Seznámit syna s otcem?

Anonymní
21.5.20 17:43

Seznámit syna s otcem?

Už několik měsíců přemýšlím nad synem. Je to velmi chytrý druhák ale hodně problémový. Problémový byl vždy, vždy měl problém se socializovat, s každým se hádal, pral a vždy poroučel. Už od malička docházíme do poradny, k psychologům, terapeutům atd. Sice se zlepšil ale i tak je to dost náročné. Na syna jsem byla nějakou dobu sama ale vždy jsem vyžadovala aby poslouchal a plnil všechny svoje povinnosti. Prostě jsem se snažila aby z něj něco vyrostlo. Snažila jsem se pro něj najít i kroužky ale vždy mi ho po pár hodinách vrátili se slovy že ho nezvládají. Je to zoufalé. Člověk se snaží a výsledek žádný.
Dostala jsem se do bodu kdy přemýšlím jestli nemám syna seznámit s otcem a zkusit aby žil u něj. Syn neměl nikdy zapsaného otce v rodném listě a nikdy se s ním neviděl. Ale já už opravdu nevím jak dál. Není den kdy bych nemusela řešit nějaký problém. Neustále každého provokuje. Zvířata, děti, svoje okolí. Doma se stále jenom křičí a celkově je to tam nepříjemné. Když ho vyzvedávám ze školy tak se bojím co se bude dít jestli něco udělal nebo řekl. Říkám si že by mu to třeba pomohlo, možná je chyba ve mně a s otcem by si rozuměl víc. Připadám si že jsem jako matka selhala ale zároveň nechápu kde se to v něm bere. Trhá mi srdce když pomyslím na to, že bych u sebe neměla svoje dítě ale opravdu mi už je strašně. Fyzicky i psychicky jsem na dně. Jak by jste řešili moji situaci být na mém místě? Řešil zde někdo něco podobného?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3392
21.5.20 17:50

Jako že dáš malé dítě s psychickými problémy úplně cizímu člověku, kterého nikdy neviděl? Co to je za pitomost? Nedokážu si představit život s takovým dítětem, ale toto řešení je úplně za hranou. Možná změnit synovi psychologa když s tímto nedělá pokroky. Drž se! :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3912
21.5.20 17:52

Tak seznámit je bys měla v každém případě. To se divím že se to ještě nestalo a já si myslím že by to pomohlo… Záleží jaký je jeho otec člověk, a taky si říkám že ho nechtěl poznat a má chtít s ním žít? Tak asi už má jinou rodinu ne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2000

A jeho otec by s něčím takovým souhlasil?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20895

Je mi to moc lito :( je toho na tebe urcite moc a jsi vycerpana. S tim otcem to urcite nemyslis vazne, chapu, ze se na nej zlobis, protoze za normalnich okolností tu ma byt a podilet se na vychove a péči… jsem sama s mimcem a kdyz mimco dele place, tak mam taky chut zavolat, at si pro nej laskave přijede, ale ve skutecnosti to tak nemyslim :roll:

Klukovi je uz 8, ja mam taky takoveho. A on nechape, co to s tebou dela? Ja ldyz jsem hotova, tak (nedelam to schvalne ani casto), tak se rozbrecim, ze to nezvladam a co mam delat, aby klapalo to zakladni. On se pal nejakou dobu drzi a míň držkuje. Proste ukazat slabost, jinak to dite te sežere. On ze mozna pak bude chtit vic chranit, ne. Uz je velky, mel by zacit byt vic partak a ne malinkej harant, co mu musis prikazovat a zakazovat… :think:

Ber to jako fantazii a drz se :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9992
21.5.20 17:53

A ten otec by s tím souhlasil? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5234
21.5.20 18:00

Není ADHD? To jsou citlivky, který reagujou na nepříjemnosti takhle. S tatínkem určitě seznámit, už máš 8 let zpoždění. Problémy můžou takz pramenit z toho, že neví, čí je. Jako prdnout dítě rovnou otci, o kterým doteď nevěděl, to je asi provokace, ne :mrgreen:. Syn má být po kom provokatér :lol:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20737
21.5.20 18:08

Chápu, že jsi vyčerpaná, když jsi na všechno sama. A jo, může vám doma chybět mužský element.

Ale ty bys jako dal syna člověku, se kterým se v životě neviděl, že u něj jako bude bydlet? To je dost úlet a dítěti to rozhodně neprospěje. Mimo to pochybuji, že by ten tatínek souhlasil.

Spíš si najdi psychologa i pro sebe. Nějakou diagnózu syn má?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
630
21.5.20 18:21

Tak seznámeni myslím měli být už dávno :think: ;) Ale tohle není řešení, je to jen hození problému na bedra někomu jinému. Určitě mu chybí chlapsky element. Ty na něho evidentně nestačis. To není výtka, to je fakt. Ale určitě si nemyslím, že by ses měla vinit - snažíš se a ono to nejde, jak bys chtěla… Nemáš přítele, který by ti s výchovou pomohl? Nevím do jakých škatulek je zařazen psychology, ani co za tím vším vězí, že je tak problematický. Také mám období, kdy mám pocit že syna nezvládám. Někdy na čas pomůže promluvit si o životě, říct mu co mě trápí a proč, on mi zase řekne svoje… chvíle klidu a pak je zase boj. Dost mi pomáhá manžel, který má u něho daleko větší autoritu, byť není kluk jeho. Křičení není k ničemu, bude ti to oplácet stejným způsobem. Kdysi jsem slyšela od jednoho vychovatele, který má na starosti kluky v polepšovně, že tam používají metodu, kdy se k těm klukům chovají rovnocenně. Jakoby odbourají nadřazenost vychovatel-dite a ten vychovatel jedná s tím děckem jako s parťákem. Nevím přesně ty detaily, ale ten kluk, co ho „napravoval“ byl už pak v pohodě. Někdy je to jen o té komunikaci a správnému přístupu, ale pokud má nějakou diagnózu, pak nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2601
21.5.20 18:29

Chápu tě… Ale tohle prece nemyslíš vážně. Vždyť je to pro něj cizí člověk.. Podle mě když ho odstrcis bude to akorát horší. A otec stím vůbec souhlasí?… Někde jsem četla že takovýmhle dětem pomáhají bojové sporty.. Klidně bych to zkusila..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.5.20 18:33

Chceš odložit problémové dítě k někomu koho nezná, jen se mu zatoulala spermie a který nemá jediný důvod, proč by na to měl přistoupit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9138
21.5.20 18:37

Začni chodit k psychologovi ty :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.5.20 19:07

Nemyslím to tak že mu hodit dítě na krk hned ale seznámit je a po čase to zkusit kdyby syn souhlasil. Bohužel syn je kopie tatínka. Ten už se teď dal dohromady ale dřív to bylo stejné. Proto přemýšlím nad tím že by mohl sám vědět jak na něj. Sporty jsme zkoušeli ale kdekoliv kde jsem ho dala tak mi ho vrátili. K psychologovi docházím já i syn. Tahle možnost mě napadla protože se bojím toho kam se syn řítí.

• Nahlásit
  • Citovat
2406
21.5.20 22:10

Seznámit ano, ale rozhodně mu ho nemůžeš hodit na krk, kdyz jsou si cizí a zvlášť pokud má sám se sebou nějaké problémy. Jak tu zaznělo…lepšího psychologa/psychiatra, který opravdu pomůže tobě i malému… Chápu, že to musí být těžké. Vydrž :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama