Hematom a strach z potratu

25.1.21 12:07

Hematom a strach z potratu

Ahoj děvčata, jdu se svěřit, abych se alespoň trochu zbavila svého strachu. 8o

Jsem nyní už 8+4, ale moje těhotenství od začátku provází problémy. Miminko jsme si moc přáli (je mi už 38) a po 4 letech snažení a všeho možného zkoušení jsme absolvovali v prosinci IVF. Hned po odběru vajíček jsem měla mírný OHSS, po embryotransferu se to bohužel hodně zhoršilo a já skončila v nemocnici, břicho jsem měla jak v 6. měsíci a bolest šílená. Do toho jsem ještě dostala Covid, takže pecka! Hůř mi snad nikdy nebylo. :zed: Cca po 3 týdnech mě pustili a chodím na kontroly.

Minulý týden krvácení a našli v děloze vedle plodu hematom o velikosti 3×3 cm dnes po týdnu kontrola a nezmenšil se ani trochu nevstřebal. Doktorka řekla, že hrozí potrat, ale že nic dělat nemůžu, jen čekat…

Beru Utrogestan, Ascorutin a píchám si Fraxiparine. Mám hrozný strach a byla bych hrozně ráda, kdybychom to zvládli zvlášť po tom všem, co jsem za poslední 2 měsíce musela. vytrpět.

Nemáte někdo také zkušenost s hematomem a tím, za jak dlouho by se to mohlo vstřebat?

Všem předem díky za odpovědi! :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
725
25.1.21 12:23

Já hematom měla. Dostala jsem cipky na zavádění a vše bylo v pořádku pak hematom zmizel.
Myslim, ze tvá DR ti to vůbec nemusela sdělovat tímto způsobem. Strach a stres není úplně dobrý.
Věř ve své tělo Šetří se
A snad to dobře dopadne :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.1.21 12:28

@sarah1618 děkuju moc :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.1.21 12:56

Napíšu tu pár povzbudivých slov.

V cca 14tém týdnu jsem najednou začala krvácet jak…
Valila jsem do nemocnice v slzách, myslela jsem, že je po všem.
NAštěstí nebylo, v děloze byl hematom stejně velký jako mimino. Snad ještě větší než máš ty, máme dojem že 5*3 cm. Gyn mi taky říkala, že jedna z možností je bohužel samovolný potrat. Ale že z jejich zkušeností nepomůžou léky, ani ležení (samozřejmě nemyslím tím dělat extrémní sporty), prostě s emám chovat normálně a „modlit se“.

No a teď se mi moje malá bojovnice tady plazí pod nohama :-)
Hematom se časem vstřebal, ale trvalo to dlouho, nebyly to týdny. defakto ho až utlačilo mimino svým růstem do placky a pak se teprve vstřebal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1786
25.1.21 13:00

3×3 neni veliky hematom, zalezi teda taky na tom kde je a jestli se neodlucuje placenta, ale dodrzuj doporocuni, fakt nic nedelej, lez a urcite to bude v poradku :-). Ja mela tak hyperstimulak..hruza, nerada na to vzpominam..a dite mame z KETu, taky jsem mela hematom, byla jsem mesic na pn, v papirech byl hrozici potrat, to je diagnoza pro neschopenku a vse pak bylo v poradku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15312
25.1.21 15:27

Jsem 15tt, od začátku mam hematom kolem 5cm, neroste a nevstrebal se, na začátku bylo i krvácení, vse je zatím ok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2339
25.1.21 16:35

@Tichávoda břehymele měla jsem hematom teď u druhého těhotenství 2×. První byl maly 3×4cm - ten utlacoval plod, ale naštěstí se brzo vstřebal, tak bylo vše OK.
Podruhé byl větší, vstrebal se taky.
Měla jsem léky na udržení, na krvácení, na křeče.

Držím palce, ať vše dopadne dobre. ☺️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.1.21 17:44

@HandulkaK mám to podobně hned vedle plodu 3×3cm, tak jste mě trochu uklidnila, děkuji 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.1.21 18:31

@Pozitivni-obrazy Moc díky za povzbudivá slova 😊 Já jsem právě také krvácela minulý týden dost, ale ještě ten den to přestalo a doktor na ambulanci říkal, že mimčo je v pořádku. Tak mě dneska na kontrole zneklidnilo, že se to nezmenšilo a že mi tam napsala ten hrozící potrat. Tak já budu trpělivá a budu doufat, že to u mě proběhne podobně jako u Vás 😌

Je to hezké číst, tak doufám, že Vám holčička dělá jen radost. Moc děkuj, že jste napsala 🌷

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.1.21 18:40

@Melodie91 no já už jsem na neschopence od 23. prosince, byla jsem v nemocnici kvůli té hyperstimulaci, tak doufám, že to bude OK, když to “nejhorší” mám snad za sebou. Ten Covid mi oproti tomu připadal pohoda, měla jsem naštěstí jen mírný.
Díky za reakci 😊

Dostalo se mi od všech tady povzbuzení ❤️❤️❤️ DĚKUJU

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
762
16.2.21 22:03

Holky, jsem 19.tt a včera na kontrole dr. zjistil, že mám 9,5×8,7 cm velký hematom. Nařídil mi klid na lůžku, předepsal železo a mám přijít příští pondělí na kontrolu. Bohužel, hematom je vedle placenty, takže když se bude zvětšovat, hrozí odtržení lůžka a tím pádem konec těhotenství. Máte někdo zkušenosti s tak velkým hematomem? :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.2.21 23:56

@Cullenova Ahoj, to mě mrzí 😔 Ale mně doktorka řekla, že zvětšovat by se už neměl. Měla jsem ho asi 3,3×3,5 cm. Po týdnu žádná změna a na UTZ byl vidět menší až po 14 dnech. Pak jsem po týdnu na wc trochu víc zatlačila a trochu tmavé staré krve a pár dní špinění a pak to přešlo, tak počítám, že tam není. V pondělí jdu na kontrolu, tak uvidím, zda už je fakt pryč.
Jen to tlačení na wc prý není dobré, říkala Dr. lepší si vzít čípek nebo něco na zácpu vhodného pro těhotné. Držím palce, ať se vstřebá 🤞🏻 🤞🏻 🤞🏻

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
762
20.2.21 10:38

@Tichávoda břehymele Já byla ve středu u doktora, bolelo mě břicho, tak jsem raději šla na kontrolu a zatím se hematom zmenšil o 0,5 cm z každé strany a nic nenasvědčuje předčasnému porodu nebo potratu. Alespoň trošku se mi ulevilo :kytka: Na další kontrolu jdu ještě v pondělí, tak uvidíme :) Snad bude všechno v pořádku. Akorát tento víkend malujeme, tak jsem trošku víc „akční“. Ne, že bych něco dělala, ale neležím celý den, ale zhruba co hoďku je jdu zkontrolovat na cca 10 min, tak snad to neublíží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.2.21 13:44

@Cullenova no tak super, doufam, ze i po malovani vse OK. Ja uz ho mam uplne pryc a miminko je v poradku 👶

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
762
26.2.21 14:00

@Tichávoda břehymele V pondělí na kontrole mi dr. řekl, že je všechno na dobré cestě. Hematom se zmenšuje, pomalu se vstřebává a už miminko neohrožuje :kytka: Jsem ráda, že i u tebe je to v pořádku :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat