3letý se v noci budí a hledá mě

80
21.3.21 20:04

Hleda me v noci

Nas 3,5 lety z niceho nic se zacal skoro kazdou nebo kazdou druhou noc budit a s placem me hledat. Pry protoze jsem mu utekla. Pul roku spi ve svem pokojicku. Do te doby spal se mnou. Zvykl si bez problemu. Vse zacalo po navsteve u babicky, kde jsme byli vsichni a on spal s babickou v posteli. Nic zvlastniho se jinak nestalo. Loni na podzim jsme se prestehovali do noveho domu. Zacal chodit do skolky. Narodil se mu braska. Tech zmen mel hodne, ale zvladl to paradne. Snazila jsem se mu hodne venovat. Priblizne od te navstevy u babicky zacal i trochu koktat. Jsme objednani k logopedovi. S tim nocnim placem si nevim rady. Mate nejaky tip, napad, jak mu pomoci?
Dekuji..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8177
21.3.21 20:11

Asi bych si nechala popsat od babičky co se stalo.
Neprobudil se a babička mu řekla, že jsi odešla a nemůžeš přijít?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80
21.3.21 20:16
@bublinek píše:
Asi bych si nechala popsat od babičky co se stalo.
Neprobudil se a babička mu řekla, že jsi odešla a nemůžeš přijít?

Ja se ptala, ale pry nic zvlastniho. Ze se k ni normalne tulil a pry v pohode. Driv tam byval i sam s prarodici na vikend a bez problemu. Brali si ho i na tyden na chatu.. Vzdycky se vratil bud nachlazeny nebo si pak musel znovu tvykat na domaci rezim, ale jinak v pohode..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3468
21.3.21 20:23

Možná na něj dolehly všechny ty změny. To koktani by tomu nasvedcovalo. Nemůže spát zase s tebou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8177
21.3.21 20:28

@Psara nic zvláštního to mohlo být pro babičku, pro něj to asi bylo důležité
možná plakal a babička to utěšila jako obvykle, ale jemu to třeba přišlo jiné
když se v noci probudí, jak to řešíš, bereš si ho k sobě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3691
21.3.21 20:44

@Psara Myslíš, že to zvládl parádně? To si tedy vůbec nemyslím, těch změn bylo sakra hodně a pokud koktá. tak to je dost vážný problém :nevim:
Když v noci přijde, bereš ho k sobě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80
21.3.21 22:17
@JOHNDENVER píše:
@Psara Myslíš, že to zvládl parádně? To si tedy vůbec nemyslím, těch změn bylo sakra hodně a pokud koktá. tak to je dost vážný problém :nevim:
Když v noci přijde, bereš ho k sobě?

Tak půl roku od těch změn byl úplně klidný, normální. Až po té návštěvě to na něj asi nějak dolehlo..
Když přijde, tak ho zavedu zpět do jeho postýlky, dám mu jeho pejska a jdu zpět, až když je klidný a odpoví mi, že už můžu jít.. Vyloženě k sobě ho neberu. Vzbudil by mimino. Už několikrát jsem zkoušela spát s nimi oběma, ale vzájemně se budi a já toho moc nenaspim. Dalsi den nemam s nimi tolik trpělivosti, kdyz se nevyspim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
605
21.3.21 22:24

Podle me zarli, ze te ma miminko a on ne, takze bych ho nechala bud spat s tebou nebo aby s nim spal treba tatinek. Starsi od roka spala sama v pokojicku do 5, 5 let, kdyz ji bylo 5 narodila se mala a po pul roce cjtela najednou spat taky se mnou a to byla mnohem vetsi nez ten vas. Navic jste ho jeste “odlozili “ do skolky a miminko vas zase ma doma. Nerikam, ze vse se ma tocit okolo nej, ale myslim, ze by bylo treba trochu vic se snazit ho pochopit a divat se nas svet jeho city…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.3.21 22:36

Jo tak, že se malej bojí a musí si k někomu jít někdo lehnout máme posledních 14 dní taky :-( a to má už 4,5 i večer bývá pekelně podrážděný a přitom celý den v pohodě. Příjde mi, že je to ze stereotypu, školka není, kamarádi tak 1× týdně, babičky nejsou a jak si to v noci ten jeho mozeček přemílá, co se dělo, tak si tam pokaždé přidá nějakou příšeru, ať je vzrůšo :lol:
A měli jsem to se změnama skoro úplně stejně :mavam: Předloni na podzim jsme se stěhovali a narodila se mu ségra a začal chodit do miniškolky - jen na pár dní. Vše v rozmezí 2 měsíců. A taky ty změny zvládl úplně v pohodě. Některým dětem velké změny nevadí, ale pak je může rozrušit nějaká pitomina a je vymalováno…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3691
21.3.21 22:51

@Psara takže mimino spí u tebe a on přijde s brekem a ty ho odvedeš zpátky? To bych neudělala :nevim:
Co na to pediatr?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3314
21.3.21 22:54

U nás skoro triletak je jak pijavice a jak zavřeli školky je to horsi. Strašně závislý na me. V noci když se vzbudí a jde k němu tata tak strašný řev a zdrha za mnou. Musím koupat, uspavat, čistit zuby… No jo no. Když člověk nemůže nikam večer a on me tu stále vidí, navíc jsme spolu nonstop kvůli lockdown kdy chlapa nechávám dělat a já do práce jen pricmrndavam. Třeba má jen obdobi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12546
21.3.21 23:07

Moje nejmladsi to v cca 3.5r zacala delat taky, zmena zadna zasadni nebyla krom toho, ze to prislo s uzaverou skolek na podzim (skolku miluje). Nejstarsi dceri bude 9, v zivote jsme nemeli dite v posteli, uz jsme vubec necekali, ze nas neco takoveho potka, no, a ted uz pul roku dite v posteli mame :mrgreen:… Ale proste to zatim nelamem, berem si ji k sobe, tvrdi, ze se boji tmy :think:, ale nocni svetylko nepomohlo, lampicka k posteli nepomohla. Pritom s ni spi v pokoji dva starsi sourozenci, sama tam neni. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1670
21.3.21 23:34

My máme vůbec nic partu přísavek, ale nejstarší pětiletý teď taky vyžaduje spaní a hlavně usínání s námi ještě víc. Nejradši, abychom uspávali s tátou oba dva… Myslím, tě to dělá celková situace. Taky máme půlroční mimino, to chce nějakou adaptaci, do toho ta kotons

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80
22.3.21 06:35
@JOHNDENVER píše:
@Psara takže mimino spí u tebe a on přijde s brekem a ty ho odvedeš zpátky? To bych neudělala :nevim:
Co na to pediatr?

A co byste udelala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3691
22.3.21 07:47

@Psara pokud koktá, tak si asi prošel nějakým traumatem :nevim: takže bych to vzala směrem pediatr -psycholog, ale určitě bych ho v takové situaci neposlala brečícího v noci do pokoje (a to nejsem žádný fanda spaní s dětmi)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat