První očkování - jak se připravit na případnou reakci

2437
1.4.08 20:28

První očkování - jak se připravit na případnou reakci

Ahoj mamči, čeká nás první očkování hexavakcínou a když si čtu ty možné reakce a nežádoucí účinky jímá mě hrůza. Vím, že reakce jsou individuální, ale napadlo mě, že bych malé mohla dát třeba už předem něco proti bolesti a teplotě preventivně. Co myslíte, má to cenu? A co jste dávaly svým dětičkám pokud měly po očkování teplotu. Zatím mám doma naprosto zdravé mimčo a s žádnými léky nemám zkušenosti. Co si mám pro jistotu po tom očkování nachystat? Čípky, sirup? Nebo oboje? Díky za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2431
1.4.08 20:31

ahoj nás čekalo taky a ptala jsem se Mudry a ta říkala,že je to hoooodně vzácný ,aby byly nějaké reakce na první očkování,ale poradila nám at koupíme čípky paralen

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9130
1.4.08 20:47

Ahoj,
tak my jsme zatim meli na vsechny tri hexa reakci, teplotu, doktorka mi doporucila dve hodiny po ockovani dat nurofen a pro jistotu i na noc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
215
1.4.08 20:53

Ahoj, taky máme za sebou první očkování, doktora jsem se ptala, co na případné reakce. Doporučil nurofenovej čípek jak proti bolesti tak i na teplotu, kterou dcera měla nad 38 °C. Jinak dcera měla současně s hexavakcínou naočkovanej i prevenar a docela to zvládla, večer jí sice asi bolely nohy a měla teplotu,druhý den byla trochu víc unavená, ale třetí den jakoby o tom už ani neveděla. Myslím si že preventivně dávát čípek je zbytečný, prostě si to navečer pohlídat jestli se nezvedá teplota a něco nebolí a pak dát čípek. Já mám s nurofene dobré zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Gabika
1.4.08 21:53

Princess, dosť si ľudia chvália homeo, a to aj pri liečení nežiadúcich účinkov horších, ako len zvýšená teplota. Matne si spomínam, že hovorili Arniku, ale rozhodne bude lepšie, keď sa poinformuješ v homeo diskusiách alebo priamo u homeopata.

Gabika

• Nahlásit
  • Citovat
210
1.4.08 22:25

Naše doktorka doporučuje homeopatikum Thuya Occidentalis 15 CH, 10 granulí v den očkování (nebo do 24h) - necháš je rozpustit v trošce vychladlé převařené vody, pak je dáš miminku na lžičce.
Dcera tak bez reakcí přežila dřívejší standardní očkování, později navíc Prevenar a žloutenku A.
Syn má za sebou hexa a Prevenar, taky zatím dobrý.
Zpětně vím, že jsem na to i zapomněla a pokaždé se „něco“ pak dělo. Spíš to nebyly reakce, ale zkrátka čert nikdy nespí… :wink:
Já jsem si letos nechala píchnout očkování proti chřipce a taky jsem si to vzala. Dávka pro dospělé je stejná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
210
1.4.08 22:27

Ještě k lékům na horečku. V pátek jsem to řešila s magistrou v naší lékárně. Říkala, že dětem do 18 měsíců by ibuprofen (Ibalgin SUS, Nurofen) sám o sobě nedávala, raději paracetamol (Panadol čípky/sirup). Samozřejmě to není možné, pokud se dlouhodobě sráží horečka, to se pak ty látky musí po 4 hod střídat, ale každopádně prý začít tím Panadolem, je šetrnější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.4.08 22:37

Ahojky, jen poznámka zdravotníka ..... nedávat dětem žádné léky preventivně (nemyslím homeopatika, to je něco jiného) ..... léky až na příznaky - po očkování se doporučuje Paralenový čípek při TT nad 38 st. C.
A z hlediska matky :lol: … my první hexavakcínu zvládli v pohodě, druhý den večer jen 37,1 st. C, jinak bez reakce. Tak se neobávej dopředu, prcek to zmákne!
Držíme pěsti, ahoj I.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1938
2.4.08 18:27

Ahoj, my dnes meli prvni ockovani, Tomik se v tom docela vyzival. Zadny rev jen siroky usmev 8O, masochista :D Nam mudr rekla, ze si mam koupit paralen cipky, kdyby mel teplotu. Zatim je vse standart, tak uvidim. Kazdopadne bych nic predem nedavala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
347
2.4.08 19:52

AHoj,

my meli prvni ockovani minuly ctvrtek a Vitek to taky nesl dost statecne.Zacal jakoby pofnukavat,ale kdyz jsem se na nej zapitvorila, tak na plac rychle zapomne. MUDr. nam doporucila cipky Paralen pro nejmensi,ale nic jsme nepotrebovali,teplota ani jine problemy nenastaly,diky bohu. Takze tak :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2724
2.4.08 22:55

„Preventivé“ nic, na případné reakce čípky, účinkují velice rychle (nám do 10min), při nesrazitelné vysoké horečce resp. křečích máme od pediatra Diazepam (ještě po starší dceři, nepoužili jsme ani jednou).
Připrav se na teplotu a otok nožky v okolí vpichu, to je normál.
Bára

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2437
3.4.08 09:53

Tak díky moc :)
A ještě jsem se chtěla zeptat, mimčům se sráží i zvýšená teplota? Nebo léky až od 38 stupňů?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2724
4.4.08 08:45

Nám říkali srážet až přes 38,5 (měřeno v zadečku po odečtu 0,5 st). Naštěstí k tomu nikdy nedošlo.
Ale dobře, že se ptáš, kdo je připraven, není překvapen!
Tak ať to dobře dopadne.
Bára

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.8.10 10:15

Ahoj holky,
včera jsme byli na prvním očkování. Dostali jsme zároveň Hexu, Prevenar 13 a druhou dávku Rotarixu. Dopředu jsem se taky hodně bála jaká bude reakce. Udělala jsem zásobu léků, čípky a sirup… Ale asi se začnu klanět homeopatikům. Dávala jsem 2 dny předem a v den očkování thuya occidentalis 9ch, ještě dám dnes i zítra. Rozpouštím 2 kuličky v jedné lžíci převařené kojenecké vody. Zatím žádná reakce, Ellinka je jakoby se nic nedělo :-) Tak doufám, že jí to vydrží :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
573
8.7.13 20:04

Zítra jdeme na první očkování hexy, oddalovala jsem to jak se dalo a tak zítra budou malé 4měsíce a kousek. Čípky mám nachystané kdyby něco, slyšela jsem něco o tvarohu že prikládat na vpich aplikoval jste někdo? Jak přesně ten tvaroh dát a studený?
Ještě přemýšlím o nepovinném očkování po přečtení zdejší diskuze mám v hlavě zmatek ještě větší co je vlastně pro moje díte nějlepší očkovat či ne. Přemýšlela jsem o Prevenaru ale až později kdy už se dává jen dvě dávky či tak nějak zatím mám v plánu jen hexu a uvidí se.
Díky za rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama