Hexavakcína "šetrnější" ?

43
7.5.08 13:41

Hexavakcína "šetrnější" ?

Ahoj, prosím písněte reakce na očkování hexavakcínou, jestli si myslíte,že dát rovnou 6nemocí je šetrnější než jít očkovat víckrát… Nebo jestli existuje něco ještě šetrnějšího, klidně nehrazeného pojišťovnou… Díky moc za poznatky :) Zajímám se hlavně proto, že po očk. tbc musela jít po měsíci dcerka na operaci uzlin, tak už nic takovýho nechci zažít :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9867
7.5.08 13:44

Neočkuje se už hexavakcínou automaticky?

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
236
7.5.08 13:53

Taky si myslím, že už automaticky..... mytedy máme ještě tu"starší" variantu, ale když se na to ptala kamarádka s malým mimčem, tak na ní koukali jak na cvoka a dr. jí řekla, že to sehnat nejde...... Tak nevím. Je fakt, že já to taky dlouho zvažovala, mohla jsem si HEXU zaplatit, ale radši jsem volila tuto formu a nic Aničce po žádném očkování nebylo… a kamarádka po HEXE měly problémy, myslím, že až po poslední byly v poho. Majka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
354
7.5.08 14:55

My máme za sebou první (ze tří) dávku hexavakcíny (je hrazená pojišťovnou) a syn byl úplně v pohodě - bez teploty, spal, jedl i choval se normálně. Vůbec bychom to nepoznali, kdybychom to nevěděli. Hotpvý zázrak proti dcerce před necelými 4roky. Ale je jasné, že každé dítě snáší očkování jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
857
7.5.08 15:11

Ahoj,

já měla starší dceru očkovanou klasicky a mladší jsem HEXA platila - starší měla mírné reakce, mladší po HEXA žádné, ale samozřejmě nevím, jestli by to po klasice nebylo stejné. Sháněla jsem si tenkrát (HEXA byla dost drahá) dost informací (také jsem měla obavy, jestli 6 protilátek najednou není moc), ale vyznělo to dobře, platila si ji tenkrát i kamarádka, která má zaměstnání hodně vysoko a hodně známých ve farmaceutickém průmyslu. Po první dceři mi bylo hlavně příjemné, že jsme si ušetřili několikero očkování - nešlo ani tak o ty návštěvy u dr., ale to věčné odkládání a překládání kvůli každé rýmě, hrozbu přeočkovávání při prošvihnutí termínu… Takhle byla Péťa v půl roce kompletně naočkovaná a byl klid.

P.S.:
I kdyby jste reakce nebo jiné problémy měli, nikdy nevíš, jestli při jiném systému očkování by nebyly taky a třeba větší - to je věčný problém

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1493
7.5.08 15:58

Děti narozené v roce 2007 a později jsou automaticky očkované hexavakcínou a ta je hrazená pojišťovnou. Nevím, jestli se rodičům nabízí jiné alternativy místo tohoto očkování.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12009
7.5.08 20:32

Ted uz se dava hexa normalne a nejsou vetsinou na ni zadne reakce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
210
7.5.08 20:39

Ahoj,
můj mladší syn měl hexa, ale platili jsme jí. Je to šetrnější než předchozí očkování, zřejmě dost podstatně a nedostanete obrnu, to bylo dost zastaralý očkování. Ale je třeba po hexa přeočkovat někdy v 11 černý kašel, je tam míň efektivní (ale taky šetrnější) forma…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
8.5.08 07:43

Ahoj,

zeptej se v Motole v očkovacím centru. Tam jsou ochotní očkovat jednotlivý vakcíny postupně, jezdí tam na očko problematický děti s např. neurologickýma problémama. Jen je blbý, že pak dítě zase dostane víc přídavných látek - při hexe jednu, při očkování samotných vakcín 6×. Napiš jim maila, odpoví Ti, jak dál popstupovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
154
17.5.08 20:20

…ale řekla bych, že to je zbytečné pídit se po vícero vakcínách a bránit se hexavakcíně.....vývojem hexavakcíny klesl počet antigenů vpravovaných do těla dítěte…a to i v té jedné dávce hexavakcíny je tuším poměrně méně antigenů než ve vakcíně na méně nemocí… někde jsem to četla…bylo to dosti odborně sepsané, ale celkem jasně to z toho vyplývalo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
154
17.5.08 20:33

navíc z toho vyplynulo, že se tak výrazně posílil prostor pro jiná očkování na další závažné nemoci… ve hře jsou pak ještě aditiva, ale i u těch kleslo množství, když se aplikuje jen jedna vakcína.....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9217
17.5.08 21:51

Ja som sa pytala na hexavakcinu lekarky, pretoze mi odporuca zaockovat naraz aj prevenar, no bojim sa, ze tolko toho naraz. A povedala mi, ze v tom predoslom starsom ockovani bolo velmi vela antigenov na cierny kasel. A v terajsej hexa je ich oovela menej, takze sa kludne moze supnut prevenar, ktory ma 7 antigenov. Ze vzdy je to setrnejsie ockovanie, akym sme boli ockovani my, alebo deti predoslou hexa, ci ako sa to volalo.
No, i tak neviem, co a ako. Ale fakt je hexa o dost setrnejsia.

Hexu by som nerozkladala na jednotlive ockovania, no teda, ak to nemate indikovane kvoli nejakym problemom, ono tie pridavky vacsinou robia trampoty. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
18.5.08 08:22

Zulok: já bych do toho dohromady teda nešla. A jestli chtějí porovnávat očko naše a našich dětí, tak at si hlavně srovnají počet očkování. Teď už se toho očkuje fakt moc. Ale to je každýho věc…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9217
18.5.08 14:19
Lasicka píše:
Zulok: já bych do toho dohromady teda nešla. A jestli chtějí porovnávat očko naše a našich dětí, tak at si hlavně srovnají počet očkování. Teď už se toho očkuje fakt moc. Ale to je každýho věc…

no, mam z toho strach… :? stale neviem, co ako spravim… :roll:
jeeeeej, vy mate dnes rok, gratulujeeeeeem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.5.08 17:01

Ahoky, docela mě překvapilo, že Taňulka píše, že Hexa platili, já půjdu s prckem v úterý na očkování, tak nevím jestli to budu platit. Doktorka nás objednala, ale o placení nebyla řeč. Je to přece povinné očkování, nebo se mýlím? Kolik jste za to platili?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama