Očkování mmr v 2017 odložení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Světlaa
Kecalka 319 příspěvků 01.03.17 18:18
očkování mmr v 2017 odložení

Ahoj maminky, chci se zeptat, dřív byla vyhláška že se může posunout očkování na neurčito a nikdo vám nic nemohl, ale teď v roce 2017 sem četla že je to povinné mezi 15-18 měsíci první dávka, ale nide sem nic víc nenašla, nevíte o tom více některá?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Emisis
Ukecaná baba ;) 1696 příspěvků 01.03.17 18:29

Tož to nevím, ale syn má 2,5 roku a ještě mmr nemá.. dam mu to pokud vůbec někdy na jaře. Dr o tom ví a bez problému..

Růžový motýl
Povídálka 39 příspěvků 01.03.17 18:58

Stačí říct doktorce, že teď nechceš očkovat a že to chceš odložit, stačí podepsat papír a je to :) My jsme odkládali, nechám očkovat předtím než půjde do školky

Kajak18
Kecalka 242 příspěvků 01.03.17 19:02

Holky a jak je to u druhé dávky? Je tam nějaká doba, do kdy musí být daná, tak aby se nemuselo očkovat znovu od začátku? Dcera dostala první v loni v srpnu a letošni srpen má dostat druhou a do té se mi moc nechce, ale zas ju pak nechci trápit znovu od začátku.

luca241
Ukecaná baba ;) 1644 příspěvků 01.03.17 19:13
@Kajak18 píše:
Holky a jak je to u druhé dávky? Je tam nějaká doba, do kdy musí být daná, tak aby se nemuselo očkovat znovu od začátku? Dcera dostala první v loni v srpnu a letošni srpen má dostat druhou a do té se mi moc nechce, ale zas ju pak nechci trápit znovu od začátku.

Dcera má druhou dávku posunutou na neurčito. Právě čím později přijde druhá dávka, tím líp. Protože v tomto schématu, co je/byl nastvaen v ČR stejně nechránila mmr v době, kdy měla. Takže kdybys dala i za 8 a vícelet, tak optimální.

nozu
Extra třída :D 11675 příspěvků 01.03.17 19:13

@Kajak18 syn dostal první dávku ve dvou letech a kousek. druhou dostane asi letos na jaře, to mu bude 6 a půl. Doktorka s tím nemá problém, zrovna jsem to s ní tento týden řešila. Navíc na Slovensku se očkuje stejná vakcína v modelu, že druhá dávka je v 7 letech a prý se o tom uvažuje i u nás. Zejména kvůli tomu, aby ochranná látka působila v pubertě, kdy u kluků jsou tyto nemoci problém.

vjerunqa
Závislačka 3141 příspěvků 01.03.17 19:37

@Světlaa Ahoj, nic takového stále není v platnosti. Čili odkládat můžeš zcela libovolně.

vjerunqa
Závislačka 3141 příspěvků 01.03.17 19:40
@Kajak18 píše:

Ahoj, žádná taková doba pro druhou dávku není. Můžeš dát kdykoli.

Markéta80
Hvězda diskuse 40016 příspěvků 06.05.17 14:07

V květnu jde malá na prevenci 5 let. když tam byl manžel s nejstarším tak prý sestra doktorce něco říkala o priorixu přeočkování. 1. dávku dostala v srpnu. Můžu odložit na neurčito? :lol:

lings
Nováček 6 příspěvků 02.10.17 14:39

Prosím a když odkladate až na 2 nebo 3 roky. Jak to máte třeba někde na cvičení, nebo tak. Mě dr. Nenutí a jelikož jsem měla odlozenou i hexu, tak ani neřeší, že odkládám. Ale řekla, že než začne aktivně chodit do kolektivu, že by se to mělo dát. Což už chodíme teď, tak nevím.

vjerunqa
Závislačka 3141 příspěvků 02.10.17 16:40

@lings Ahoj, je to jen na Tobě. Moje děti aktivně do kolektivu chodí a očkované nejsou.

Lusy123
Nováček 4 příspěvky 04.01.18 17:07
@Růžový motýl píše:
Stačí říct doktorce, že teď nechceš očkovat a že to chceš odložit, stačí podepsat papír a je to :) My jsme odkládali, nechám očkovat předtím než půjde do školky

Chci se zeptat jaký v tom je tedy rozdíl kdys se to dá odložit As než nastoupí dítě do školky?
Pak už tam ne i žádné riziko nebo jak to je?

Lusy123
Nováček 4 příspěvky 04.01.18 17:09
Mmr ockovani

Maminky chci se pozeptat
Dala ste některá své dítě očkovat ať už v 15m nebo dele mmr očkováním? A nějaké následky stoho?

MisaHanuska
Extra třída :D 10966 příspěvků 04.01.18 17:15

Poslední dcera dostala první dávku mmr ve 2 letech a 2m a snášela to v pohodě a bez následků. Druhou dávku nemá ani ona ani její pětiletý bratr. Starší děti dostaly obě vakcíny jak se mělo a po druhé měly obě reakci. Nic závažného, ale stejně tam ta reakce byla.

Tableta
Závislačka 4060 příspěvků 6 inzerátů 04.01.18 17:23

Dcera měla očkování mmr ve 2 letech a 5 měsících a naprosto bez reakce.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >