Hexacima - reakce po očkování

21915
10.3.17 21:04

Hexacima - reakce po očkování

Ahoj,
vím že je to hodně individuální, ale zajímalo by mne, jestli náhodou někdo neřešil u dítěte podobnou situaci.
Setkala se některá z Vás s horší reakcí po očkování? (dočasný otok horní poloviny končetiny a zejména abnormální pláč, noční buzení…) Jak pak dítko snášelo další dávku hexacimy? Bylo to horší, stejné, lepší?
Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1057
10.3.17 21:47

@Ha-ni ahoj my jsme 4 dny po očkování a zatím tukam vše asi dobrý. Neměla ani teplotu, tak snad bude už vše dobry. Taky máme hexacimu. A volala jsi doktorce?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23881
10.3.17 21:48

@Ha-ni jj to co popisujes. Bouli mel pres cele stehno skoro a vstrebalo se to asi az za dva mesice. To mel az u 3 davky. U prvnich dvou boule mala.
Spat prestal uz s prvni davkou. Bylo to hrozny.
A desne ubrecenej.
Trvalo dlouho nez se srovnal.

Prvni dve deti s Hexou problem nemeli.
Nejmladsimu jsem chtela Hexacimu a nadavam si furt :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21915
10.3.17 21:53

@Deneriss no pak jsem to jen rikala, aby to zapsala do karty. Maly mel taky prvni davku ok.
@kamiŠ tak on to mel jem napuchle ale po chlazeni a po spanku mu to splasklo. Spis me zaskočil ten skoro hodinu trvajici rev. To se ani neda nazvat placem.
Ted nas ceka booster tak proto se ptám. Docela se toho bojim.
Jinak starsi mel taky hexu a v pohode bohuzel u mladsiho jsem musela zvolit hexacimu kvuli laktoze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
259
10.3.17 23:51

To co popisuješ je normální vedlejší účinek.. Já jsem měla děcka očkované ještě starou Hexavakcínou a všechno ok. problémy přišli až kolem věku kdy začali chodit do školy, po očkování měli vysoké horečky, bolely je končeiny… u obou uplně to samé.. nechala jsem je naočkovat jenom na ty povinné a zbytek ani náhodou.. jsou zdravé, čilé a bezrpoblému.. toho menšího čeká příští rok poslední očkování a tu starší až ve 20, což už si rozhodnou sami :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.3.17 09:07

My dali starší infanrix hexa i teď tomu nejmladšímu a úplně v pohodě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21915
11.3.17 13:09

@janca0101 tak me hlavne zajimalo, kdo u teto vakciny nejakou reakci mel, jak pak reagoval na dalsi. Jak pise @kamiŠ tam se to spis stupnovalo…
Samozrejme podle naseho ted uz byvaleho pediatra NU na ocko snad ani neexistuji… a jak zkoumam PI u hexacimy, abnormalni plac je hlasen jako casty NU. Tak uz budu aspon vedet. :) protože minule jsem uz uz chtela volat na pohotovost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1579
12.12.18 23:58

Dobrý den,
nesetkal se někdo z vás s reakcí po očkování ve formě zvracení a průjmu?Dceři je rok, první dvě dávky byly bez reakce, druhý den po třetí dávce začala zvracet, má průjem, je spavá.
Zatím řešíme ledovým čajem po lžičkách, Kulíškem, nemám kojit (což v noci stejně asi budu, protože spí s námi a je to to zvyklá). Doufám, že zítra jí bude líp, pokud ne, zajdeme samozřejmě k dětské. Děkuji za případné zkušenosti a rady.

Její potíže můžou být samozřejmě i virového původu, ale nenapadá mě, kde bychom k tomu přišly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.12.18 03:05

Včera jsem byla s malým taky na poslední třetí dávce. Zatím bez reakce…i předchozí dvě dávky bez reakcí, teplot, apod. Pokud se dnes něco vyvine, budu informovat. Kojím taky(4-5krát za den). Kojení by podle mne rozhodně nemělo vadit, doplňujte to krátce vyluhovaným jemně slazeným černým čajem - pokojová teplota (ledový bych tak malému dítěti nedávala, můj názor) a rehydratačním roztokem, např. Kulíšek…jak píšete. Někdy se stává, že očkování dočasně oslabí imunitu, tak pak jsou děti náchylnější, k chycení virózy…viróza bývá i doprovázená teplotou. Uvidíte, ale pokud roční dítě zvrací a má průjem, tak hrozí docela rychlá dehydratace organismu (zvlášť, když to co vypije zase vyzvrací a ještě průjem k tomu..) a proto bych nečekala a navštívila pediatra, i proto, že je po očkování…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11795
13.12.18 03:18

Střevní chřipka, ser.em, blijem všichni i bez injekcí. Teď to řádí. Hlavně dávej tekutiny. Nechápu proč nemáš kojit? Já dostala příkaz od dětské kojit co nejvíc…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11596
13.12.18 07:32

@cuzin to nebude po očkování, spíš u doktorky chytila nějaký vir, ale ve výsledku je to jedno, hlavně zamezit dehydrataci, pokud to doma nepůjde zvládnout, tak rychle k doktorce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1579
13.12.18 07:57

Ze nemam kojit mi rekli na detske pohotovosti v Plzni, po tel. To mi prijde divny. Kojila jsem v noci normalne. Mala mela jednou prujem, malinko ublinkla v noci. Ted je cila, zatim nezvraci. Tak uvidime. Teplotu nema. Plenku ma pocuranou. Tak uvidime.

Dekuji za vase postrehy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ShadowDancer
13.12.18 09:07

@cuzin před pár týdny jsem malé volala sanitku, protože mi doma kolabovala ze zvracení. Nebylo to tedy po očkování, ale řekla bych, že vy to taky nemáte z očkování. Teď to řádí všude. A bylo mi v Praze v nemocnici řečeno, abych co nejvíc kojila. Jen po tom zvracení měla 3 hodinky klid bez mlíka, aby se zklidnil žaludek. Naopak jsem měla dát den bez příkrmu (malé je 6 měsíců, s příkrmy opatrně začínáme) a jen kojit. Takže bych se kojení nebála a kdyby se to nelepšilo do dvou dnů, tak bych šla k doktorce. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
13.12.18 13:00

Takže, my jsme po včerejším třetím hexa očkování měli docela neklidnou noc, malý byl neklidný a každou chvíli brečel, sedal si v postýlce a byl celý utrápený, zvýšená teplota 37,4st. Paracetamol nedávám a ani jiné léky na snižování teploty…prý to jen zesiluje negativní vedlejší účinky, podle nejnovějších výzkumů…viz. stránka - vakciny.net. Teď už je malý lepší, ale je takový trochu nervní…prostě není to zatím takový pohodář, jakého ho známe. Předchozí dvě dávky bez reakcí a třetí takový rozdíl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1579
15.12.18 23:05

Tak nakonec to byla strevni viroza. Druhy den zvracela tchyne, dalsi den starsi syn a den na to manzel. Takze ockovani bylo jen asi spousteci moment.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama