HELLP syndrom v těhotenství

884
10.4.06 15:13

HELLP SYNDROM

Ahoj holky,
najde se tu nějaká mamina,co prodělala v těhu hellp syndrom? Já ho měla a „díky“ němu jsem porodila předčasně 35+1 chlapečka.Naštěstí je v pořádku a já taky.....ALE… do budoucna plánujeme ještě jednoho prcka a druhé těhu po prodělaném „hellpu“ prý bývá strašně rizikové,veliké riziko potratu nebo opět předčasného porodu,dlouhá hospitalizace v nemocnici…atd..prostě samé „hrůzy“.Nejhorší je,že na to není žádný lék,jediným lékem je okamžitě porodit.Najde se tu nějaká mamina,co měla podobný problém a zda má odvahu „jít“ do dalšího miminka ?
Díky za názory a odpovědi.

Yasmin+Kubíček 5měsíců

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22315
10.4.06 15:14

Yasmin,
prosim Te, co je to ten hellp syndrom?
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
884
10.4.06 15:30

Katko,je to rychlý úbytek krevních destiček (trombocytů), většinou ho doprovází diabetes-rovněž můj případ a taky zvýšené jaterní testy-také můj případ.Špatně roste placenta,tudíž je mimi špatně vyživované a celkově se mu v bříšku nedaří.Ale mýmu prckovi se dařilo dobře a porodní váhu měl 2,95kg což je krásný,na to v jakém týdnu se narodil.Dokonce jsem rodila spontánně a ne císařem,který je při tomto syndromu prý jediným východiskem.Nikdo neví,proč to vznikne a není to lék.
Má ho asi tak 1rodička z 1000 - fakt nevím,proč ten „los“ padl zrovna na mě :evil: Šance,že se to bude opakovat při dalším těhu je asi 25% a druhé mimi by mělo s tím samým partnerem,jinak je pravděpodobnost ještě větší 8O Prostě samá negativa a tímpádem se vyhlídky na další mimi značně zmenšují :(

pa Yasmin

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
884
10.4.06 15:33

ještě jsem si vzpoměla,že hrozí preeklampsie a tromboza !!! Rodička může vykrvácet a ona nebo miminko nemusí porod přežít :( A nejlepší na tom je,že mi vůbec nic nebylo,žádné potíže jsem neměla a přišlo se na to „náhodou“ při běžném krevním obrazu,který je součástí vyšetření každé těhule.

Yasmin

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ibu
627
10.4.06 16:21

Yasmin, to ti fakt nezávidím… hlavně že všechno dopadlo dobře a máš zdravý mimčo.

Já z tím zkušenost nemám, jen z vysokým tlakem a cukrovkou, také mě pořád hlídají, ale asi bych si o tom popovídala s nějakým odborníkem a pak přemýšlela o tom jestli jít do dalšího těhu. Ale asi bych počkala až bude první děcko trochu větší a zkusila další těhu. Neumím si představit mít jenom jedno děcko. Ale pokud bych měla ohrozit svůj život a mimi by mohlo ztratit matku asi bych to nezkoušela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
884
10.4.06 16:29

IBU-tady je nejhorší,že ti nikdo neřekne,jak se bude další těhu vyvíjet.Může být naprosto bezproblémové a pohodové nebo taky vysoce rizikové.Teď po porodu jsem zdravá jako řípa…ťuk..ťuk…a všechny krevní testy jsou v normě.Jakmile jsem porodila,vylítly mi krevní destičky z 90.000 na 300.000 během jednoho dne a po nějakém „hellpu“ ani památky.Ale je fakt,že myšlenky na prcka mě přepadnou až za pár let,tak do té doby se třeba medicína pohne kupředu…protože se prý tento syndrom v posledních letech „rozmáhá“.V porodnici prý měli pár případů za rok,ale když jsem rodila já,byla jsem snad 5-mamina v tom týdnu,co měla hellpa. Četla jsem už hodně diskuzí a názorů maminek,jenže jsme všechny prvorodičky a mě by moc zajímal „příběh“ nějaké druhorodičky,která si něčím podobným prošla.

pa Yasmin

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
647
10.4.06 16:48

Yasmin, az budu mit vice casu, tak jeste napisu, ale HS jsem mela u 1.ditete (po porodu, rodila jsem v 40.tt), do druheho jsme sli a mam jeste k anicce zdrava dvojcata :-)(rodila jsem je v 39.tt)…vse bylo ok, jen jsem byla vice hlidana, pred porodem a porodu jsem dostavala nejake injekce aby se to neopakovalo, krev.vysledky se trochu sice po porodu zhorsily ale ja se citila uplne skvele ve srovnani s tim, jak mi bylo po 1. porodu…zalezi asi na tobe, jak se rozhodnes, budes asi na rizikovem a vice sledovana ,ale verim a preju ti aby to dobre dopadlo!
martina+anicka (v cervnu 3 roky)+ verunka a barunka (7 mesicu)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1132
10.4.06 18:17

Ahoj,

kamaradka mela v prvnim tehu taky help syndrom (rodila ve 32tt), ve druhem chodila do rizikove poradny, tehu bylo bez problem a porodila v terminu zdraveho chlapecka.

Pavlina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
10.4.06 18:43

Yasmin, matně si vzpomínám, že jsem tu kdysi četla článek holky, která tohle prodělala, už je to tak 2 roky, myslím, že to bylo v rubrice porody, zkus to pohledat…K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
884
11.4.06 11:00

TINA MAR- tak přeci jen se tu našla nějaká mamča,co si HS prožila.Moc prosím,až budeš mít čas,písni o tom něco více,hltám každou informaci a čím je pozitivnější,tím lépe :D Přeju ti hodně zdravíčka a všem tvým prckům také :lol:

Holky,díky všem za informace,zkusím tu ještě prohledat starší diskuze

pa Yasmin

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
647
12.4.06 21:15

yasmin, poslala jsem ti odpoved na tvoji SZ, kdyby ti to neprislo, dej vedet, zkopcim ti to sem, hlasi mi to totiz chybu
ahoj martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1129
16.2.14 19:40

Ahoj děvčata, při prvním těhotenství jsem v závěru prodělala středně těžkou preeklampsii s počínajícím hellp syndromem…malý se narodil po akutním císaři…ráda bych asi druhé dítko, ale bojím se těhotenství a hlavně toho závěru..je nějaká šance při téhle diagnoze, aby mi udělali plánovaného císaře?

Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59265
16.2.14 20:01

@Vojtula zeptej se svého gyndaře popř porodníka - ono né vždy se to musí opakovat, příště může být vše ok :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
16.2.14 20:06

Ahoj, já jsem prodělala Hellp syndrom v prvním těhotenství, před 7 lety. Teď v létě jsem porodila přirozenou cestou druhou dceru, těhotenství jsem měla naprosto bez problému, jenom jsem byla víc hlídaná. Před porodem mi nabízeli, jestli chci rodit císařem nebo normálně :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9199
16.2.14 20:19

@Vojtula bude zalezet na okolnostech a na stavu tebe a dítěte.
Ja rodila oba kluky sekci pro HELLP sy (32 tt a 36 tt)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama