Hlad v noci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ellie1
Povídálka 50 příspěvků 10.06.09 06:57
Hlad v noci

Ahoj, mám dotaz. Kojená dcera spala od tří měsíců celou noc. Po půl roce se začala v noci budit hlady a musela jsem jí ještě 2× za noc kojit. Tak jsem jí začala dávat na noc kaši. Tak kolem sedmé sní kaši, kolem desáté jí dokojím a jdeme spát. Ale i tak se mi už v jednu vzbudí hlady a pak ještě tak ve čtyři. Zkusila jsem i kaši na dobrou noc, ale stejně se budí. Nevíte co s tím? Díky za odpovědi. Bojím se, že až nebudu mít mlíko, tak budu muset v noci vstávat a složitě vařit UM.

Reakce:
fleur02
Povídálka 32 příspěvků 10.06.09 08:49

mela jsem obdobny problem.. (uz jsem to tu nekde psala) do cca 6ti mesicu spala dcera celou noc pouze s jednim kojenim.. potom zacal teror - postupne si zvykla pit casteji a casteji a na 10ti mesicich jsem uz prakticky nespala a dite v noci kojila co hodinu, co pul hodiny.. des a hruza. Vytorila jsem si solidni spankovou poruchu, ze ktery jsem se dlouho lecila..
Dite od sesteho mesice v noci nepotrebuje jist a dokaze bez problemu spat celou noc! Jen je ho to treba naucit. Jak? na to se nazory ruzni (viz. dalsi diskuze). Doporucuji vytrvat, vyplati se to. Ono vyspale ditko je i ve dne klidnejsi a spokojenejsi.
Pokud neco podobnyho propukne u druhy dcery, budu „prisna“ hned v zacatich :-)
Preji hodne stesti!

Hellenka
Zasloužilá kecalka 642 příspěvků 10.06.09 10:10

Mi prijde zcela normalni, ze se dite v noci obcas budi hlady. Hlavne si tim zajisti, ze mlicko „nezmizi“ :wink: Ta sance, ze se ti mlicko vytrati, kdyz v noci kojis, je o hodne mensi. :D
Strasne by me zajimalo, kdo si kdy vymyslel tu vetu, ze „Dite od sesteho mesice v noci nepotrebuje jist a dokaze bez problemu spat celou noc!“
To by bylo dost neprirozene. Z toho duvodu se proti tomu asi dost vedcu bouri…
Jsou proste deti, ktere prospi noci odmalicka, nektere, ktere to proste nedelaji, a nektere, ktere k tomu byly pochybnymi metodami donuceny…

Aladina
Echt Kelišová 7584 příspěvků 10.06.09 10:59

Já si teda taky myslím, že je nesmysl, že všechny děti od 6ti měsíců nemusí v noci jíst.

Nikdo mi nevysvětli, jak jde toto tvrzení dohromady s tím, že v 6ti měsících má dítě růstový spurt a potřebuje víc jíst. To si přeci protiřečí, ne?
Já bych to nechala, pokud se bude chtít v noci kojit 2×. Víc bych asi nevstala.
I když teda prvního jsem kojila v noci 5× do 18ti měsíců a druhýmu jsem utla 1–2× noční kojení v roce. Ale tam jsem viděla, že se budí ze zvyku. Protože mu stačilo podudlat a ani nepil. Tak jsem k němu prostě jednou nevstala a od té doby spí celou noc. U něj to šlo odstranit i dřív. Budil se totiž a ani nebrečel, jen si vykládal v postýlce a byl děsně dlouho vzhůru. A já nemohla spát, tak bylo pohodlnější vstát a nakojit a jít spát. než čekat, až zabere sám. Učila jsem se totiž do školy. Ale s poslední zkouškou jsem řekla dost a bylo.

Ale v 6ti měsících bych klidně v noci kojila.

Lendula
Stálice 99 příspěvků 10.06.09 11:52

Obě moje dcery spaly od 2 měsíců celou noc, přestalo to zhruba v tom půl roce - opravdu byly jak přes kopírák. Pak se chtěly kojit tak 2× (někdy i 3×) za noc a vydrželo jim to až tak do roka a půl. Pak jsme přešly na 1 noční kojení a ve 2,5 letech přestaly kojit úplně.

Hodně maminek píše, že jak přešly v noci na UM, začaly děti spát celou noc. Co je na tom pravdy, nevím a ani nikdy nezjistím. U třetí dcery hodlám dělat totéž co u jejích sestřiček. :) Já to tedy rozhodně jako teror nevnímám a docela se divím, že to tak mnohé maminky nazývají. 8O Vždyť jsou to jejich děti, no ne?

Jinak chápu, že když se dítě v noci budí často, musí to být asi náročné… Asi se to pak musí řešit individuálně, třeba přestěhováním do postele rodičů, již právě zmíněným UM, nebo prostě častějším kojením (které mnohdy asi nemusí znamenat zahnání hladu, ale prostě jen ukonejšení). Vždyť to přece nebude trvat věčně a co bychom pro ty naše Zlatíčka neudělaly, ne? :)

Taz
Zasloužilá kecalka 630 příspěvků 10.06.09 12:27

Tak já rozhodně souhlasím s fleur! Protože pokud dítě jednou nedostane v noci napít a další noce už se nebudí, tak rozhodně v noci jíst nepotřebuje!!!! Tahkle jsem si zajistila klidné noční vyspání a jsem za to ráda, protože já , pokud jsem nevyspalá, tak pak těžko funguju a náš malej nebyl žádný pohodový miminko, který by bylo přes den hodný, když ho v noci 10× nakrmím!!!!

Ani nesdílím názor jako je "přestěhováním do postele rodičů nebo prostě častější kojení (které mnohdy asi nemusí znamenat zahnání hladu, ale prostě jen ukonejšení). Vždyť to přece nebude trvat věčně a co bychom pro ty naše Zlatíčka neudělaly, ne? "
Je pravda, že pokud to tak vyhovuje mamině, tak to beru… Ale jak asi pak funguje manželství, pokud je žena nevyspalá a k tomu si na noc vezme do postele mičo..... ? A k tomu jen proto, aby mu dala napít, když nemá hlad..... A kdypak asi takový dítě pak přesune zpět do postýlky? Já holt mám názor jiný… Jsem totiž jedna z těch, která vnímá zbytečné noční vstávání, pokud dítě nemá hlad ani jiné potíže, jako teror.....

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 10.06.09 19:30

Já souhlasím s Lendulou. Někdy vstávám na kojení 3 x za noc a někdy jen 1 x a nijak mi to nevadí. Když jsem unavená, tak prostě chrním ráno do desíti (akorát by mě zajimalo, jak to děláte, když máte těch dětí víc a starší chce vstávat) nebo si hodím šlofíka s prckem odpoledne, kdy si to budu moci zas dovolit než na MD s prvním dítětem. Někdy si ho necháme v posteli a někdy spí ve své postýlce. Mně je to prostě příjemný mít všechny svoje miláčky v jenom pelechu :wink: tak jakýpak teror, vždyť je to paráda!

Připravovat v noci UM je vážně opruz, kamarádka nemohla kojit vůbec, tak si chudák užila, ale zakladatelko neboj, mlíko se ti jen tak neztratí, zvlášť když má malá takovouhle poptávku.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.06.09 19:39

Lendulo, Gino, ono je HODNĚ velký rozdílo vstávat 2× , 3× za noc a vstávat k dítěti po půlhodinových intervalech, to mi věřte :roll: To by vadilo asi málokomu.

vrony

Lendula
Stálice 99 příspěvků 10.06.09 20:46

Ellie1, jak tak znovu čtu Tvůj dotaz, přijde mi to vlastně docela v pořádku. Budí se po 3 hodinách, to mi nepřijde až tak hrozné. Je přece jenom ještě maličká. Mlíčko určitě hned tak neztratíš, to se neboj. :wink:

Určitě dávej kaši dál a časem se Tvoje malá naučí probouzet po delších intervalech, uvidíš.

Jinak se mi moc líbí názor Hellenky, pod něj bych se podepsala! :)

Ellie1
Povídálka 50 příspěvků 10.06.09 22:32

Díky za názory, já jen chtěla vědět jestli není nějaká cesta jak jí nakrmit víc, aby se nebudila hlady. Ono se to hezky píše, že se pak dá spát do desíti nebo si dát šlofíka odpoledne, ale naše malá vstává tak v sedm a pak už spí přes den je pár půl hodinek, to nemá cenu s ní usínat a když spí dýl, tak jedině když s ní jdů ven s kočárkem. Takže bych se radši vyspala víc v noci, přes den se ještě díky přípravě na státnice nemám čas dospat. A bojím se, že když k ní budu vstávat v noci mockrát, tak si na to zvykne a bude to tak kdoví do kolika let. A souhlasím s názorem, že když spala malá celou noc, tak i přes den byla mnohem veselejší a hodnější, když se v noci pořádně vyspala.

janinkacumacek
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 11.06.09 11:07

Musím oponovat, že mít dítě na UM a chystat mu ji je opruz, jelikož je to 100× jednoduší než ho kojit. Vždyť za 45 s mám ohřátou převařenou vodu, z dávkovače dosypu UM a za 1 min má malej jídlo, za 10 minut to vyžahne a chrní dál, pije jen 1× v noci a to jak se vzbudím já, většinou je to okolo 3 h ráno, kdy jdu na WC :lol:
Jinak mě malej právě díky UM krásně spinká pak do půl osmé ráno.
Kamarádka tak vyřešila 5× buzení hlady v noci a přes den krmení po 1 h, což bylo pro ni dost vysilující, právě částečným přechodem na UM v 5 měsících.Malej jí spinká pěkně přes noc a přes den se intervali prodloužili na 3 h.
Záleží na zakladatelce jaký postup si zvolí a jak se sama cítí, pokud jí nevadí časté buzení v noci, klidně bych pokračovala v častém krmení, ale jak sama píše je to obtížnější na únavu, tak bych se nebála jednu dávku v noci vyměnit za UM a v podávání kaše bych pokračovala, ono se dítko pak pěkně zasytí, dokonce je i UM sytící, tak tu bych vyzkoušela na tu noc, příprava UM opravdu není složitá a ani náročná na čas.
Malej bohužel také se mnou spí v posteli, do postýlky prostě nechce a přes den naspí taktéž pár 20minutovek a déle jen v jedoucím kočáře, přes den bych tak také neměla možnost si odpočinout.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >