aby meli klid. Dcera vycitila tu nepohodu a proto se nejspis zhorsila. Drzim palce. Bez pomoci to musi byt strasne narocne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25688
27.5.20 23:29

@Bubla Bůčková
Izumi má podle mě mladší dítě. A jiný styl psaní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5074
27.5.20 23:57
@Russet píše:
@Bubla Bůčková
Izumi má podle mě mladší dítě. A jiný styl psaní.

Já si taky myslím, že je to ona. Řešila tady vloni v červnu, co bude dělat, když dceru za rok nevezmou do školky a i tam naznačila ten autismus, že se řeší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50499
28.5.20 00:18

Chápu a je to náročná. Až bude mít dítě diagnozu potvrzenou požádej o příspěvek na péči. Na speciální školka je super, syn se tam naučil dost věcí :palec:. Ale s prací kdo ví jak to zvládneš. Jsou děti co tam vydrží max pár hodin. My jsme vodili na 8h a po 14h pro něj. Některé děti musely jít domů už před obědem :?. Rodiče znají diagnozu a chápu co to znamená? pro jednoho fakt náročné. Navíc i díky nim jsi o to víc ve stresu. Chce to zjistit co u dítěte vyvolává řev a naopak co dítě má ráda a uklidní ho to ;) Mezi 5-6 rokem jak říkali v SPC dojde ke zklidnění a zlepšení a fakt jo :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16286
28.5.20 00:27
@Russet píše:
@Bubla Bůčková
Izumi má podle mě mladší dítě. A jiný styl psaní.

Izumi nema mladsi dite, je to 100% ona. Navic, Izumi neni hloupa, jeji projev dokaze byt uhlazeny, kdyz si da zalezet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
202
28.5.20 01:46

A proc nezařves na svoje rodice?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.5.20 09:45
@stinga píše:
jo to je určitě ona
pro Izumi Mytziako - nemůžete zamčít? nějaké vstupní dveře mezi vás a rodiče?

Sice nevím, co obě máte na mysli, ale…

Mluvila jsem o tom s paní z SPC a té to nepřišlo jako hrozné prostředí pro dítě. A že tu situaci chápe. Má s tím zkušenosti, že je to pro rodinu často velmi psychicky náročné.

Zamykat jaksi bohužel nejde. Máma má panický strach z toho, že zamkne a už se nedostane ven. Bojí se, že praskne závora, že dveře nepůjdou otevřít. Snažíme se ji vysvětlit, že je to hloupost.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
28.5.20 10:05
@Markéta80 píše:
Chápu a je to náročná. Až bude mít dítě diagnozu potvrzenou požádej o příspěvek na péči. Na speciální školka je super, syn se tam naučil dost věcí :palec:. Ale s prací kdo ví jak to zvládneš. Jsou děti co tam vydrží max pár hodin. My jsme vodili na 8h a po 14h pro něj. Některé děti musely jít domů už před obědem :?. Rodiče znají diagnozu a chápu co to znamená? pro jednoho fakt náročné. Navíc i díky nim jsi o to víc ve stresu. Chce to zjistit co u dítěte vyvolává řev a naopak co dítě má ráda a uklidní ho to ;) Mezi 5-6 rokem jak říkali v SPC dojde ke zklidnění a zlepšení a fakt jo :palec:

Poslala jsem jim tam všechny podklady a teď čekám až se mi ozvou. Jestli to rodiče chápou, upřímně nevím. Jen říkají, že žít s mentálem je pro ně vyčerpávající :think:

Do budoucna zvažuji pořízení asistenčního psa pro dceru.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama