Herečkou bez konzervatoře?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.19 19:04
Herečkou bez konzervatoře?

Zdravím, :)
je mi 19 let a budu se vám zdát se svým dotazem naivní, ale přesto se chci zeptat/svěřit. Bydlím v menší vesnici a letos maturuji na menším gymnáziu. Hlásím se do Brna na VŠ na přírodovědné obory. Vždy mě zajímala biologie a chemie, ale také hudba (hra na klavír, zpěv) a věci kolem herectví a filmu. Než jsem se hlásila na gymnázium, něco ve mě chtělo jít i na konzervatoř, ale bohužel jsem to nešla ani zkusit. Nevadí. Chtěla bych si zkusit zahrát někde v menším seriálu, nebo nějakou menší roli ve filmu.ale nevím kde a jak začít. Vím, že hodně lidí jde do komparzu. Napadlo mě také zkusit nějaké ochotnické divadlo, ale spíše bych chtěla zkusit něco do televize. Nemám nějak velké ambice být slavná herečka(takových snílku bylo, je a bude).Chci si jen zkusit něco menšího, ale abych nestále jen někde v davu a pak se u televize ani nenašla. Poraďte prosím, jak by se dalo při studiu něco takového zkusit. Vím, že Brno není Praha a dostat se do televize je snažší v Praze, ale pro mě přichází v úvahu zatím během studia jen Brno. Prosím, pište jen slušně a rozumně. :kytka:

Reakce:
Paola21
Závislačka 4057 příspěvků 06.05.19 19:07

Zajdi na nějaký casting jedině. :nevim:

Uživatel je onlinedebra.morgan
Echt Kelišová 8207 příspěvků 06.05.19 19:17

Spolužák z vš jezdil na castingy do Prahy, hrál v nějáké pohádce myslím :think:

edit: píšu to proto, že se mnou studoval v Brně, ono to vš vzdělání je často dost flexibilní, že tam nějáký ten párdenní komparz jde vložit ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.19 19:53

Děkuji. Snad se někdy nějak poštěstí :D
Fakt bych si to chtěla zkusit a i by mě to bavilo, ale vím, že bych se tím neuživila.

Ou
Kelišová 7405 příspěvků 06.05.19 21:20

Najdi si v brně nějaký studentský divadelní spolek, nebo začni s improvizací. Skvělí bývali Aspol - dospělá sekce souboru Brnkadel z Lužánek, nejsem si jistá, jestli ještě fungují, ale na univerzitě určitě něco bude. A impro skupin a kurzů je v Brně jak naseto.

Představa že budeš dělat komparz v Soudkyni Barbaře a pak z tebe najednou bude hvězda je sice taková rozkošně maloměstká, ale poněkud nereálná.

pokud máš talent, tak můžeš v zimě zkusit přijímačky na Jamu, že. Ale bez jakékoli předchozí zkušenosti a přípravy - mno. Jako teoreticky je to možné, že máš talent od pánaboha - ale tak proboha hraj. I když to holt nebude mluvící role v prime time.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.19 12:57
@Anonymní píše:
Zdravím, :)
je mi 19 let a budu se vám zdát se svým dotazem naivní, ale přesto se chci zeptat/svěřit. Bydlím v menší vesnici a letos maturuji na menším gymnáziu. Hlásím se do Brna na VŠ na přírodovědné obory. Vždy mě zajímala biologie a chemie, ale také hudba (hra na klavír, zpěv) a věci kolem herectví a filmu. Než jsem se hlásila na gymnázium, něco ve mě chtělo jít i na konzervatoř, ale bohužel jsem to nešla ani zkusit. Nevadí. Chtěla bych si zkusit zahrát někde v menším seriálu, nebo nějakou menší roli ve filmu.ale nevím kde a jak začít. Vím, že hodně lidí jde do komparzu. Napadlo mě také zkusit nějaké ochotnické divadlo, ale spíše bych chtěla zkusit něco do televize. Nemám nějak velké ambice být slavná herečka(takových snílku bylo, je a bude).Chci si jen zkusit něco menšího, ale abych nestále jen někde v davu a pak se u televize ani nenašla. Poraďte prosím, jak by se dalo při studiu něco takového zkusit. Vím, že Brno není Praha a dostat se do televize je snažší v Praze, ale pro mě přichází v úvahu zatím během studia jen Brno. Prosím, pište jen slušně a rozumně. :kytka:

Taky mě to na střední lákalo, jsem velký šašek a extrovert, ale zároveň jsem melancholik a vím, že tahle kariéra by pro mě nebyla, zvolila jsem obor, který mě zajímal a teď slušně živí. Herectví si kompenzuju jako ochotník, baví mě to, už na VŠ jsme měli spolek, teď bydlím na vesnici a přidala jsem se k divadlu ve vedlejším městě a takhle mi to stačí, vyblbnu se a nemusím se stresovat, že mě poznávají cizí lid ;)
Anonym-nechci tohle spojovat s mým nickem, o mých hereckých ambicích málokdo ví ;)

Uslava
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 07.05.19 13:06
@Anonymní píše:
Děkuji. Snad se někdy nějak poštěstí :D
Fakt bych si to chtěla zkusit a i by mě to bavilo, ale vím, že bych se tím neuživila.

Jen to zkus a neházej předem flintu do žita. Ještě jsi to nezkusila a už víš, že by to pro tebe nebylo. A spousta vystudovaných herců se taky neuživí, ale dělají i něco jiného a svou lásku neopustí. Když nezkusíš, nic nepoznáš. :mavam:

Váš příspěvek
Reklama