Hemeroidy v těhotenství - babské rady

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
evina bublina
Kecalka 105 příspěvků 04.02.19 19:57
Hemeroidy v těhotenství babské rady

Ahoj holky, budu končit 2. trimestr a bohužel jsem poznala, co jsou hemeroidy… U prvního těhotenství jsem se s nimi nesetkala. Znáte něco, jak se jich dá trvale zbavit doma? Četla jsem, že pomůže čípek z brambory zavedený do konečníku na celý den. Zdá se mi to tedy šílené, ale jestli to má 100% účinek, jak slibují, jdu do toho…Máte to některá vyzkoušené? Nebo budu ráda za info, co u vás fungovalo skvěle. Děkuji za info :mavam:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kristynka22
Kecalka 417 příspěvků 04.02.19 20:02

Záleží, jaké to máš, pokud to způsobuje velké bolesti, krvácení, tak bych zašla k doktorovi a nechala si předepsat vyloženě léčivo. Jinak pokud máš hemeroidy zvenčí (jsou prostě vidět) tak odvar z dubové kůry, v tom máchat zadek, jako mazátko např. řebříčková mast https://www.pilulka.cz/…0ml-dr-popov a snažit se vydržet :D Já mám 2 malé, někdy mě to dost bolí, pak z ničeho nic mě bolest třeba na měsíc přejde… Doufám, že po porodu už se bolest ani nevrátí :lol:

Anitramm
Zasloužilá kecalka 858 příspěvků 04.02.19 20:03
@evina bublina píše:
Ahoj holky, budu končit 2. trimestr a bohužel jsem poznala, co jsou hemeroidy… U prvního těhotenství jsem se s nimi nesetkala. Znáte něco, jak se jich dá trvale zbavit doma? Četla jsem, že pomůže čípek z brambory zavedený do konečníku na celý den. Zdá se mi to tedy šílené, ale jestli to má 100% účinek, jak slibují, jdu do toho…Máte to některá vyzkoušené? Nebo budu ráda za info, co u vás fungovalo skvěle. Děkuji za info :mavam:

Zkušenost teda naštěstí nemám (ťukám), mně se udělaly křečáky bohužel jinde.. :roll: :lol: Ale asi taky záleží na tom, kde je máš a jak velký..jestli jen na kraji..nebo hlouběji..? Kamarádka takhle bohužel musela po porodu na operaci, aby se jich trvale zbavila. :nevim: Určitě bych se poradila s odbrníkem, k čemu se přiklání a jestli je šance to vyléčit doma. :nevim:

Uživatel je onlineOu
Kelišová 6331 příspěvků 04.02.19 20:05

Brambora v řiti fakt nemá jak pomoci.

Vykašli se na babské rady a užívejt diosimin s hesperidinem - jsou to bioflavoidny extrakty z hořkého pomeranče, v těhotenství pomáhají se spoustou dalších věcí (krevní tuky, stav jater, pevnost cév atp). 3 krát 3 tablety po 500mg denně, po dobu dvoutýdnů, další dva týdny 3 krát dvě tablety denně a pak po zbytek těhotestnví dvakrát jednu tabletu denně.
 https://examine.com/…/hesperidin/

Koupíš normálně v lékárně. A tak si tam kup proctoglyvenol (může se od 3 měsíce) a nebo faktu mast či čípky (poptej se doktora, jestli nemáš nějakou kontraindiaci) a maž to, ať tě to netrápí.

evina bublina
Kecalka 105 příspěvků 04.02.19 20:05

Ahoj, mám ty „zvenčí“, tak se v lékárně zeptám. Za jak dlouho měl efekt odvar z dubové kůry?@Kristynka22

Lainaire8
Závislačka 2597 příspěvků 2 inzeráty 04.02.19 20:08

Jedině Detralex. Hemoroidy mám od dětství, to samé opary na drzce :lol: takže jsem vyzkoušela na obojí vše a hlásím - Detralex na hemoroidy, Herpesin na opary :palec:

evina bublina
Kecalka 105 příspěvků 04.02.19 20:09

Dobře, dostanu bez receptu? @Ou

evina bublina
Kecalka 105 příspěvků 04.02.19 20:10

Ok, zkusím, je tu na něj celkem chvála, je bez receptu tedy? Díky! @Lainaire8

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.19 20:12

Já osobně jsem to v těhotenství řešila tak, že jsem si to prstem zandávala zpátky :oops: vždy po toaletě jsem se umývala a zatlačovala zpátky a snažila se to tam udržet co nejdéle. Je to otrava, ale opravdu mi to pomohlo. Je pravda, že jsem to neměla nijak extrémní.

Kristynka22
Kecalka 417 příspěvků 04.02.19 20:13

@evina bublina Dělala jsem si ho 1× denně, někdy ob den když se mi nechtělo a tak cca do týdne se mi to „stáhlo“ a mastičkou mažu jako prevenci furt

Kristynka22
Kecalka 417 příspěvků 04.02.19 20:15

Jinak jak tu anonymní píše, že si je zatlačovala zpátky- to dělají i lékaři :palec:

Daenerys91
Kecalka 422 příspěvků 5 inzerátů 04.02.19 20:36

bojovala jsem s nimi po porodu a pomohla mast Faktu. Jinak se ještě doporučuje omývat dubovou kúrou, s tím má zase pozitivní zkušenost babička a děda.

Uživatel je onlineOu
Kelišová 6331 příspěvků 04.02.19 20:37

@evina bublina generika se prodávají normálně jako doplňky.

sepos
Kecalka 177 příspěvků 04.02.19 20:52

@evina bublina
Můžete mastičku preparation H.

evina bublina
Kecalka 105 příspěvků 04.02.19 21:03

Fakt, já bych se bála, že ho potřebám ale děkuji moc za rady!@Kristynka22

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Peníze ze sociálky utrácí za drogy, tvrdí exmanžel Terezy z Výměny

Přání mnoha televizních diváků se možná brzy stane realitou. Účastnice... číst dále >

Exkluzivně: Pozdravte nový pár Anetu Vignerovou a Petra Kolečka

Tak a konec mlžení! Bývalá miss z roku 2009 a modelka Aneta Vignerová se z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >