Hirsutismus - vousy u ženy

83
25.4.14 08:08

Hirsutismus - vousy u ženy

Ahoj holky,
chci se s vámi poradit a poptat se. Je to pro mě velice těžké a choulostivé :(. Už v pubertě mi začali růst drobné vousky okolo úst, ale opravdu jen malinko, stačilo vytrhávat pinzetou tak jednou týdně. Moc jsem to neřešila. Nyní jsem čtyři měsíce po porodu chlapečka a stav se velice zhoršil. Nejen že mi rychleji rostou tyto chloupky kolem úst ale i na bradě a po stranách čelistí. Jsem z toho neštastná, moje gynekoložka mi řekla že se to upraví, ale kdy? Máte s tím některá zkušenost a je to pravda, že je to tím, že jsem porodila chlapce a mám převahu pánských hormonů? Takto mi to vysvětlila gynekoložka. Je mi to divné, že se to spustilo až zhruba tři měsíce po porodu. Je pravda, že jsem ani nedostala menstruaci a nekojila jsem. Dostala jsem injekci na vyvolání. Strašně se stydím jít mezi lidi aby mě někdo nepozoroval. Manžel tvrdí, že přeháním, že to tolik vidět není ale mám strach že to bude horší a horší, jsem na prášky :(. Děkuji Vám za reakce.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
72725
25.4.14 08:11

@Verčíí změnila bych gynekoložku a jestliže nekojíš, tak zahájit hormonální léčbu.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
16694
25.4.14 08:12

@Verčíí Zkušenost nemám, ale co laserové odstranění chloupků? Na pojišťovnu to nejspíš nepůjde, musela by sis to zaplatit, ale pokud by tě to mělo tolik trápit, je lepší si na to našetřit. Co vím, tak jedno laserování nestačí, musí se jít opakovaně. Snad se tu najde někdo, kdo zkušenost má a bude tě moct potěšit, že chloupky zmizely :hug:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
145
25.4.14 08:13

A nebo i stačí voskové pásky na obličej :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1311
25.4.14 08:15
@Pipiii píše:
A nebo i stačí voskové pásky na obličej :)

to fakt nestačí…moje sestra s tím bojuje už dlouho, byla na všech možných procedůrách a bez efektu(no, jediný efekt byl úbytek pár desítek tisíc, doslova!)…také jsem jí doporučovala hormonální profil, ale ani nevím jestli na něm pak byla… :nevim:

Příspěvek upraven 25.04.14 v 08:18

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
72725
25.4.14 08:17
@Pipiii píše:
A nebo i stačí voskové pásky na obličej :)

to neřeší příčinu - jak se odstraní příčina, tak bude po problému.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
9994
25.4.14 08:33

@Verčíí Tak to je opravdu zvláštní, co ti řekla gynekoložka :nevim: Ta souvislost s porodem chlapců a převahou mužských hormonů se mi zdá pěkný nesmysl. Ale více těch testosteronů asi mít budeš. Co jinak chloupky po těle? Nechala bych si udělat endokrinologické vyšetření…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
145
25.4.14 08:49

Jojo, vím, že to neobstraní chloupky uplně a napořád. Jen jsem chtěla poradit, co by např. pomohlo na chvíly zbavit se chloupků, jestli nic nepomůže :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.4.14 08:51

URčitě se to dá řešit hormonálně, pokud nekojíš..já na to taky trpím, bohužel pouzivam voskove pasky 1× mesicne, protože ty lasery co nabízí jsou celkem drahé a účinnost taky není 100%..netrap se tím, i když je to nepříjemné..já škubu porad:(

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
25.4.14 08:54

Taky používám voskové písky. Lasery jsou drahé a učinost není 100% bohužel

  • Citovat
  • Upravit
150
25.4.14 08:57

Jen nechápu ty dusiky

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
150
25.4.14 08:58

Pardon omyl :D

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
180
25.4.14 09:14

Ahoj, mam taky takove obtize. hormonalni leky jsem odmitla. pomohl hodne kvalitni laser, zkus wew.ulk.cz,po par terapiich prestaniu rust

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.4.14 09:37

Já teda nemám chloupky na obličeji, ale kolem bradavek, je to docela hnusný, gynekolog mi řekl, že mám více testosteronu, teď když beru antiko, tak to úplně vymizelo a s tím zmizela i mastnější pleť. Hodně štěstí s řešením problému.

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
25.4.14 09:52

@Verčíí
Neřekla bych, že je to tím, že si porodila chlapce, ale zkrátka hormony v těhotenství a po něm, já čekala holčičku a ochlupení se mi zmnohonásobilo po celém těle, nejen na břichu, kolem bradavek, na zádech, ale právě i v obličeji, kolem úst, pod ušima… Zmizelo mi to do roka od porodu.

  • Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Krém

  • (4) + 140 recenzí

Dětská mast

  • (4) + 115 recenzí

K2 Complex

  • (4.8) + 80 recenzí

Poradna očního lékaře

Ikona - Vladimír Korda

MUDr. Vladimír Korda Ph.D.