Hluboká myšlenka - ceny :-D

26966
20.5.20 11:54

Hluboká myšlenka - ceny a marketingové triky :-D

Ahoj ve spolek… již několik let mě trápí ceny v obchodech a na internetu.

Vím, že nic nezměním, ale tak nějak to potřebuji ventilovat a deníček mi přijde zbytečný, není to defacto o ničem. Zajímal by mě názor ostatních.

Všimli jste si cen? Všechno končí 9,90 nebo prostě 90 haléřů.
(129,90 69,90 999,90 149,90… ) Proboha?! Zeptala bych se proč, ale já to vím… protože je to prostě marketing, oko vidí 129,90, ale přebere si 120,–. Kdežto kdyby byla cena oficiálně 130,–, tak už to vypadá jinak… draze, že? Přitom je rozdíl jen deset haléřů. Které se Vám ve výsledné ceně stejně ukážou jen v případě, že platíte kartou a prodavač Vám nezaokrouhlí cenu v keši (cash).

To samé gramáže u výrobků, obaly, které jsou jen nafouklé, vyplněné plastem nebo narafičené tak, aby to opticky vypadalo, že je toho víc. Pak doma rozbalíte obal a nestačíte se divit. To samé regály v obchodech. Nejlevnější zboží najdete vždy dole u země, aby nepadlo hned do oka. Občas regály přeskládají, abyste svůj oblíbený produkt museli hledat a při tom hledání si všímali i jiného zboží. A je toho ještě spousta… lidé to, podle mě již dávno znají, tyhle triky. Takže pochybuji, že Vám tu oznamuji nějakou novinku… nicméně mně to prostě vadí.

Přijde mi, že se mnou zacházejí jako s tupou ovcí. Mě to prostě uráží :cert: :mrgreen:

Kdysi mi kamarádka nabízela katalog zboží (nebudu jmenovat) a já jí řekla OK, koupím si od tebe z toho katalogu VŠECHNO, co nekončí na 9 nebo 9,90… celý jsme ho prolistovaly a já neutratila ani korunu. Skutečně NIC!

Mně to prostě přijde fakt ubohé… a vytáčí mě to. :pocitac:

No nic, díky kdo jste dočetl až sem… jdu si dát rohlík za 1,90 a máslem za 34,90 a jdu šoupat nohama… :zed: :lol:

Příspěvek upraven 20.05.20 v 13:00

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3472
20.5.20 11:58

Kdyz vidim cenu 129,90 tak vidim 130… nevim, kde je problem. Pokud platim furt kartou, tak se ty halere nasbiraji, koruna ke korune…
Co se tyce toho, ze levnejsi neni na ocich tak to je znama vec, to uz snad ani neni brano jako trik, stejne jako ze je pečivo az na druhe strane obchodu, abych musela projít kolem dalsiho sortimentu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3835
20.5.20 12:01

Já s tebou naprosto souhlasím problém je ovšem ten, ze velká spousta lidí ty tupé ovce jsou. Kdyby to nefungovalo, tak to ty obchody nedělají. Já cíleně koukám k zemi, tam je levněji. Naučila jsem se 129,90 vidět a pocitat jako 130. Kdyz mi obchod přeskládají, nekrouzim mezi regály, ale koukám nahoru na cedule a jdu cíleně jen do té uličky, kde je potřebné zboží. Prostě je potřeba byt chytrejsi, nez marketaci.. ale bude ti to k nicemu, max budes mit dobry pocit. Tomu obchodu nijak neuskodis, lidem to nikdy nevysvetlis. Bude to takové tvoje malé soukromé vítězství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
928
20.5.20 12:07

Většinu věcí nakupuju na váhu v bezobaláku, takže tohle vážně řešit nemusím :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13844

Hele, během svého života jsem se naučila, že svoji energii věnuji primárně do věcí, které mohu ovlivnit. Tato cenová a marketingová strategie tu byla vždy a na dost podstatnou část nakupujících skvěle funguje. Prostě nad tím mávni rukou. Proč si kazit život takovou marginalitou? A jen abych odpověděla na tvou výzvu - mě toto nechává absolutně chladnou. Jediné, co mi vadilo je to přeskládávání v regálech. Ale od té doby, co většinu potravin a drogerie nakupuji on-line, už mě nerozhází ani toto 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3508

Klasicke Batovy ceny :mrgreen:, marketing pro zacatecniky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1423
20.5.20 12:21

Ja teda nevim, pokud vidíš 129,90 jako 120,– tak jsi asi hloupá. :mrgreen:
Všechno ostatní jsou známy věci, to už dneska snad asi nikdo neřeší.

A myslim ze lidi už tolik tupe ovce nejsou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2845
20.5.20 12:22

@FreeLady12 Přijď nakoupit k nám a kup všechno, co nekončí na 9 a 9,90 a zaručuju, že se nedoplatíš :lol: Taky tohle nesnáším, proto to sama nedělám, máme jasný ceny 50,– 40,– 25,– 20,– 17,– atd. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26966
20.5.20 12:25
@luckaa85 píše:
Ja teda nevim, pokud vidíš 129,90 jako 120,– tak jsi asi hloupá. :mrgreen:
Všechno ostatní jsou známy věci, to už dneska snad asi nikdo neřeší.A myslim ze lidi už tolik tupe ovce nejsou.

Psala jsem, že „oko vidí“, né moje, já to tak právě nemám. Vidím 130,–
A uráží mě vůbec ten pokus.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16855
20.5.20 12:27

Já při cene 129, 90 vidim prostě 130 :D ale spousta lidí jsou ty ovce a tyhle triky na ně fungují. Mě to už ani nijak nepřijde divné, je to tak odjakziva :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26966
20.5.20 12:27
@osvc píše:
@FreeLady12 Přijď nakoupit k nám a kup všechno, co nekončí na 9 a 9,90 a zaručuju, že se nedoplatíš :lol: Taky tohle nesnáším, proto to sama nedělám, máme jasný ceny 50,– 40,– 25,– 20,– 17,– atd. ;)

Skvěle! Jaký máte sortiment a kde Vás najdu? :potlesk: (klidně SZ)
Takovým obchodníkům tleskám :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26966
20.5.20 12:30
@nozu píše:
Hele, během svého života jsem se naučila, že svoji energii věnuji primárně do věcí, které mohu ovlivnit. Tato cenová a marketingová strategie tu byla vždy a na dost podstatnou část nakupujících skvěle funguje. Prostě nad tím mávni rukou. Proč si kazit život takovou marginalitou? A jen abych odpověděla na tvou výzvu - mě toto nechává absolutně chladnou. Jediné, co mi vadilo je to přeskládávání v regálech. Ale od té doby, co většinu potravin a drogerie nakupuji on-line, už mě nerozhází ani toto 8)

Máš pravdu… když já jsem takovej „aktivista“
Ale tohle opravdu změnit nedokážu. :,(

Když mě to tak uráží, že jsem se prostě potřebovala vyvztekat :zed:

Dnes podražili v manželovo oblíbené restauraci tak mi posílal fotku jídeláku… nejen, že podražili cca 29,90 na jídle, ale opět všechno končí na 9,90 :zed: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Už mě to prostě vytočilo :nevim: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2716
20.5.20 12:32

Ve státě, kde každý politik krade, každá veřejná zakázka je cinknutá, kde drtivá většina lidí neoprávněně pobírá dávky, bych tohle vůbec neřešil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2845
20.5.20 12:33
@FreeLady12 píše:
Skvěle! Jaký máte sortiment a kde Vás najdu? :potlesk: (klidně SZ)
Takovým obchodníkům tleskám :potlesk:

Máme zahradnictví, takže letničky, sadbu, dřeviny, trvalky a tak ;) Taky se najde pár cen jako 29,–, ale to proto, že za 28,– je to málo a za 30,– už hodně :lol: To je ale fakt výjimečný :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26966
20.5.20 12:34
@chaela píše:
Já s tebou naprosto souhlasím problém je ovšem ten, ze velká spousta lidí ty tupé ovce jsou. Kdyby to nefungovalo, tak to ty obchody nedělají. Já cíleně koukám k zemi, tam je levněji. Naučila jsem se 129,90 vidět a pocitat jako 130. Kdyz mi obchod přeskládají, nekrouzim mezi regály, ale koukám nahoru na cedule a jdu cíleně jen do té uličky, kde je potřebné zboží. Prostě je potřeba byt chytrejsi, nez marketaci.. ale bude ti to k nicemu, max budes mit dobry pocit. Tomu obchodu nijak neuskodis, lidem to nikdy nevysvetlis. Bude to takové tvoje malé soukromé vítězství.

Dělám to stejně…

Jen mám pocit, možná naivní, že český národ přeci není tak hloupý :nevim: Že tohle přece, jako my, dělají všichni… tak proč nás pořád ještě urážet těmito cenami a strategiemi? Možná se pletu, asi… když to zabere na jednoho ze sta a těch 99 to nijak nepohorší, tak proč by to měnili, že jo… :nevim: Ale je to teda tak potupné až smutné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama